Planet Golob

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.606
256
113
msenjur Ti si pa dons on fire z bedarijami. In ja večina nagaženih srn skoči direkt pred avto ali celo v bok avta, ker je to kr hitra beštja in je drugac kr hitr cez cesto.
Srnjak v ogradi ki panično išče izhod pa tud ni nedolžen Bambi, če ti skoč v glavo, ampak ti že veš očitno.

ja nekako je logično, da je nagažena, če je skočila direkt pred avto, a ne?

pa sej... zakaj bi razpravljali? sej pač ne sprejmete druge možnosti.

Tebi je smešno ampak nekje v kotičku glave pa že razmišljaš kako bi zajebali še koga in predpisali pregledovanje travnikov pred košnjo. Kar sredi leta pomeni tudi, da bi po novem spravljali travo v dežju, saj dosikrat ni več kot 3 dni lepega vremena, trava pa ne neha rasti na ukaz. Ampak to razlagati takim... Kako bi šele delali potem, če bi bilo zaradi tega blato na cesti.

Sicer pa se travniki že sedaj pregledujejo v kolikor ima lovec čas in psa na voljo. Jih je pa krepko premalo. Za drone pa pač ni denarja, ker država vlaga v "pomembnejše" stvari.
stari, umiri se. ti si predlagal drona in pregled travnika. Jest sem ti samo povedal posledico in reakcijo kmetov.

Lepo da se pregleduje travnike. Nisem vedel. Ne pa mi nabijat, da ni denarja za drone. Verjetno veš, da gre vsa uplenjena divjad v prodajo? to niso mejhni dnari. Kje je še lovski turizem, itn... Pa zakaj bi to spet morala država kupovat? Naj kupi lovska zveza. Sej se tudi k njim steka denar. Bolj je problem v kadru, ki bi to opravljal. Dron pač ne da enakega zadovoljstva kot puška in njena posledica.

Kako lohk receš da psihopatski morilci skrbijo za srnjad.....
Ne skrbijo njih bambiji in mladiči. Njih skrbijo €, ki ji kosilnica lahko odkosi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.121
2.468
113
Pizdarija, a sem že toliko v letih da sem postal "stari"? Drone sem predlagal, ker vidim, da tukaj izlivaš dušo zaradi ene srne, ki je pač zatavala (če zanemarimo žolčne izlive v medijih). Tako bi jih lahko en kup rešili.

Drugače pa pojma nimam kako posluje lovska zveza, sem pa skorajda prepričan, da tudi če vse prodajo, denarja za nakup takih sofisticiranih naprav in šolanja uporabnikov ter opravljanje izpita nimajo. Pa tudi, če bi ga imeli najbrž ni dovolj usposobljenih med njimi, da bi znali z vsemi temi dragimi zadevami pravilno rokovati.
Po drugi strani pa ne vem zakaj potem nekateri po medijih jokajo zaradi te srnice, če je to problem lovske zveze? Naj pač lovske zadeve pustijo lovcem. Ampak vemo kako je to pri nas, ko se laiki mešajo v vse (tudi v tavajoče srne), ravno tako kot vegeta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.606
256
113
Pizdarija, a sem že toliko v letih da sem postal "stari"? Drone sem predlagal, ker vidim, da tukaj izlivaš dušo zaradi ene srne, ki je pač zatavala (če zanemarimo žolčne izlive v medijih). Tako bi jih lahko en kup rešili.

Drugače pa pojma nimam kako posluje lovska zveza, sem pa skorajda prepričan, da tudi če vse prodajo, denarja za nakup takih sofisticiranih naprav in šolanja uporabnikov ter opravljanje izpita nimajo. Pa tudi, če bi ga imeli najbrž ni dovolj usposobljenih med njimi, da bi znali z vsemi temi dragimi zadevami pravilno rokovati.
Po drugi strani pa ne vem zakaj potem nekateri po medijih jokajo zaradi te srnice, če je to problem lovske zveze? Naj pač lovske zadeve pustijo lovcem. Ampak vemo kako je to pri nas, ko se laiki mešajo v vse (tudi v tavajoče srne), ravno tako kot vegeta.

Dobrodošel v dobi socialnih omrežji. Vsi se mešajo v vse. Eni v politiko, drugi v vojne, tretji v srnice. tko to je v času socialnih omrežjih. Poglej samo tale čvek forum. Vsak neki po svoje pametuje kako bi moglo bit po njegovem v tem svetu. Realnost pa je, da ta uporabnik ne bo čisto nič spremenil poteka dogodkov, ki se bojo odvrteli tako, kot so si jih drugi, bolj pomembni, zamislili. Ampak uporabnik se vseeno počuti bolje, ker je dal to iz sebe, pa še kakšen like dobi za nagrado.

Ampak to je že druga tema, ki pa bi jo res lahko enkrat premleli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

B81

22. jul 2007
34.519
8.963
113
To je normalno. Ko je prišel razpis, so skupaj stopili, ker nihče ne bi mogel sam dobavit. Se mi niti ne zdi nekaj ful narobe.
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
848
-270
43
To je normalno. Ko je prišel razpis, so skupaj stopili, ker nihče ne bi mogel sam dobavit. Se mi niti ne zdi nekaj ful narobe.
Zakaj ne? Denar je relativno poceni, zadaj je država, zavarovanje posla ni problem, bi pa se morali sprijaznit s precej nižjo ceno in manj zaslužka. Tako pa so se omastili vsi. Tako v Sloveniji funkcionirajo stvari. Na žalost.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.443
5.433
113
Ali je bila v Sloveniji sploh že kdaj plačana globa za kartelni dogovor? Prodajalci vozil Renault so se pritožili, avtobusnim prevoznikom so oprostili.

Sicer pa, če kruh po 19 centov ni bil kartelni dogovor ...