PLata kot stiropor

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Živ!

Sedaj imam pa jst en problemček. S fantom imava stanovanje v mansardi. Pod najino spalnico je denvna soba mojih staršev. In sedaj problem. Popolnoma vse se sliši. Dol imata neko uro, ki bije na vsake 15 minut in se mi zdi, kot da mi bije zraven glave. Dejansko se sliši pogovor, posoda, ni da ni. Moram priznat, da čez dan ni moteče, ampak če pa želiš usekat popoldanski spanec, potem je pa
uf-1.gif


Ali je sploh kaka rešitev, da se temu izogneva. Res je, da je soba še prazna in je notr le postelja in morda bo pripomoglo, če jo zapolniva z omaram, ampak nisem čisto prepričana.

Parket je že položen, tako da bi neko dvojno plato delali...odpade...

aaaa, katastrofa
cry12bpy.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.700
1.619
113
edina opcija je da se spodaj nekaj da pod strop. materialov za zvočno izolacijo je kar nekaj, stiropor pa mislim da ni najbolj primeren. bolj je se mi zdi kamena volna in potem gips plošče čez recimo
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Mogoče pa ni popolna katastrofa.
V prvi fazi postavita v sobo opremo in po možnosti kakšno debelejšo preprogo.
Ker verjetno to ne bo dovolj (ali pa ?) je druga faza to, kar je predlagal Steve - pod strop dnevne sobe staršev je treba položiti vsaj 5cm tervola in na primerne letve (ki pa morajo biti na strop privite z vmesno gumo), še knauf plošče. Originalne knauf profile odsvetujem, lahko bi še dodatno ojačali prenos zvoka.
Kljub temu pa to ne bo popolna izolacija, zvok se namreč verjetno prenaša tudi po stenah.
Zadnja faza (preden zgubiš živce), so slušalke ali čepki za ušesa...
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Predvidevam da plata ni betonska ampak je monta (vprašaj fotra), kar pomeni da je to en zvočni obup. Načeloma nimaš kaj narediti..pomaga edino ven zmetat estrih, ter se lotit na novo (z zvočno izolacijo).

Kak da bi mogoče lahko kompenzirali z debelim tepihom ali kar tapisonom čez celo stanovanje..samo to je tak tak.

sem imel sam identičen problem:

Štart:

http://www.podsvojostreho.net/vsebina/node/423

Konec:

http://www.podsvojostreho.net/vsebina/node/531

Je pa pod velikim vprašanjem ali je to pri vama sploh izvedljivo!

Ne vem...mogoče malo v razmislek..da bi na obstoječi estrih čez naredila suhomontažnega..torej položiš najprej kameno volno (Npr. Tervol TS-ST), ter čez v 2 slojih 'lesene plate' ter na koncu končna obloga.
Na ta način zgubiš kakih 6 višinskim cm, ni pa potrebno štemanje kompletnega stanovanja, a še hitro je narejeno (sam betonski etsrih se suši 2- 3 meseca)

http://www.knaufinsulation.si/sl/products/tervol%C2%AE-tp-st

http://www.knaufinsulation.si/sl/izvedba-suhomontaznega-estriha
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
@vincent - če sem jo pravilno razumel, dodajanje zgoraj zaradi parketa odpade...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
hm..ne razumem kaj misliš?

Če to da je zdaj gor parket...lahko mirne duše delaš čez sumomontažni estrih ter še enkrat končno oblogo.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Preberi njen zadnji stavek - lahko pa se premisli, tvoj predlog je daleč najboljši !

LP
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Ena opcija je pa tudi ta, da se v dnevni spusti strop, in se naredi suhomontazni strop iz knauf (gips plosc) z dodatno zvocno izolacijo, med ploscami in stropom. Za izolacijo se lahko uporabi steklena volna, ali pa tudi za silo tista akusticna pena.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Hvala za odgovore.

V dnevni sobi (pri starših) je nemogoče dajat karkoli na strop, ker je strop obložen z ne vem kakšnim lesom. Poleg tega je strop v dnevni sobi nizek in se ga s stegnjeno roko dotakneš (jst ne, fotr npr...).

Zgoraj pa imam na enem delu 4 m visok strop. Čez parket res nebi nič dajala, ker je parket popolnoma nov in mi je škoda denarja. (škrta gorenjka
grin1.gif
).

Aja, mogoče vam kaj pove to, da če midva malo bolj na trdo hodiva po spalnici, se spodaj kar trese vse. Plata kar vibrira. Kdo je to delu?!
cry12bpy.gif


Sej če ne bo druge rešitve, bom mogla parket res vn vržt
crazy1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
če boš delala za dalj časa se ti splača narest ornk.torej čez parket daj tervol st/tp vsaj 5cm čez pa dve plasti osb plošč z utorom debeline 2cm ki se bojo prekiravale prečno/vzdolžno.čez osb daš lahko nazaj parket ki je sicer najdražja varijanta 35€m2 je pa najboljša ali pa vsaj gotovi parket cca 25€ m2 ki je še vedno nekoliko boljši od laminata če te pa ne moti laminat pa daš pač laminat in boš prišla skozi za 10€ po m2 z malo boljšim.če nimata z fantom lih dveh levih rok lahko gotovi parket ali laminat položita sama.za volno in osb ploščo pa računaj nekje 10€ m2
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ne moreš kar položiti parketa na golo plato, to tudi ne vem od kje vam ideja. Na ploščo se da izolacija, npr. kamena volna, čez pa se naredijo tlaki, šele nanje se položi parket ali karkoli.