ploščice namesto parketa

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
zdaj ne vem..ali samo jaz vidim tako porazne slike - barvni odtenki čisto mimo?
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Pri prvih se sploh ne vidi, da so ploščice
shocked-1.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Pri nas imamo v kuhinji in jedilnem kotu ploščice, v dnevni pa parket (parjeno akacijo). Parket in pes nekako ne gresta skupaj
smile-1.gif
ceprav je pa obcutek veliko boljsi na parketu..

V spalnem delu pa povsod parket......

aja povsod je pa talno gretje.....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Sam ploščic ne bi stavil preveč po stanovanju. So mrzle (razen, če ne boš non stop kurila talnega), kar recimo pri kakšnih otrocih, ko se plazijo naokrog, ni ravno najbolj primerno.
Sicer je pa res čiščenje bolj enostavno, ampak meni ni všeč. Pa jih imam povsod, razen v spalnicah.
 

JaniS

Pripravnik
5. sep 2007
242
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Pri nas imamo v kuhinji in jedilnem kotu ploščice, v dnevni pa parket (parjeno akacijo). Parket in pes nekako ne gresta skupaj
smile-1.gif
ceprav je pa obcutek veliko boljsi na parketu..

V spalnem delu pa povsod parket......

aja povsod je pa talno gretje.....


kako pa se vam obnese kombinacija talno gretje/parket ?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik JaniS pravi:

kako pa se vam obnese kombinacija talno gretje/parket ?

V kolikor želiš parket na talno je praktično edina opcija da izbereš 2 slojni gotovi parket.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
tako kot so predhodniki povedali, super
smile-1.gif


ce bi seenkrat delal bi verjetno dal se vec parketa v hiso
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.352
113
Pomurje
Zakaj dvo slojni?
Je lahko čisto navaden klasični parket.

Le nizko temperaturno gretje moraš imet. To je cca 27stC

Lp
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ksz.

stvar okusa ampak osebno sem mnenja, da so ploščice samo za na glavni hodnik pa kopalnico, pa še to je preveč.
Talno gretje ni najbolj priročno oz. stvar še vedno deluje "hladna" predvsem neudobna, trda. Obvezno moraš imeti ta trde copate drugače je kot bi po asfaltu hodu,.....ja za pucat je pa super
rolleyes-1.gif


No mogoče sem tudi sam razvajen ker sem 25 let let "živel na parketu", sedaj sva bila pa z bejbiko leto in pol v novem stanovanju v katerem so bile čez celega položene ploščice
rolleyes-1.gif
Hvala bogu sva se ravno pred tednom dni selila v drugo stanovanje, v katerem je 70% parketa.
Vglavnem poizkusil oboje na lastnih nogah in mene noben ne prepriča, da so ploščice super oz sploh sprejemljive za v stanovanje. Pod nobenim pogojem. Že sam občutek toplote, ki ga daje les, ne more zamenjati noben kamen. Pa še kuža se mnogo bolje počuti na parketu kot na kamnu in mislim, da bo z otroci enako, ko bodo prišli
grin1.gif
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
ksz

Doma imamo ploščice samo na hodniku, kopalnici in kuhinji, v ostalih prostorih je parket. Zadnjih nekaj mesecev sem dostikrat pri punci, ki ima v bajti svoje stanovanje in ima povsod položene ploščice. Mi sploh ne sede, nekako hladno mi deluje vse skupaj, ni mi glih za hodit bos po njenem stanovanju. In tako je padla odločitev, da ko si bova rihtala stanovanje v bajti od mojih staršev, da bodo ploščice samo v najnujnejših prostorih (hodnik, kopalnica, kuhinja). Meni je les lep in ga ne zamenjam kar tako, še posebej, ker si bom naredil parket iz mahagonija, ki mi je prav specialen
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Zakaj dvo slojni?
Je lahko čisto navaden klasični parket.

Le nizko temperaturno gretje moraš imet. To je cca 27stC

Lp

klasični parket ni primeren za talno gretje! (Pika).

Kot prvo ne prevaja toplote, kot drugo ga bo pa tako izsušilo da bo popokal - in poplesavala bo vsaka deščica po svoje.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.352
113
Pomurje
Ker veliko delam z lesom, ti zagotavljam, da ni tako.

Pri temperaturah gretja do 30stC in vlagi lesa 8-10%, toliko mora imeti umetno sušen les, ni nobenega delovanja lesa.

Če pa je parket položen na estrih večje vlage, pa bo to vlago les absorbiral. Pri prvem gretju bo to vlago dal od sebe in se seveda razsušil.
Ker pa imajo ljudje v hišah tudi komaj 30% vlago pa še to stvar stopnjuje.

Če je parket položen po pravilih, potem teh problemov sigurnu ni pri talnem gretju.
Ampak kdo še suši hišo vsaj 1 leto po zidariji in estrihih.

Lp
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
ksz

Pri nas imamo talno gretje, techno parket, debeline 10 mm in zadeva deluje super.

Pa še komentar glede ploščic - pri nas imamo malega škrata, ki se uči hodit in je že velikokrat padel na glavo. Se mi zdi, da bi bilo na ploščicah to huje kot na parketu..
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Nemški boxer....in ko zakoplje (recmo če kdo pozvoni), to parket skor po luftu leti
uf-1.gif
Copatke ga obujte, pa se bo lahko še drsal.
evil.gif
Samo ne usnjene.

V glavnem, se strinjam z zgoraj omenjenimi mnenji, da ploščice po celem stanovanju no go (pa jih žal imam). Precej bolj topel, domač občutek pri parketu.
aplauz.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Jaz imam v hiši veliko ploščic - celo stopnišče, hodniki, cela klet, kopalnice, kuhinja ... in da bi jih dala še po sobah bi bilo pa že pretiravanje. Sicer talnega nimam a tudi če bi ga imela več kot jih imam jih ne bi dala. Les je vseeno čist nekaj drugega kot keramika.