Planet Golob

mr_

Guru
20. sep 2007
8.941
2.418
113
dvomim da bo šla v golaž, ni videti, da bi jo spucal. Možno tudi, da je zakonsko vse ok. Ampak če že streljaš v pričo ljudi, je zrelo razmisliti o posledicah in reakcijah. Le zakaj so nutrije najprej polovili in jih nekje daleč od oči spravili na drugi svet? Sej bi lahko hodili po obrežjih in šicali...


recimo, bi jo usmeril v smer od koder je prišla. Seveda, g. bi se moral malo sprehodit, pa še kdo zraven, da bi jo pravilno usmerili. Ampak bi se dalo.

A nisi še nikoli kakšne zablodene izgubljene živali reševal?


sej ni problem. čez dva dni bo to lanski sneg. Gre se za odnos. Tja pa sem bi pa lovec lahko pokazal svojo dobro plat, pa bi recimo pomagal izgubljeni živali. itak jo bo čez 1 mesec v gmajni pihnu, in bo spet zadovoljstvo v gatah. Bi pa pri ljudeh dobil nekaj pozitivnih pik. Pač so zamudil še eno šanso.
A si prebral članek?
Ker je razloženo zakaj streljal, kdo dovolil, ter da bila klicana policija zaradi uporabe orožja.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
bral sem ga okoli 12h...

Zadnji poseg: 16. april 2024 ob 14.07

res je poškodovana tam na posnetku... prerezana vratna žila, polomljene zadnje noge in 1x desno rebro.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.972
5.179
113
recimo, bi jo usmeril v smer od koder je prišla. Seveda, g. bi se moral malo sprehodit, pa še kdo zraven, da bi jo pravilno usmerili. Ampak bi se dalo.

A nisi še nikoli kakšne zablodene izgubljene živali reševal?

Bi se morali kar konkretno sprehoditi in ustaviti ves promet na območju, da slučajno živali ne kdo povozi. In se tu ni garancije da ne zbezlja v čisto nasprotno smer ali skoči v morje...

Precej drugače kot reševati vrabca iz garaže.


Screenshot_20240416_153702_Maps.jpg
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Jbg zdaj, pametni medij iz tega ne bi delal članka. Sem imel udomačenega srnjaka doma, na srečo so ga poznali in ga nihče ni pihnil..
 
  • Ljubezen
Reactions: Matey

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
takrat je bil clanek predstavljen drugace.

in, kot sem ze napisal, ne gre za ENO srno, gre za odnos do resevanja problema. no, ki ga zdej ni vec.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Kamele0N in BuDi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
se enkrat. takrat so bile drugacne info.
Sem videl potem omembo spremembe članka ja, moj post sem pa objavil kot direktno repliko na tvojega preden sem prebral vse do konca. Kaj pa je bilo navedeno, da bi si po tvojem mnenju zaslužil odvzem orožja in izključitev iz LD?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Sem videl potem omembo spremembe članka ja, moj post sem pa objavil kot direktno repliko na tvojega preden sem prebral vse do konca. Kaj pa je bilo navedeno, da bi si po tvojem mnenju zaslužil odvzem orožja in izključitev iz LD?

da je bil poklican s strani zaposlenih, da nekako resijo srno, potem pa jo je pa pac ustrelil.

sicer vseeno ne verjamem, da je bila poskodovana, da v blizini ni bilo veterinarja, ki bi imel uspavalo in da policaji niso imeli casa.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Eugeniji je že svanulo, da je tokrat usekala mim, ker je zbrisala bedarije.

je pa napisala novo izjavo...

btw, tudi tiste prve ni zbrisala...

Ni lepo živeti v državi, v kateri človek prepotentno in s sindromom božanstva izkazuje svojo nadmoč nad naravo. Ne z golimi rokami, pač pa z značko, dolgocevko in torbo za shranjevanje trupel. V državi, kjer inšpektor pokrije strelca. V kateri šef institucije laže in relativizira. Kjer se potvarja okoliščine nekega dogodka. Kjer svoj žegen na koncu stisnejo še veterinarji z dvomljivimi "ni se dalo drugače, žival je bila v agoniji..."
Prav tista veterinarska inšpekcija, ki je ob smrti nesrečne, z motorjem vlečene psičke z Markovca trdila, da se ne da ugotoviti vzroka pogina, ker ni več mogoče napraviti obdukcije, pa so jo drugi veterinarji postavili na laž. Prav tista veterinarska inspekcija, ki je odločila, da je petletni psicek imel super gospodarja, na koncu pa je mali in zdrav kuža ves dan ležal na dvorišču v obliki kadavra. Prav tista veterinarska inspekcija, katere odločitve se na koncu večkrat izkažejo za katastrofo.

Pokrili so se. Vzajemno opravičili. In upravičili. Sklicevali na cesto in promet. Na nevarnost za človeka, ki da ga je ogrožala-srna.

Bulšit. Srnjaček ni ogrožal nikogar. Edina grožnja okolici je bil lovski šerif z nabito puško! Lovci so grožnja za človeka. Črna kronika jih je polna po vsem svetu.

Tudi sama sem jih doživela. Neko nedeljo, na Parencani, ob mejnem prehodu Sečovlje. Na polju, morda 100 metrov od ceste je pokalo, kot da smo na fronti.

Pred kake pol leta je srna zasla v ograjen lucijski avtokamp. Dolgo časa je begala sem in tja, pa so jo ljudje usmerjali, dokler ni našla izhoda in se oddaljila v gozdiček. Bila je v agoniji, a je danes zagotovo še živa.

Vsi iz dogodka so še živi. Bogu hvala, da takrat niso klicali jagerjev.

Nihče na tem svetu me ne bo prepričal, da je bilo izolskega srnjačka treba ubiti! To je bil nepotreben odstrel!

Generalno gledano je v Sloveniji lepa samo pokrajina. Vse ostalo je že zdavnaj brez logike, smisla in vrednot.
Žalostna.

P.S.: Lovci naj objavijo sliko, ko se bodo mastili z:" hitro mu odreži jajca, da se ne pokvari meso."

Dober tek, Slovenija! Luč je ugasnjena.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
da je bil poklican s strani zaposlenih, da nekako resijo srno, potem pa jo je pa pac ustrelil.

sicer vseeno ne verjamem, da je bila poskodovana, da v blizini ni bilo veterinarja, ki bi imel uspavalo in da policaji niso imeli casa.
In kaj bi ti naredil? Al te je, podobno kot leglo FDVjevcev in kvazi pasjeljubcev, ki trenutno zlivajo žolč in grožnje na FB, sama gofla. Prestrasen srnjak v paniki pa ni nedolžen Bambi, ampak precej nevarna žival in pomojem bi moralo bit to jasno vsaki zdravi odrasli osebi.
Močno upam, da dotični lovec toži Eugenijo za klevetanje, pa da pošlje kriminaliste k vsakemu kvazi pasjeljubcu ki je danes pisal grožnje po FB.