Počitnice avijon-avijon, kam ?

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Torej že od prejšnega prispevka sem nekaj razmišljal o Španiji-Loret de mar, tam sem slišal veliko mnenj...

Sedaj pa me zanima, kaj mi tisti z več potovalnimi izkušnjami priporočate izmed tega kar imam v ožjem izboru:

Budget: 500-700 €
storitev: polpenzion 3*** +
odhod: najraje LJ(pučnik)- je potrebno po mojem plačati dodatno za prevoz LJ-letališče?

Katera od destinacij najbolj priporočate in še natančeneje, če ste bili v kateri izmed njih, kateri kraj, kateri hotel? Želel bi si še kaj poleg videti, ne samo plaže... Mogoče pride v poštev tudi kako križarjenje?

  • TURČIJA
    TUNIZIJA
    GRČIJA
    ŠPANIJA

Hvala za vsako mnenje, res nimam neke ideje, najprej moram točno destinacijo potem bom pa iskal kako last minute varianto
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Mah rad bi šel eltos ne drugo leto, zatorej kaki predlogi to kar "imam"

smile-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Turčija bi šel jaz samo Kemer ali Antalya, vse ostalo je bolj bogo (razen kakšnih extra dragih resortov še v kakšnem drugem mestu).
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Drugače pa za ta denar kamorkoli na grške otoke, cene so povečini enake (ali nižje) kot pri nas, na vsakem izmed njih boš imel kaj videt.
Ena od idej je Kos, cene so čist okej, pa ravno en teden bo zadosti za kombinacijo poležavanja in raznih izletov v lastni režiji, pa še kaj lahko popiješ vmes.
cool-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Misliš bogo, kot ponudba zraven za oglede, ali kot sama plaža in hoteli...?lp
Vzhodno od Antalye je (ponavadi) morje bolj umazano, v Alanyi ima večina hotelov mestno plažo.
Za videt se vedno kaj najde, čeprav mislim da se boš v tem primeru tudi precej navozil okoli.

Turčija obvezno vsaj 4* preverjen hotel (holidaycheck mal poglej ocene), Grčija lahko tudi kakšen 3* penzion.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Španija še nisem bil, ampak glede na to, da se tja zgrinjajo horde podivjanih Nemcev in Severnjakov, bo prišlo dražje kot Grčija, Turčija ali Tunizija. Pa še večina hotelov je iz 80. let, pa mestne plaže...

Tunizija sem bil tud zadovoljen, Port el Kantaoui (verjetno nisem prav napisal) ali Hammamet, Djerba je spet malo bolj drugorazredna luknja.

Turčija pa predlagam Kemer z okolico. Ne vem koliko boš sicer kaj lahko videl, je pa lepši del turške obale.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Hvala, mogoče veš kater agencija v slo ima organiziran prevoz iz ljubljanske postaje do letališča Pučnika pa potem avijon, oz. s katero si šel ti največkrat v Turčijo oz. Tunizijo...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Tudi če ni organiziranega prevoza s strani agencije, greš pač s tistimi kombi-taxiji na letališče.

Agencije so vse tam-tam, gledat moraš kdo je organizator potovanja. Jaz sem bil z Guletom in je bilo vse okej, lani pa mislim da s Terra reisen, pa je bilo tudi solidno, ampak sem imel tudi nekaj sreče.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Aha avstrijske agencije? Meni je problem ker nimam lastnega prevoza pa mi je tako edina možnost Pučnik in SLO agencije; + pomojem moram sam plačati prevoz iz LJ-Pučnika? Ali so kake variante drugačne, nekako to prvič sam "organiziram" pa sprašujem bedasta vprašanja
frown-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Pa sej te pakete prodajajo slo agencije, jaz sem vedno vse v Ljubljani rezerviral pri slo agencijah.

Hint: Sonček, Sun Holidays... (upam, da moderatorji to ne jemljejo kot free reklame).