Po kloniranju diska ne deluje več prijava v XP

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.826
205
63
Slovenija
Zaradi premalo prostora sem kupil večji disk.
starega sem z Acronisom kloniral na večjega (vse velikosti particij sem začasno pustil enake velikosti kot na starem disku)
Sedaj, ko pa sem odstranil stari disk in pustil samo novega, pa se ne morem več prijaviti preko windows prijavnega okna.
Windowsi se seveda zaženejo, le ko vpišem svoje uporabniško imen in geslo me ne spustijo več noter, oz. se za tranutek pokaže okno "Odjavljanje...", nato pa me spet vrže na prijavno okno.
V varnem zagonu seveda enako.
Je imel že kdo podobno težavo?
Ali prav predvidevam, da je to v bistvu posledica menjave diska, in Windows licenca več ne deluje ?
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.826
205
63
Slovenija
rešil zadevo
namesto kloniranja diska z Acronis disc editor 9
sem uporabil Acronis True image 2009 home in voila, vse lepo dela kot mora.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Tale Acronis je špica.
smile-1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik mcn pravi:
Zaradi premalo prostora sem kupil večji disk.
starega sem z Acronisom kloniral na večjega (vse velikosti particij sem začasno pustil enake velikosti kot na starem disku)
Sedaj, ko pa sem odstranil stari disk in pustil samo novega, pa se ne morem več prijaviti preko windows prijavnega okna.
Windowsi se seveda zaženejo, le ko vpišem svoje uporabniško imen in geslo me ne spustijo več noter, oz. se za tranutek pokaže okno "Odjavljanje...", nato pa me spet vrže na prijavno okno.
V varnem zagonu seveda enako.
Je imel že kdo podobno težavo?
Ali prav predvidevam, da je to v bistvu posledica menjave diska, in Windows licenca več ne deluje ?

Verjetno sistem ni našeč pagefile.sys (mogoče je bil na drugi particiji?) in zato težava pri prijavi.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.826
205
63
Slovenija
ne, mislim da ni bilo to,
kolikor sem razumel je bil napačno generiran HW ID, ki je se generira pri instalaciji oken. Ker je bil zagonski disk drugačen, tudi id ni bil več pravilen.
Očitno Acronis true image sam to popravi....
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik mcn pravi:
ne, mislim da ni bilo to,
kolikor sem razumel je bil napačno generiran HW ID, ki je se generira pri instalaciji oken. Ker je bil zagonski disk drugačen, tudi id ni bil več pravilen.
Očitno Acronis true image sam to popravi....

Ja, tudi to bi lahko bilo imaš prav!