ploščice namesto parketa

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Zanima me, če ima kdo doma ploščice po celem stanovanju namesto parketa, spodaj pa talno ogrevanje. nekaj v tem smislu:
http://www.adriaker.com/Blagovna-znamka/Viva-Ceramica/keramicne-ploscice-17

Za to sva se odločila zaradi psov, ki puščajo globoke raze,ki jih noben parket ne zdrži. Ploščice bi bile v spodnjih bivalnih prostirih, v zgornjem spalnem nadrstropju pa najbrž vseeno parket. Zanima me vaše mnenje oz. še raje kakšne izkušnje.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Moja sestrična je ravnokar naredila to. Ker živi v pritličju (dobesedno na tleh), je dala talno ogrevanje in čez ploščice, ki izgledajo kot laminat (take večje, pravokotne ploščice v barvi breze) in izgleda super. Na začetku sem mislila, da je laminat
smile-1.gif
Res lepo izgleda, ne daje občutka hladnosti (kot imamo navadno predsodek pri ploščicah) in je tut fajn za vzdrževat. Meni je všeč. Sicer ima pa Adriaker res hudo keramiko. Osebno so mi lepe večje ploščice, tiste majhne kvadrataste so mi malo out - sploh za po tleh.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
ja, sej ravno o teh velikih ploščah z minimalnimi fugami razmišljava,..ne o tistih malih,...potem ne izgleda slabo? Veš kje jih je kupila? Veš mogoče katero talno gretje je dala?
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Pri nas imamo povsod ploščice, razen v dveh sobah kjer je parket in se obnese perfektno, še posebej če imaš psa. Talno ogrevanje je seveda pri ploščicah samoumevno
smile-1.gif
Te ploščice imamo že 9 let, zgledajo pa kot nove.

Ploščice v dnevni sobi:



Ploščice v kuhinji:



Ploščice v predsobah:



Stopnice:



Toplo priporočam!
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Najs,..dnevna soba mi je všeč. Kakšno talno gretje pa imate? Kako je pa poleti? Imate tudi takrat vključeno gretje? Imate tudi radiatorje v hiši? Ker kolikor sem brala, potem ni potrebno imeti radiatorjev, in tudi kolega, ki imata pod parketom talno gretje sploh nimata radiatorja, ker talno gretje dovolj segreje.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.353
113
Pomurje
Toplina doma vam ni najbolj pri srcu kaj? :)

Keramika v stanovanju je samo za primorski konec.

Če pa imate viška za kurjuvo, pa kar naprej, vsekakor ima keramika tudi prednosti. Ampak maja, junija, septembra,oktobra pa res ne mislim kurit, da mi ne bo otrok v rit zeblo.

Imam jo samo v kuhinji in kopalnici.

Lp
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Uh ne bi vedla, kje jih je kupila. Je pa baje dala 2000 ojrov za ploščice + toliko za polaganje...ima pa kar nekaj kvadrature (dnevna + kuhinja)...ampak so res fensi ploščice
zmaga.gif
Po moje, če boš kupovala v Adriakeru boš tudi kr neki skeširala, baje niso prav poceni...sam imajo pa res lepe ploščice.

Ona nima radiatorjev, ker ima talno...ni nobene potrebe, čisto dovolj greje.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
velike ploščice z minimalnimi fugami je bolj kot ne nemogoče. če dodaš še talno gretje je nemogoče.

kdor ti bo šel to polagat te bo na suho.

razen če je minimalna fuga 2mm. pol pa recimo da gre.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Moja sestrična ima tako narejeno - velike ploščice, komaj opazne fugice in talno. Se ja pa majstr dost zajebavu, zato je tut kr dost plačala....je pa res estestko.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Za poleti so na strehi sončni kolektorji, je pa žal tako, da parket res ni opcija, če pa poznaš kaj tako neobčutljivega kot so ploščice, pa povej prosim.. Talnega gretja v zgornjih prostorih ne bo, ker ni priporočljivo, bo pa zračna rekuperacija.

Kaj imaš ti v spalnici-nisem razumela kaj sihotel povedat?

@Mitzy: imaš ti v spalnici parket? Lahko poslikaš prehod?
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Pri Adriakerju se za tolikšno količino kot jo midva potrebujeva da zmenit tudi za fin popust
grin1.gif
Bi lahko rekla sestrični za kontakt za tega mojstra, ki je polagal?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Kakšno talno gretje pa imate?

Talno gretje je talno gretje...brez filozofiranja...po tleh se položijo plošče s čepki, vmes se spelje cevi, po katerih bo tekla voda, ter vse skupaj zalije z estrihom.

Takšno imajo vsi.

Osebno menje: meni ploščice niso najbolj všeč, sploh ne v dnevnih prostorih...mogoče preko zime (kurline sezone) gre, ko pač ogrevaš, drugače mi pa ni všeč za hladen občutek pod nogami (tu ga ni čez les).

Je pa tako varinato (ploščice po tleh in dnevni sobi) izbrala sodelavka, ki dokončuje hišo. Ploščice mislim da so rahlo bež, večjega formata. Kar se vizuelnosti tiče...zgleda zelo dobro.

Bom se pozanimal če ia kako sliko za vtis.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
jaz imam v dnevni parket, zimski vrt ploščice. Spodaj je talno gretje, seveda brez radijatorjev in 2 cucka. Parket je po 1 letu za zjokat
uf-1.gif
Če bi še enkrat delal, bi dal tudi v dnevno ploščice, ker tisto da te malo zebe če si bos ko ne kuriš, ne odtehta občutljivosti parketa, ki ga moraš brusit vsake tolko časa. Sploh če imaš cucke.
Ponudba ploščit pa je taka da se ti lahko zmeša zraven. si moraš res čas vzet. v kopalnici imam take fancy velike, v zimskem pa kr navadne 32x32. so čisto ok, pa še keramičar jih je v lep vzorec naredil.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Talno gretje je talno gretje...brez filozofiranja...po tleh se položijo plošče s čepki, vmes se spelje cevi, po katerih bo tekla voda, ter vse skupaj zalije z estrihom.

Obstajata 2 talna ogrevanja:
eno je "navadno" in je vodno, drugo talno gretje je električno, ki pa se tudi razdeli v več podskupin...
več o talnem ogrevanju: http://www.slonep.net/ogrevanj...2&lev3=2644
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
evo slikice: (granitogres..oz. kakor se pač napiše).
576031-Slika024r.jpg
 

Priponke

  • 576031-Slika024r.jpg
    576031-Slika024r.jpg
    53,4 KB · Ogledi: 598