Počeno vetrobransko

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
V petek zjutraj mi je v avto z enega tovornjaka priletel kamenček. Počlo je ful, vendar po natančnem pregledu avta nisem našel ničesar.
Naslednje jutro sem na spodnjem delu šipe zagledal v obliki dna pirovske flaše veliko razbitino.

Je možno, da se je to pokazalo šele naslednji dan? Avta je bil tisto noč parkiran na osamljeni kmetiji kjer vandalizem odpade (hov hov
cool-1.gif
).

Se lahko počenost širi še naprej, ali ostane enaka? Pri močnem gretju vetrobanske šipe se sliši rahlo prasketanje. Videti ni da bi se večalo.


Še to. Registrsko tablico tovornjaka sem si zapisal. Mi to sploh lahko kaj pomaga sedaj?

Hvala
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Registerska ti ne pomaga več nič, to je včasih veljalo.. Torej če imaš steklo zavarovano ti pokrije to delni kasko, drugače pa sam! Je pa popolnoma normalno da če steklo poči in če ga lep čas ne daš popravit da gre razpoka dalje in je vedno "daljša" da pa bi iz 0 nastala čez noč takšna razbitina pa je po mojem skromnem mnenju nemogoče! Možno da ti je že takrat konkretno počilo pa nisi opazil? Ali...? Mogoči ti je kak del kometa ponoči priletel v steklo
smile-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Baje so NLP-ji bili tisto noč aktivni.
grin1.gif


Prvi dan sem imel mokro steklo, ker je cel dan deževalo in med vso tisto vodo verjetno nisem opazil, vendar pa grem stavit, da tako velike oblike ni bilo.

Imam delni kasko, mislim da je B ali D. Saj to spada pod tam kjer je divjad ane? Kolk ti pa odbijejo pri zavovarlnci? Triglav je moj rubežnik.
10.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
A ti to resno? Kaj pa so ti rekli?

In kaj potem spada pod ta stavek?

Citat:
D – steklo, divjad in domače živali: krita je škoda zaradi razbitja ali poškodovanja standardno vgrajenih stekel (razen svetlobnih teles in ogledal)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Če imaš Triglav in kombinacijo D si lahko brez skrbi! Idi na Triglav cenilni center, kjer ti bodo dali zapisnik in na podlagi zapisnika popraviš vozilo...
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
točno tako narediš.
jaz sem pri tem že ekspert
grims-1.gif

grem samo na zavarovalnico na cenitev in z zapisnikom grem na servis in mi zamenjajo steklo brez problema
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Aja. Sem te razumel da ni nič to, da ti ne upoštevajo.
cool-1.gif


No, super potem. Bom šel to uredit čimprej.
cheer.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
A maš grelno sipo? Jaz sem dal steklo sam zaradi nje zavarvat. Mislim, da je draga ko žafran. Pomoje kot cel avto. Imam 98 l. Sam verjetno ti jo bodo zamenjal na stroške zavarovanja, ker imaš zavarovano.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Je pa popolnoma normalno da če steklo poči in če ga lep čas ne daš popravit da gre razpoka dalje in je vedno "daljša"

Jaz sem se več ko 4 leta vozil kak cm veliko razpoko na vetrobranskem steklu pa se ni nič širilo.

Je pa res da je bil MB.
grin1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Nimam ogrevane.

Bom še mal počakal z menjavo, če ne bo sprememb. Nimam tistega odrezka in računa od vinjete. Polletne pa ne bom spet kupval.
cool-1.gif


Kolk veliko poškodbo pa še popravljajo ponavadi? Ta ima premer 6, 7 cm.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nič ne popravljajo. ti zahtevaj novo.

ogrevana šipa za mondea l98 je bila nazadnje z delom vred 145k. tko da je to danes 1/3 avta. pa super zadeva.

a imaš možnost napelat ogrevanje.
 

B81

22. jul 2007
34.559
8.997
113
Tudi sam imam ogrevano šipo in kak cm velik pok...
In delni kasko, enako pri Triglavu.
Torej bi kar k cenilcu šel?

Hvala

BTW: Kaj če dajo navadno šipo noter, se lahko pritožiš, ne?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Aha, našel. Saj ni tako drago vetr. steklo.

http://www.herkules.si/index.p...tegory=Najdi%21

100% original? Kajti stekla se dobijo tudi ponaredki, mene je nekaj let nazaj cenilec na Adritic Slovenica hotel na vsak način prepričat da neoriginalna stekla dela popolnoma enaka firma kot originalna, da je keč samo v štemplu, ki ga proizvajalec vozila da gor... Ampak nisem se dal
evil.gif