plačilo po pogodbi pomožni zav. zastopnik NUJNO

VIKI

Zelenc'
4. apr 2008
2
0
1
Ponuja se mi pogodbeno delo za avtomobilsko zavarovanje. Torej sem že redno zaposlena. Podjetje (s.p) mi ponuja 4 % provizijo od realiziranega dela brez prevoza, malice.Meni se zdi to malo, Kaj menite vi.
Kako imate drugi, prosim za odgovor.
Lp
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
a teli 4je procenti so čisto vse, kar ti ponujajo, ali je pač v igri še neka osnova?

ker če so samo procenti, pol je to res mal mal ja ...
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Se enkrat preberi kaj si napisala, mogoce bos izbrisala temo?


Namig: koliko je 4% od 10.000.000 slt?

Aja, treba je pa delat, ce zelis imet denar za v trgovino. To je pa res.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
in kje si ti najdu 41k €? al mejbi narediš toliko avtomobilov na mesec?
grin1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Avtomobili se sami prodajajo, zatorej so tudi provizije majhne. Tudi premije, npr. obvezno in kasko za malo boljši avto takoj znese preko 1000€, kar pomeni v zaslužku 40€ ali po domače, Za 10.000€ prometa dobiš 400€ provizije, kar je pa včasih mesečna plača delavca, ki 8 ur rije in gnije v fabriki. Takšen promet pa ni preveč težko narediti.

Večja je pri nepremičninah in največja pri kapitalskih zavarovanjih, ki so seveda tudi težje prodajljiva.

Mogoče nisi prebral drobnega tiska tvoje ponudbe ali ga pa ni. Zavarovalnice zunanjim sklepalnim mestom diferenciirajo provizijo.

Za AO (obvezno zavarovanje je najmanjša), za kasko že malce večja itd. Torej če tebi ponujajo 4% je kar sprejemljivo.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
En zastopnik pokasira mesečno okoli 50k€ premij avto zavarovanj, če ima vredu skadencar...vsaj pri nas je bilo tak. Če dobiš od tega 4% potem ni slabo, če pa od novopripeljanih strank, potem pa zna bit jeba...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kako pa prides do tega,da bi delal zavarovanja,recimo za Zav. Triglav .

Kaksni so pogoji etc... Naj pove kdo kaj več,namreč meni bi to zelo prav prislo, cca 15-20 pogodb / mesečno, vse AO, AK.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Greš do prve agencije, pa povprašaš koliko odstotkov bi ti dali za vsako novo stranko.
Računaj za AO cca 2-3%, za kasko 5-6%.

Če maš kake stranke v Mariboru, se priporočam
cool-1.gif
(ZM ali 3glav)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Imam LJ stranke oz. stranke prevzamejo vozilo v LJ.
Delal bi izključno AO in AK,samo nevem kako bi bil dogovor glede plačila,namreč zaposlen sem s polnim delovnim časom.

Če imas kaksne izkušnje, mi javi,lahko tudi na PM.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ne me drzat za besedo ampak mislim da zastopniske agencije ne morajo trzit avtomobilskih zavarovanj in to lahko samo zastopnik zavarovalnice Triglav.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Zavarovalna agencija xyz d.o.o. lahko brez težav trži avtomobilska zavarovanja za 3glav. Vsaj tam ko sem jaz delal je bilo tako...
A ima 3glav načeloma kako drugače to urejeno? Nima 'malih' s.p.-jev ki bi tržili njihova avtomobilska (in vsa ostala) zavarovanja kot ima to recimo ZM, Generali, ...?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Dobro, važno je oziroma zanimivo je pogledati kako ima kdo to rešeno, a pri Lost1 ostane glavni problem. Nima licence za zavarovalno zastopanje in kot tak ni kredibilen partner oz. sogovornik zavarovalnic.

Lahko sklene kakšen dogovor z nekom, ki to ima in mu je pripravljen odstopiti posredovalno provizijo, kaj več paa že ne. Vsaj brez dodatnega šolanja ne.

Triglav ne potrebuje xy malih sp, ki danes so, jutri jih pa že ni. Ima moæno razvejeno prodajno mrežo in pa določeno število pogodb z avtosaloni, uvozniki, dilerji, ki lahko sklepajo tudi avtomobilska zavarovanja za vozila, ki jih prodajo. Tudi nekaj sp je, načeloma izhajajočih iz podjetja (bivši zaposleni), bolj širokega pristopa pa še ni. Zaenkrat!
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Aha,torej je licenca obvezna.
No,kar se tiče solanja in pridobitve licence,verjetno nit ako zahtevna zadeva,to bi se mi verjetno se splačalo,ampak a so potem se kaksni dodatni stroški ali ne?

Namreč, iskreno povedano,se kar splača, pa če je to po 40€ na pogodbo, pomeni to cca 600€ več denarja mesecno za praktično enako delo. Kaj češ lepšega?

Vsekakor bo potrebno nekaj narediti v tej smeri,opraviti liceneco,samo prej je potrebno še najti ugodno rešitev za plačilo tega denarja na TRR.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Licenca ni enostavna, daleč od tega. Cepajo kot muhe. Znanje vseh zavarovalnih produktov + državno pokojninsko zavarovanje. Teorija in praksa > 2.000 € plačilo šolnine.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Prej potrebuješ še dokazilo o 1 letnih delovnih izkušnjah.

Na izpitu jih cca. 45% pade na 1. roku. Vprašanja so kot na izpitu za avto ABCD. Vrže te na finto, če nisi dobro preštudiral knjige.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ok, torej plan B , zmenit se z enim zastopnikom za 20€ / polico AO AK , € na roke in to je to.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Slabo ceniš svoje delo. Imaš informacijo, stranko, ki je operativna. Imaš torej vse.
Da pa nekdo priteče in napiše polico, je 10 € zaslužka več kot dovolj, vizzavi tistemu, ki mora zavarovanca šele poiskati, prepričati in nato narediti.

Pa še kaj drugega utegne takoj ali kasneje prodati, od zavarovanja nepremičnine, življenskega zavarovanja itd.


Ne prostituiraj se bro.press
evil.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ti pa res bluziš.
smile-1.gif


(4) Agencija za zavarovalni nadzor izda dovoljenje za opravljanje poslov zavarovalnega zastopanja oziroma posredovanja, če oseba izpolnjuje naslednje pogoje:
1. da je uspešno opravila preizkus strokovnih znanj, potrebnih za opravljanje poslov zavarovalnega zastopanja oziroma posredovanja,

2. da ima najmanj enoletne izkušnje s področja zavarovalnih poslov, ki jih je pridobil na podlagi zaposlitve oziroma drugega pravnega razmerja z zavarovalnico oziroma zavarovalno zastopniško ali posredniško družbo,

3. da obvlada slovenski jezik,
4. da ni bila pravnomočno nepogojno obsojena za kaznivo dejanje zoper premoženje oziroma gospodarstvo na kazen zapora več kot treh mesecev.
-----------
Poglej v Zakon o zavarovalništvu. Klik!!
grims-1.gif
Če bo kaj pomagalo.