Plačilo navadne zalivke pri zobu?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej vsem...

Zadnje čase imam občutek, da pri zobozdravniku plačujem nekaj, kar bi mi po mojem mnenju morala kriti zavarovalnica...

Ker se mi zalivka začela "migat", sem šel k mojem zobozdravniku in plačal sem 30 eur za črno zalivko...

Prilagam izsek računa:
Studio_20190320_211801.jpg


Zanima me pač, ali je to normalno ali me zobozdravnik "lupi"...

Je kje dovolj jasno napisano, kaj krije ZZZS, kaj krije Vzajemna in kaj moraš doplačat pri zobozdravstvenih storitvah??
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Ojej... Se posipam s pepelom... ;)

Res je bela zalivka... Ker imam tudi na sosednjem zobu zalivko (črno), nisem vredu pogledal in kar predvideval, da so mi dali črno (ker tudi zobozdravnica ni nič vprašala in mi ponavadi da črno)...

Upppsss.... ;) Kot sem rekel, se posipam s pepelom...

Hvala vsem ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
No ja, je kar vredu tak naredila ko je... Ker je ravno ta stranski zob zgoraj (štirka al petka), ko je viden, ko se nasmejim... Tak da je kar vredu naredila... ;-)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj ne? Če je plačljivo te mora vprašat, če si "brezplačna" skupina (nosečnice, mladoletni,...) pa mora itak dat kompozit (=bela).

Sicer pa imamo tu gor zobarje pa naj povedo kaj je boljše, lažje za obdelat in bolj dolgotrajno - poleg tega pa še ceneje. ;)
To da ti potem v glavi še radijo špila pa je samo dodaten plus. :p
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Je kje dovolj jasno napisano, kaj krije ZZZS, kaj krije Vzajemna in kaj moraš doplačat pri zobozdravstvenih storitvah??

Na tem računu zelo jasno to piše, da bolj jasno že tezko...

Spodaj levo:
- koliko krije ZZZS (27€)
- koliko dopolnilno, v tvojem primeru vzajemna (6,75€)
- koliko je doplačila s tvojega tošla dodatno - nadstandard (30€)

Se bolj razcleniti se to ne da...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
ksz....


Kolk so sedaj cene za inlaye....jst, bi ta amalgam pometal ven počasi.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Zelo dobro premisli glede amalgama, vsaj glede kakšnih večjih plomb, ki niso vidne, npr. od šestice naprej... Če tak zob ne boli in ni preveč viden rabiš res ZELO kvalitetnega zobarja, da bo naredil belo plombo kot je treba in si vzel za eno tudi dve uri časa...

Sam sem šel v ta projekt in pri manjših plombah ni bilo težav, na šestici spodaj pa bela plomba ni bila dobro narejena in se je v njej zatikala nitka, poleg tega pa zob občasno skeli... Če bi bil pameten, bi pustil amalgam, tako pa bo treba enkrat ponovno delati plombo, pa še takrat bom rabil nekaj sreče, da bo narejeno bolje kot zdaj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in McGiver

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Te amalgamske res tesnijo kot hudic. Dve imam ze od vrtca. Fora je pa v tem, da imamo cisto vsi, ki smo hodili tej predsolski zobarci, ti dve zvezdici na istem mestu. :nigladek:
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Zelo dobro premisli glede amalgama, vsaj glede kakšnih večjih plomb, ki niso vidne, npr. od šestice naprej... Če tak zob ne boli in ni preveč viden rabiš res ZELO kvalitetnega zobarja, da bo naredil belo plombo kot je treba in si vzel za eno tudi dve uri časa...

inlay je keramika, ki se zalima v luknjo. Kar jst vem......

inlay2.png


Tazadnje kar sem gledal je blo ene 250-300€ po zobu. Zdaj so verjetno cene padle.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113