Pitje iz plastenk in bakterije

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
To pomei, da če imam v uporabi "flašo" za pit v katero vsak dan dotočim vodo, in je voda nonstop not, je to sedaj leglo bakterij?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To pomei, da če imam v uporabi "flašo" za pit v katero vsak dan dotočim vodo, in je voda nonstop not, je to sedaj leglo bakterij?

Če flaše ne boš umival, ti bo čez en čas "zasmrdela". Tako da ja, je leglo takšnih in drugačnih mikroorganizmov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Ja krucefix, iz česa pa naj pijem vodo?
smile-1.gif


Umivanje flaše kolikokrat? 1x na teden, bolj pogosto ?
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja krucefix, iz česa pa naj pijem vodo?
smile-1.gif


Umivanje flaše kolikokrat? 1x na teden, bolj pogosto ?
A se zajebavaš? Pomembno je, da jo po uporabi/pranju takoj posusiš in da je prezračena.

Ste pa že čisto izven teme btw.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Kot sem rekel, jo uporalbjam 24/7, večino časa je not nalita voda, ki jo potem pijem čez dan. Prazna ni nikoli, edino ko se umije, takrat se pač posuši.

To je flaša za pit, da jo imam vedno zraven sebe, ne vem kaj je tu čudnega, pač ne pijem iz plastenk vode, po kozarec pa se mi ravno ne da hoditi vedno, ko sem žen, ker je pipa v drugem prostoru
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Če imaš v uporabi klasično plastenko potem postane z časom "razasta" in poleg tega da piješ tisto plastiko ki je padla iz raz se vanje lahko naselijo tudi bakterije.

Da se bo pa bakterija iz tistih raz naeslila v dokaj sterilno vodo (ni cukrana itd.) in povzročila tebi težave bo pa verjetno potrebovala malo sreče, ugodne pogoje (toplota) pa še kakšen mesec dela.

Če plastneko vsakič preden naliješ novo vodo malce pretreseš in opereš potem nimaš kaj skrbeti.

Če piješ iz ustja je tam potencialno leglo bakterij ki pa tebi načeloma ne bodo škodoval ker pridejo iz tvojih ust, problem je če imaš kolero in potem nekdo pije za tabo!

Skratka brez skrbi, dnevno se srečaš s 10000x večjimi legli bakterij ki te očitno ne ubijejo (kljuke, tipkovnice, telefoni, voziček v merkatorju, kuhinjska deska, ...)!
 

tincelj

Pripravnik
1. okt 2008
430
0
16
obalca
jaz sem pila iz te flaške in so se mi v njej zaredile neke vrste plesni. smrdelo je po gorgonzoli
smile-1.gif

je pa res, da sem najbrž kar sama kriva, saj sem vedno puščala notri nekaj vode in očitno ni bilo dovolj dobro zaprto.
v glavnem, zadeva semi je pošteno zagravžala. zdaj pije vodo iz plastenk, katere menjavam na kakšen teden.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
jaz imam pa sedaj kar stekleno flašo. Plastična se mi je dokaj hitro usmradila in mi je bilo bljak. Notri točim samo vodo, vsako jutro jo splahnem in to je to. Menjava bo približno 1x na mesec
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.915
5.189
113
pijem iz camelbak better bottle. oprana je bla nazadnje neznano kdaj. not je samo voda in je to to. še zdaj sem živ.
isto meh za pecikl. not je nonstop voda in ga ne perem. dokler je not vedno voda ni panike.
kdaj sem bil nazadnje bolan tudi ne pomnim.

več komplicirate bolj sterilno živite več bo problemov z zdravjem