Počasen USB 2.0

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
729
113
www.jernej.org
Počasi res več ne vem, kako naj zadevo rešim.

Imam pač nek zunanji disk z USB 2.0 priklopom. Na starem računalniku in na prenosniku mi zadeva deluje tako kot je treba, na novem PCju pa hitrosti niti približno niso take, kot bi morale biti. Na vgrajenem usb kontrolerju doseže celih 9MB/s, na pci usb kartici pa 14MB/s, moralo bi pa brez težav priti do 28MB/s.
Probal sem tudi na novo razporediti IRQ-je pa se ni popolnoma nič spremenilo.

Tukaj je slika s prenosnika, kjer zadeva deluje relativno zadovoljivo (čeprav imam občutek, da to tudi še ni maximum):


Tole je pa slika s tega PC-ja, kjer hitrost ni primerna (na vgrajenem kontrolerju je še nižja od tega):


A ima kdo slučajno kakšno idejo, kaj bi še lahko naredil? Driverji za plato mislim, da so zadnji... kaj več mi pa res ne pride na pamet?
confused-1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
kako plato mas ? meni je na VIA chipsetu , Asrock plata delalo podobno porazno, ko sem pa nabavil Nforce2 plato, pa je blo 3x boljse ...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
729
113
www.jernej.org
Tukaj to ne pride v poštev, ker se gre za barebone sistem. Asus Pundit P1-PH1. Zdaj bom probal naložiti nov bios in bom videl, če bo kaj pomagalo...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
729
113
www.jernej.org
Sem probal tud z enim starim USB ključem. Rezultati so naslednji:
PC vgrajeni USB: 4.5MB/s
PC pci USB: 6.5MB/s
Prenosnik: 7.5MB/s

Problem je torej isti za vse usb naprave.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Chipset: ATI™ Radeon® Xpress 200

ATI čipseti imajo baje porazen USB.
Zakaj dela slabo tudi PCI kartica pa je vprašanje. A dela slabo tudi v drugem PC-ju ?
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
pol ti pa ne preostane nič drugega kot da
-poiščeš še malo boljšo kartico
-menjaš plato
-se sprijazniš s tem

kakšen je pa test za firevire??
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Sem probal tud z enim starim USB ključem. Rezultati so naslednji:
PC vgrajeni USB: 4.5MB/s
PC pci USB: 6.5MB/s
Prenosnik: 7.5MB/s

Problem je torej isti za vse usb naprave.

Živjo!

Je pa zanimivo, da na tem PC-ju deluje USB proporcionalno slabše kot na ostalih računalnikih.
Recimo, zgoraj je graf, kjer je očitno, da ta PC zmore 14MB/s prenosa z diskom. Čudno, da na USB ključku ne doseže niti 7MB/s.

lp
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
pri meni je prislo do takih odstopanj, ko je bil zunanji usb2.0 disk formatiran v fat32 formatu. ko sem ga formatiral v ntfs, se je tudi hitrost dvignila na max pricakovano