Plačilo druge škode pri nesreči

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
oi
Poraja se mi v glavi primer. nesreča v kateri je bilo polek škode na avtomobilu tudi škoda na ostalih stvareh(očala, mobitel npr računalnik)
oz. pri avtomobilih ni stvar tako občutljiva. Bolj je pri motoristih saj se v primeru nesreče naredi veš škode(čelada, obleka škornji) katerih cena pa ni majhna.
Kako je z dokazovanjem škode oz povračilom le te.. Kako določijo vrednost?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ce je krivec nekdo drug, potem so ti dolžni poravnati tudi to škodo, seveda pa moras vse to zabeleziti ob prijavi.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Ja to mi je približno jasno če je drug kriv. Bolj me zanima kako ovrednotijo .. npr čelada vredna 500€ ti jo nemorejo ocenit 100.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Ves kaj ti bom rekel, če boš ti sposoben po takšni nesreči it cenit čelado si zmagal, saj si ušel zagotovljeni smrti. Te v tem primeru ne rabi skrbeti koliko bo čelada ovrednotena..
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Glej nima veze lahko namesto čelade vstaviš telefon oz karkoli.. Ni vprašanje namenjeno oz mišljeno samo za motor lahko v avtu kjerkoli. Sprašujem na splošno.
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ves kaj ti bom rekel, če boš ti sposoben po takšni nesreči it cenit čelado si zmagal, saj si ušel zagotovljeni smrti. Te v tem primeru ne rabi skrbeti koliko bo čelada ovrednotena..

Tudi če on umre, pripada odškodnina dedičem in take stvari je potrebno ocenit !

Sicer pa vsak padec motorista ni smrten...odvisno kje te kdo rukne po tleh.
Jaz osebno bi zahteval popravilo čelade ali pa nakup nove, nobene amortizacije, saj čelada je bila pred trkom brez poškodb in brezhibna.