Podaljšan vikend konec decembra za xmass spirit-kam?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej. Nekam bi šli z avtom za podaljšan vikend konec decembra cca 3 noci. Z avtom, do 5 ur

Praga, Salzburg, Munchen, Innsbruck,…. Dunaj je tudi Opcija, ampak že bil decembra. Zagreb, Beograd, Sarajevo odpade.

Kaksne ideje, priporočila? Cilj, kej zanimivega videti, xmass spirit, pijača, jedača.

Hvala.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Bil poleti za podaljšan vikend, hvala. Je lepo, ampak predrago za to kar ponuja. Cene ko monte carlo.
Pozimi so cene nižje kot v sezoni. Jaz sem bil lani za podaljšan vikend v Palace Bellevue. Polpenzjon drobiž v primerjavi z ostalimi božičnimi destinacijami. Hrana v hotelu tudi na nivoju.

Čez dan smo pa tukaj med drugim jedli:

Jaz sem bil nakoncu nad Opatijo v Decembu pozitivno presenečen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Hej. Nekam bi šli z avtom za podaljšan vikend konec decembra cca 3 noci. Z avtom, do 5 ur

Praga, Salzburg, Munchen, Innsbruck,…. Dunaj je tudi Opcija, ampak že bil decembra. Zagreb, Beograd, Sarajevo odpade.

Kaksne ideje, priporočila? Cilj, kej zanimivega videti, xmass spirit, pijača, jedača.

Hvala.
Kot so ti napisali - božični sejmi se zaprejo 24.12..

Moj glas gre Regensburgu, Nurnbergu in Rotenburgu - ja je malo dalje od Munchena ampak vredno.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Oboje je precej in vsaj toliko božično zanimivo kot Dunaj. Razumem, da ti Milano vidiš kot šoping lokacijo, ampak ni samo to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Milano smo bili poleti, po 3 urah smo se usedli v avto in se odpeljali naprej.
Budimpešta smo bili pa za krompirjeve, meni eno izmed top mest za vikend oz. 2-3 dni - normalne cene, prijazni ljudje, dobro za jest, praktično vse obvladljivo peš, pa nekaj atrakcij, da mine čas (panoramsko kolo, parlament, most, grad, zoo, cirkus, Madame Tussauds, pa še kak dan v toplice...).
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Budimpešta, Karlovi vari, Passau

Meni je za isto obdobje prav tako padla na pamet Budimpešta. So kake posebnosti v tem času tam?

Kaj pa drugi konci Madžarske izven Budimpešte? Že dolgo nazaj je veljalo, da se splača na Madžarsko uživat v kake toplice, hoditi po gostilnah ipd... to še velja?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
In kaj je res božično, pa da je zunaj družine? Polnočnica, potem pa se neha.
Tradicija božiča je, da se praznuje v družinskem krogu. Ko pa se gre izven tradicije, pa je zlahka tudi ogled ferrarijev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Vse to so BOŽIČNE zadeve???
No, ni, ampak... prav božično pač si v krogu družine, če si želiš okraskov, jih pa imašv vsakem mestu precej, v Milanu sta vsaj dva večja božična sejma in nekaj lokacij s prizorišči, kar je verjetno dovolj, ker je mesto veliko, izstopa pa pač ne, tako kot niti Dunaj ne, pa Bratislava ipd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe