počena manšeta

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Prej ga seveda razstaviti na prafaktorje in vse oprati v bencinu! Drugače ne hasni nič nova mast če je prah v zglobu.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Za prah se seveda strinjam. Če pa je vzrok suh homokinetični zglob, se ga pa da "popraviti". Če jasno že ni prepozno. Nisem stručko, samo nekaj izkušenj imam. K sreči s tem že dolgo ne.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Polos je tisti kos železa.
jezen.gif



Ste sploh kaj hodili v šole.press
rolleyes-1.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Mater ste pametnjakoviči pa obračate povedano. Tudi iz zgloba jo boš moral iztaknit, medtem pa boš uničil zihrungo. Jaz s staro, če bi bila cela, ne bi nazaj montiral. Sicer pa, ni to stvar moje varnosti trenutno, tako da mi je vseeno ...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik Naglfar pravi:
Mater ste pametnjakoviči pa obračate povedano. Tudi iz zgloba jo boš moral iztaknit, medtem pa boš uničil zihrungo. Jaz s staro, če bi bila cela, ne bi nazaj montiral. Sicer pa, ni to stvar moje varnosti trenutno, tako da mi je vseeno ...

Mogoče pa ga boš kdaj srečal na cesti... Jaz bi tisti stavek, da ni za tvojo varnost, malo preštudiral.
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Evo pa je tudi pri meni počla manšeta (vrjetno posledica je ta, da avto gre povsod, naj ropoče po podvozju, naj škripa, naj razpada samo, da se peljem, matr zadnjič avto dvigenm in sam naenkrat v prak luknjo naredi od dvigalke), me pa sedaj zanima, če potrebujem, kakšno posebno orodje za zamenjavo (objenke). Sem drugače že jemal dol polois (L+D) in tud že dvakrat mi je menjal mehanik manšeto, samo sem pozabil, kako že stisne tiste objenke.
Hvala lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
165 evrov za manšeto. Glede na ceno mora zdržat mio km kar pa dvomim da ima avto letnik 01 toliko km.

Upam da si uredil s "ponaredkom" za desetino-petino cene.
Prav tako tisti ki je pisal o Kii in da priporoča original. Zdaj odvisno kako stara je bila kia oziroma prevoženih. Če ni stara bi ga jaz nekam poslal z "dobro" original manšeto.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Jaz sem predvčerajšnjim zamenjal manšeto. V FD avtodelih stane gumijasta manšeta 10€

Ne rabiš posebnega orodja. Odvisno je samo to, na kateri strani je treba menjat, zaradi izpusta olja iz menjalnika.

Ter ali je treba menjati notranjo ali zunanjo manšeto. ( zaradi postopka menjave)
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Za 110 € sem menjal manšeto + zglob mi je obnovil, ker je bil že načet.

@trust
Jebiga, take ceste imamo pr nas.
cool-1.gif