Plačilo prispevkov preko eRačuna

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
FURS od prejšnjega meseca dalje omogoča plačevanje socialnih prispevkov z eRačunom. V praksi to pomeni, da dobiš zadevo direktno v spletno banko in plačaš samo 1 stvar in ne več 4. Sam sem oddal prijavo prešnji teden, zaenkrat je še v "obdelavi".

Ali tole že kdo uporablja? Dela v redu? Kako je pa s prispevki zaposlenih, ker ponavadi tam zneske izračunajo računovodkinje? Zase sem dobival predizpolnjene UPN naloge v eDavke do sedaj.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.209
700
113
FURS od prejšnjega meseca dalje omogoča plačevanje socialnih prispevkov z eRačunom. V praksi to pomeni, da dobiš zadevo direktno v spletno banko in plačaš samo 1 stvar in ne več 4. Sam sem oddal prijavo prešnji teden, zaenkrat je še v "obdelavi".

Ali tole že kdo uporablja? Dela v redu? Kako je pa s prispevki zaposlenih, ker ponavadi tam zneske izračunajo računovodkinje? Zase sem dobival predizpolnjene UPN naloge v eDavke do sedaj.

Samo za SP-je ali tudi za doo-je??
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Za pravne osebe bo v prihodnosti, zaenkrat še ne.

"V prihodnje bomo način poravnave davčnih obveznosti preko e-računov zagotovili tudi pravnim osebam. Na naši spletni strani bo objavljen seznam, katere vrste obveznosti je mogoče poravnati z e-računom. "
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Js uporabljam in dela bp. Račun dobim v spletno banko in ga samo potrdim. Akontacijo dohodnine moram še vedno plačati posebej.