Počasno kopiranje failov na GSM aparat?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pozdravljeni! Situacija... delam backup telefona, skopiram na disk za ene 10GB slik, vse lepo in prav. Relativno teh 10GB skopira na trdi disk. Ponastavim oz. menjam telefon ter hočem teh 10GB slik skopirat nazaj gor na telefon. Zadeva traaaaaja, čas se podaljšuje, katastrofa. Na začetku izračuna nekih 17min, faili letijo kar hitro gor, potem vedno počasneje... Sedaj po pol ure kopiranja mi je izračunalo že na 1h 5min do konca. Problem je verjetno v tem da je telefon USB 3.0, PC pa USB 2.0 ampak vseeno? Kak predlog? Ipak so v letu 2021 :)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Očitno ima telefon veliko razliko med read in write hitrostjo. Varianta je tudi, če počneš še kaj drugega na PC, kar uporablja prenos, pa imaš ozko grlo.

BTW, naslov me je prav lepo nasmejal. Zakaj bi kdo faile kopiral? Nato sem dojel, da misliš na fajle oz file-je. :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: sajkek

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No me veseli da sem te nasmejal! Drugače pa nobenega ozkega grla ni. Na računalniku se prav nič ne kopira nikamor razen teh failov na Samsung Galaxyja zadnje generacije. Kak read write speed pa ima telefon pa nimam pojma. Ampak očitno nekaj ne štima. Ista štorija se mi zgodila že z enim drugim telefonom. Dela se pa zraven tega na tem PC-ju prav nič tako da nič ne bi smelo jemati hitrosti...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Podobno se men dogaja za vsako ko kej večjega na USB ključ ali zunanji disk dajem. Na začetku šiba, potem se pa ustali pri dosti nižji hitrosti. Zakaj. Ne vem. Sem pa opazil da če je 1 fajl velik recimo 10 giga gre hitreje kot nekaj sto ali tisoč failov. Mam občutek da vsak fajl se indexira, antivirus svoje pregleda, itd. In potem so hitrosti daleč od idealnih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pimper

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Se ti kam mudi? Pusti ga, da dokonča.

Dejansko se mi trenutno mudi ja, zraven tega imam še dve mapi po cca. 14GB slik, in niti slučajno nimam na tej lokaciji časa sedet 3 ure zraven zato vprašam kje je problem. Kakorkoli obrneš se mi zdi vseeno zdaj prenos počasen. Recimo, če mi to misli kopirat 2 uri se pravi 120min, pomeni da bo povprečen prenos 1,33MB/s? Vseeno je to bogo? Ali?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pa veš da sem včasih kopiral mp3je za v avtomobil, par je tudi bilo par GB teh datotek, sicer sem imel malce boljše ključke ampak to je vseeno bilo ok? Sem pa napačno napisal... kopiram iz USB 2.0 na USB-C in ne na USB 3.0...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
S Total Commanderjem za Androida se čez WiFi povežeš na share in skopiraš.
 

Pimper

Zelenc'
28. sep 2011
7
2
3
Najbolj hitreje gre če vstaviš MicroSD v telefon (SDHC oz SDXC) Class 10 U3 - en hitrejših standardova MicroSD kartic. Nato skopiraš vse slike iz notranjega spomina telefona na to zunanjo MicroSD kartico.

Če tvoj telefon nima MicroSD reže, uporabi kak hiter (USB3) čitalec kartic prek USB-OTG adapterja za telefon. Zadeva preverjeno precej hitro kopira (seveda ne pozabit imet hitre MicroSD kartice CLASS10 U3). Sploh če imaš režo za MicroSD kartice že v telefonu!
 
Nazadnje urejeno: