poceni pec na pelete oz dvokuriscna pec

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
kolega isce poceni resitev za ogrevanje stare neizolirane hise. poslal mi je link do peci in me sprasuje ali je to dvokuriscna pec?

pa ne zdaj da naj izolira hiso, zamenja okna, ... isce najcenejso resitev (kar se tice kurilnega sistema) ki pa ne bo olje ali plin. do sedaj mu je 30kw pec na olje vec kot zadoscala. rabi pa avtomatiziran sistem, ker ga vcasih ni po par dni doma.

jaz sem mu svetoval, naj na staro pec namontira poceni italijanski gorilec na pellete. oz naj kupi se navadno pec na drva in oba sistema poveze tako da ko bo doma, bo kuril poceni drva.

zdaj pa je sam nasel tole

http://www.northeastenergysolu...Pellet%20Boiler

in trdi, da mu prodajalec trdi da je to pec na drva in pelete 2 in 1 zadeva.
cena te peci do slovenije naj ne bi presegla 2500 eur

vasa mnenja?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
laično mnenje...
ne vem, če je to res dvokuriščna peč - dva energenta istočasno (ko ugasnejo drva se prižge peletni gorilnik)
tole izgleda bolj kombinirana peč, kar pa me moti je tale podatek
Efficiency: 82,3 - 83,8%
mogoče imajo v UK kakšne drugačne standarde za merjenje izkoristka, sicer je to nizek izkoristek.
Naslednja stvar je servis ob morebitni okvari.
Tretji pomislek je velikost zalogovnika za pelete. Ne vem, če bi to ob hudi zimi (če hiša ni izolirana) zadoščalo za pet dni. Za bolj avtomatsko delovanje je boljša namenska peč (samo na pelete), z velikim zalogovnikom in po možnosti avtomatskim odpepeljevanjem - ker ti znajo kakšni slabši peleti po par dneh tako zasvinjati gorilec, da avtomatski vžig ne bo več deloval.
In nenazadnje, z nakupom take peči se odpove subvenciji iz eko sklada.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Tole je bolj bogo. V opisu piše "This boiler is equipped with an emergency grate for burning all solid fuels." Če pogledaš presek vidiš, da drva izgorevajo na rešetki nad komoro za pepel. Glede na prerez in dimenzije peči je kurišče zelo majhno in je torej kurjenje navadnih drv res predvideno samo za izjemne primere (npr. ko crkne peletni gorilec), ker moraš stalno dolagati drva.

Edit: Na strani proizvajalca piše, da je to primarno peč na premog.
smile-1.gif
klikenzi
 
Nazadnje urejeno:

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
laično mnenje...
ne vem, če je to res dvokuriščna peč - dva energenta istočasno (ko ugasnejo drva se prižge peletni gorilnik)
tole izgleda bolj kombinirana peč, kar pa me moti je tale podatek
Efficiency: 82,3 - 83,8%
mogoče imajo v UK kakšne drugačne standarde za merjenje izkoristka, sicer je to nizek izkoristek.
Naslednja stvar je servis ob morebitni okvari.
Tretji pomislek je velikost zalogovnika za pelete. Ne vem, če bi to ob hudi zimi (če hiša ni izolirana) zadoščalo za pet dni. Za bolj avtomatsko delovanje je boljša namenska peč (samo na pelete), z velikim zalogovnikom in po možnosti avtomatskim odpepeljevanjem - ker ti znajo kakšni slabši peleti po par dneh tako zasvinjati gorilec, da avtomatski vžig ne bo več deloval.
In nenazadnje, z nakupom take peči se odpove subvenciji iz eko sklada.

si mu vse prav napisal
peč ni tudi tako poceni vprašanje so servisi ,garancija ,
tudi pri nas imaš kombinirane peči ,če ti drva pogorijo se avtomatsko prižgejo peleti TKAN1 je že taka peč
za pokolno odvajanje oz avtomatsko odvajanje pepela so pa samo po mojih podatkih samo specializirane peči samo na pelete cena je pa že večja recimo PELSON X3 .sem skeptik glede kupovanja preko e-baya glede peči ki jih delajo nekje po svetu kupiš mačka v žaklju pa se pol lahko samo je-beš ko kaj crkne.Odločitev je seveda njegova.

pozdrav.gif
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
CentroPlus oz CentroPlus s peletnim kompletom

Cenik

Sicer ne vem kakšna je kvaliteta, ampak jaz bom ob menjavi definitivno pogledal v njihovo stran.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz sem ravno pred kratkim nabavljal pec... Vzeli smo Centrometalovo s pelet set-om (Kotel EKO‐CK P 30 + Pelet set) ... Racun za pec + toplotno crpalko za sanitarno vodo (Termotehnika ECO) + montaza in zagon je bil cca. 6.500€ ... Od tega dobim nazaj se nekaj subvencije (racunam tam nekje okoli 1.500€) ...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Jaz sem ravno pred kratkim nabavljal pec... Vzeli smo Centrometalovo s pelet set-om (Kotel EKO‐CK P 30 + Pelet set) ... Racun za pec + toplotno crpalko za sanitarno vodo (Termotehnika ECO) + montaza in zagon je bil cca. 6.500€ ... Od tega dobim nazaj se nekaj subvencije (racunam tam nekje okoli 1.500€) ...

popolnoma enako resitev gleda tudi kolega. pec centrometal z peletset-om pride z montazo 3800-4200 eur. subvencija je baje cca 20%. pri tej zadevi se mi zdi edino pec sama precej draga. cez 1000 eur.

medtem ko sam pelet set prodajajo na hrvaskem za okoli 1200 eur. ce ti uspe dobiti poln davek nazaj, brez da ga placas v sloveniji (v hr ti napisejo vec racunov, ker je pelet set sestavljen iz krmilne elektronike, polza, gorilnika, zalogovnika), zadevo lahko speljes za cca 850 eur.