Počasno polnjenje android

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hja, je nekaj gor ja, ker tudi ko youtube poslušamo, se kar browser odpre na neko stran in ugasnje youtube... Pa včasih se med počivanjem tablice kar odpre neka stran v brskalniku...

Kot sem že napisal, imam original ovitek, ki se pripne na tablico, pa vseeno je magneten... No, in tudi na netu sem videl, da eni sumijo ta ovitek in da naj bi tablica mislila, da naj deluje (v smislu da odčitava nekaj iz senzorjev in podobno), ker če ovitek zaprem, se baterija ne prazni tako hitro in tudi polni se mnogo hitreje...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Si probal factory reset? Moj namen je bil resetirat, ko mi bo vse skupaj šlo dovolj na živce. Zaenkrat mi še ne.
 

tic

Pripravnik
31. avg 2007
311
0
18
A lahko poveš katero app uporabljaš za merjenje toka pri polnjenju? Hvala
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hmm, jaz imam tudi podobne probleme s tablico Samsung Tab S (SM-T800)... Tablica je stara nekje 4 leta in baterija se je polnila zelooo počasi... No, in sem kupil novo (dobil ravno ta ponedeljek) (ki bi naj bila original -- vsaj zunanjost je ista), jo zamenjal, ampak očitno problem ni rešen...

Včeraj sem popoldne sem jo še uporabljal in je bila baterija na 28% in sem jo dal polnit. No, čez kaki 2 uri sem jo ponovno hotel uporabit in baterija je bila čisto prazna!?!?!?!? Potem sem jo dal na drugi polnilec in nič (niti ona baterija na zaslonu se ni pokazala)... Probam priklopit en telefon na isti polnilec in seveda polni normalno... No, potem spet dam tablico polnit in se za hipec prikaže ona baterija na črnem zaslonu, vendar potem dokaj hitro izgine... in spet tema...

No, potem sem se spomnil, da če zaprem ovitek (imam original ovitek), se mi zdi, da se hitreje napolni... In sem zaprl ovitek, jo dal polnit in čez noč se je nafilala 100%...

Je možno, da kaki senzor (npr.: senzor svetlobe okolice) neprenehoma nekaj odčitava in prezni baterijo tako hitro?

Naj paše povem, da se zaslon na tablici kar dostikrat prižge sam od sebe (ne zaradi nekega obvestila, ampak kar tako - sam od sebe)...

Kaj vse naredi hard reset?

No, naj povem, da hard reset ni rešil problema glede polnjenja baterije, ampak sem zamenjal tudi micro USB priključek (znotraj tablice) in sedaj se tablica dokaj normalno polni (se mi sicer zdi, da vseeno malo počasneje kot nova, ampak skoraj čez noč se napolni iz kakih 20% na 100%, kar je ok).

Meni je torej rešilo problem počasnjega polnjena menjava baterije in micro USB priključka znotraj tablice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Mogoče bi pomagalo tudi čiščenje porta z alkoholom, ampak sedaj ne moreš več probat.