Po prometni nezgodi..

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
grims-1.gif

376326-ford.jpg
 

Priponke

  • 376326-ford.jpg
    376326-ford.jpg
    47,7 KB · Ogledi: 279

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Iz tabele je razvidno, da sta bila v letu 2008 ukradena 2 (dva) Forda.

smile-1.gif


Jaz ga ne bi kupil, tudi če mi dajo še 2.000 EUR zraven. Poglej še WV.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ma v pm in policija. Pa koji [censored] delajo toliko časa, da mi ne morejo dat podatkov???14 dni je že mimo.

A ste tudi drugi čakali toliko časa?
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
No končno sem dobil papir od zavarovalnice s popisom škode in navodili za odpravo le-te.
A predlaga kdo kak nasvet kako bi na račun tega opravila popravil še nekaj kleparsko-ličarskega dela na drugem delu avta?

Na papirju piše, da temelj o krivdi še ni podan, naj torej počakam raje s popravilom?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>Na papirju piše, da temelj o krivdi še ni podan, naj torej počakam raje s popravilom?

Seveda, počakaj na temelj,
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Na Triglavu imajo tako dobre cenilce, da po popisu škode ne pošlje niti zahtevka na policijo...[censored] zarukan, pa taka lopovska zavarovalnica...zavlačujejo za 200e škode.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ma saj so vse zavarovalnice iste. Jaz dajem to štorijo prvič skozi pa še ne poznam pasti. Na živce mi gre, da čakam in čakam tisti papir za popravit škodo pa ga ni. Kličem na Triglav če so poslali zahtevek na policijo (ker so oni posredovali), me vpraša za registrsko, pogleda v PC in reče "Zahtevek je bil poslan". Kličem na PP pravi da ni nič prišlo. Grem osebno spet nazaj na Triglav, če lahko dobim podatke o zahevku, številko, ime,...pa reče...čudno, sploh ni papirja v mapi,..seveda ga ni saj ga cenilec po poslikavi škode ni niti poslal.
Še dobro da sem študent in nimam redne zaposlitve.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ah,

cenilci se imajo za bogove (alfa in omega), zastopniki in cenilci se načeloma ne zastopijo najbolje (kot običajno izvedba - prodaja), šefi pa potem kasirajo govna in rešujejo zadeve kolikor je v njihovi moči...
Tudi sam sem imel pred leti tako izkušnjo, ko je cenilcu obležal nalog za izplačilo škode v predalu za 3 tedne... Šele po urgenci pravih ljudi je bila škoda izplačana...
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
piše "proudtobe"

EVO TI ZDAJ TO

Dobil iz Triglava da je odškodninski zahtevek neutemljen in mi zato žal ne morejo ugoditi. Seveda ne, saj je potrebno plačati škodo, kajne Triglav? Navajajo oz. obveščajo me da v policijskem zapisniku povzročitelj ni znan in zato temelj o krivdi ne more biti podan.

Danes smo bili na Triglavu, tip nam je dal zapisnik policije za prebrat in je reku da iz tega ne morejo nič dokazati da je on kriv in da edino kar lahko je da napišemo Pritožbo in zahtevamo soočenje z drugo stranko.

Bi rekli pa to ni res, noben nič kriv a jaz imam razbit avto. Očitno se je samo poškodovalo. Na to lahko rečem samo SVAŠTA in zavarovalnice in Policija. Kar sem ugotovil je dejstvo, da se ti splača pobegnit s kraja prometne nesreče in potem zanikat vse skupaj policiji itak niso sposobni opravljati svojega dela.

Cifra, kakšen nasvet? Bo napisana pritožba na Triglav kaj pomagala? Z mano sta bili dve priči v avtu!
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Torej, tako, kot je napisal AndrejD, opiši, kako se je nesreča zgodila, natančno.

Bomo lažje pomagali.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Torej.
Nesreča se je zgodila pred dvema mesecema. Voznik motorja se je v ovinku na križišču naslonil oz. "padel" na moje vozilo ter nato zbežal s kraja prometne nesreče. Na avtu se pozna utrdina v plehu in počen žmigavc. Na srečo sem uspel videt njegovo tablico in vse prijavil policiji. Policja je vse poslikala in popisala. Da skrajšamo...Policijski zapisnik sem nesu na Trigalv, kjer so spet vse izpolnili, cenilec poslikal.itd. Par dni nazaj dobim pošto s Triglava, kjer piše da ne pač ne morejo obsodit voznika motorja ker v policijskem zapisniku nič ne piše da je on kriv. Danes so nam ga dali v pogled in piše da so pogledali motor in da ni nikjer utolčen razen ročk, katere pa smatrajo da so itak vedno poškodovane pri motorjih.
Skratka, dobesedno pišejo besedne zveze, storilec ni znan, in zato temelj o krivdi ni znan.

Skratka, ostal naj bi brez oškodnine oz. popravila in z razbitim avtom. Vendar ne bo tako. Verjetno je policija šla k povročitelju domov čez 2-3 dni tako da je imel čas za zamlejavo dela, pravtako padec n avto ni bil tako močen, da se mora poznat na motorju.
Zdi se mi bolano, da se lahko to dogaja v naši državi. Povzročitelj zbeži, videl sem tablico, imel sem dve priči in se dogaja to.
Danes sem napisal pritožbo zoper zavrnitev odšk. zahtevka ter v njenj zahteval soočenje z zastopnikom in zavarovancem-povrožiteljem. Bomo vidli kaj mi bodo odgovorili.

Aja, voznik je podal izjavo da se ne spomne da bi koga ruknil, policija pravi da je motor cel in ni znakov poškodb.
Kakšno moč imam jaz glede na to da je tip zbežal, čeprav mu verjetno tega ne morejo dokazati in da imam dve priči v avtu poleg mene?
Če ne bo spet nič iz tega, sem/smo pripravljeni k tožbi. Svoj prav moram dokazat, pravtako popravit lastnikov avto. (jaz sem vozil)

Pa kot pravijo bratje Srbi. Ima Boga tudi za njega.
Lp
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Lahko bi nekdo rekel, da si imel pač smolo. S tem se jaz ne bi strinjal.

1. Vprašati se je treba, ali si ti res ukrenil vse potrebno v zvezi z zavarovanjem dokazov (dandanes ima že skor vsak kako Nokio 95



in lahko slika pobeglega, če se prav spomnim, so občani v primeru ropa sami zadržali roparja, itd.) Na sliki sem zbrisal reg. štev, sicer bi se videla.

2. Zakaj je policija opravila razgovor z motoristom in ogled motorja šele ... Aja? Zato, ker gre za manjšo škodo? Mislim, da bi bilo potrebno prijaviti takšno dejanje na komisijo za pritožbe ... zaradi neaktivnosti, prepoznega reagiranja. Morda zagroziti s tožbo. Po mojem bi morala biti policija najkasneje 1 uro po obvestilu že pri storilcu, ko morda dokazi še niso bili uničeni.

Mislim, zakaj pa imamo sploh policijo?
grims-1.gif


3. Kadar je nesreča prijavljena policiji, se ponavadi na zavarovalnici strogo držijo zapisnika.
Seveda poskusi to, kar si že sam napisal. torej, če ne gre po 2. točki, pa po tretji zahtevaj soočenje itd.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Soočenje smo zahtevali. Pritožba je poslana.
Glede slikovnega materiala, stali smo v križišču. Po padcu je steklo vsega 5 sek, dokler jaz vzamem tel. iz žepa in stisnem gumb photo je on že doma, tako da ta opcija ne pride v poštev. Poleg tega je bila večerna pozna ura.

Tudi jaz se pizdim na policijo in njihovo delo, že da so prišli do nas so potrebovali najmanj 30 min. Prvi telefonski kontankt pa so z menoj navezali po več kot 1 tednu ter me spraševali po telefonu neumnosti ala kakšen je bil motor s čim je udaril in take pizdarije. Kaj pa jaz vem, v tistem "šoku" in temi ne uspeš videt vseh stvari v 5 sekundah.

Skratka, če se mi bo kdaj pripetila podobna situacija le da bom jaz povzročitelj in da bom videl da sem brez škode na vozilu jo bom lepo popihal, itak mi ne bomo nič mogli.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Iz poškodb na avtu se ne vidi, s čim je trčil? Daj izmeri višino od tal do poškodbe in slikaj. Bomo videli.
smile-1.gif