Po prometni nezgodi..

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
...je prišla policija in vse popisala, poslikala. Povzročitelj škode je zbežal, tablico imamo. (info o povrožitelju še nimam)
Kam se moram najprej napotiti? Na policijo po zapisnik, takoj na servis na popravilo?

Ker avto ni pisan name je dovolj tisto pooblastilo da urejam v mojem imenu zadeve?
V kolikem času bo zadeva fertik, urejena in popravljena?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Pobeg z mesta dejanja potegne za seboj izgubo zavarovalnih pravic kar pomeni, da bo sicer plačala njegova zavarovalnica, če ima avto zavarovan, potem bo pa regresirala od njega.

Pridobi podatke pri kateri zavarovalnici je "čuk" zavarovan (Policija) in nato tja, da ocenijo škodo.

Malo se bo zavleklo, ker bodo čakali zapisnik policije, izjavo lastnika/voznika itd. Tako da ne upaj na prehitro rešitev, če je pa zavarovan še pri kateri bolj pikolovski zavarovalnici, boš pa ravno do jeseni končal. Žal.

Če imaš kasko, lahko za do takrat uveljavljate le-tega, po uspešni dodelitvi temelja od povzročiteljeve zavarovalnice se bo pa kasko polica vspostavila v prvotno stanje.


Pooblastilo bi moralo biti dovolj, v najslabšem primeru overjeno. Odškodnina bo pa itak nakazana ali servisu ali pa lastniku vozila.


Odvisno tudi od tvoje "tečnosti", bolj kot boš, prej bo.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kaj pa če nima zavarovanega vozila, (gre za motor)?
Kaska ni, grem potem jutri na policijo povprašat kje je zav. njegovo vozilo in potem še na njegovo zavarovalnico.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Če nima zavarovanja, ostane samo civilna tožba, razen ...
Za telesne poškodbe sicer izplačuje zavarovalno združenje iz škodnega sklada.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Danes sem bil na policiji in rešil se samo to da sem izpolnil zahtevo za pridobitev os. podatkov. Preden bodo oni posredovali naprej bo minil rok 3 dni ko moraš prijavit nezgodo. Kako jo pa naj prijavim, če ne vem njegove zavarovalnice???

A grem prijavit na svojo???
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Počakaj na podatke policije, itak imaš vse evidentirano in če nisi vedel za njegovo zavarovalnico tudi prijaviti nisi mogel, po prejemu informacije pa le lovi 3 dnevni rok, čeprav je ta bolj umeten in se ga praviloma ne izvaja. Je pa zapisan in če se le da, ga spoštuj.

Na svoji nimaš kaj početi. Mora pa biti vse tako kot je bilo ob nesreči, torej brez popravil.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ja pa kdaj bodo oni to obvestili, zdaj bom čakal 2 tedna da oni pošljejo podatke osebe. Potem pa me bo še kdo jebal s temi 3 dnevi od prometne nesreče. Saj nimam kaj izgubit če grem na svojo povprašat.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kakor želiš, a pot bo neproduktivna.

Lahko pa tudi tukaj poizkusiš.

http://infocenter.zav-zdruzenje.si/

Če ne pa, jutri
telephone7.gif
v roke in klic an policijo, pa pojutršnjem spet in spet dokler ne dobiš podatkov.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Pot je bila res neproduktivna
cool-1.gif
čakaš in še enkrat čakat na policijo. A naj kličem kar na 113?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ti je link vrgel kakšen rezultat ven?

113 ni nič, na postajo kjer si oddal zahtevo, pa reči administracijo, da te ne bo že dežurni skenslal, majhno se znajdi, reči, da si dogovorjen da se slišiš z uslužbenko, samo priimek si pozabil.
grin1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
V tistem naslovu rabiš tudi ime in priimek. Datum nezgode pa itak veš.
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Jaz sem imel podoben primer. Pred 1 mesecem sem imel prometno. Vame se je zaletel en tip, njega je pa izsilil nek tujec, ki je brez praske pobegnil s kraja nesreče. Jaz sem sprva oddal škodni zahtevek pri Zavarovalnici Maribor (tam je zavarovan tip, ki se je zaletel vame), prišel je njihov cenilec, mi ocenil avto, jaz ga pa peljal na servis. No potem se je zapletlo. Zavarovalnica Maribor ni hotela plačat servisa, ker krivda ni še deločena, tip ki se je zaletel vame pravi da ni kriv (zame je, vame se je on zaletel, zame tretji ne obstaja). Policija pa še ni zaključila z zapisnikom, ker mora najti tujca, z njim naredit razgovor, potem določiti krivca, kar se lahko zelo vleče. Ni mi preostalo drugega kot da uveljavljam svoj kasko pri Triglavu in čakam da se potem ko bo zapisnik gotov, obesim na Zavarovalnico Maribom ali pa na tujo zavarovalnico tretjega vpletenega (oziroma bo ta postopek verjetno sprožila kar moja zavarovalnica, ker je tudi njej v interesu, da ne poravna škode in ji tudi ni treba, ker enostavno jaz nisem krivec, gre pa za kar veliko škodo cca. 4300 EUR).
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Jaz o kasku lahko samo sanjam, avto ima več kot 10 let...trenutno še čakam na podatke o povrzočitelju.
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Jaz ne vidim nobenega razloga, da ga ne bi dobil.

Hitreje gre, če se povežeš s konkretno enim policajem. V takem primeru traja minutko.
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Moj tudi. Moj avto sem zavaroval pri Zavarovalnici Maribor (Super kasko).

Nekateri že drugo leto ne zavarujejo kasko, nekateri nikoli, nekateri pa vztrajajo tudi npr. 9 let.

Tu igra precejšnjo vlogo statistika. Torej, kolikšna (v %) je možnost kraje avta (Golfi, Audi) večja, Forda nihče niti povoha ne.

Če je avto v dobro zaklenjeni garaži, voznik v službo hodi z avtobusom, je možnost prometne nesreče le 60 minut v soboto, in 60 minut v nedeljo, ko se vrača z vikenda domov.
smile-1.gif