Piranski brancin - ali je res tako oh in sploh?

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
1. klasa so bele ribe, tipa Brancin, Orada, Škarpena, Kovač... in ne, to niso do 14 dni stare ribe.

Men je tud znano, da se tako delijo ribe.

Slabo ti je znano.
wink-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Sliši se, ta "Piranski" oh in sploh, je pa zihr "way to go". V bistvu je tolk Piranski, kot je od Luke Koper.
Ampak za kake wannabije, iz elitne obrobne LJ soseke, ko povabijo sebi enake na večerjo je pa dobra nategancija.
Svaka čast "izumitelju" trade marka.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Saj to se tudi meni zdi, da bo nekaj v tej smeri.
grin1.gif


Ampak hudiča, zdaj imam dve kontra mnenji...
confused-1.gif


BTW - Meni je na krožnik padel pomotoma (nekdo drug je častil), pa nisem ravno odletela s stola.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
1. klasa so bele ribe, tipa Brancin, Orada, Škarpena, Kovač... in ne, to niso do 14 dni stare ribe.

Men je tud znano, da se tako delijo ribe.

Slabo ti je znano.
wink-1.gif

Čudno. Sem malo iskala po netu, a žal brez uspeha. Jaz sem kar velik ljubitelj rib in v vseh tavernah/konobah v Dalmaciji, kjer sem bila, uporabljajo delitev glede na vrsto (orada, brancin, kovač, ...), tako da za teh 14 dni prvič slišim. Se prav smešno sliši: cipelj I. klase.
grin1.gif

A je možno, da hrvati s to klaso označujejo samo vrsto?
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
1. klasa so bele ribe, tipa Brancin, Orada, Škarpena, Kovač... in ne, to niso do 14 dni stare ribe.

Men je tud znano, da se tako delijo ribe.

Slabo ti je znano.
wink-1.gif

Čudno. Sem malo iskala po netu, a žal brez uspeha. Jaz sem kar velik ljubitelj rib in v vseh tavernah/konobah v Dalmaciji, kjer sem bila, uporabljajo delitev glede na vrsto (orada, brancin, kovač, ...), tako da za teh 14 dni prvič slišim. Se prav smešno sliši: cipelj I. klase.
grin1.gif

A je možno, da hrvati s to klaso označujejo samo vrsto?

Ne!
10.gif
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
poglej, če ma črni pas, pol ga kar še pusti (bo črni pas 14-i dan)
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
ni karateist, ampak karateistka, ker je riba (ženski spol - no, če bi po belgijsko napisali, pa ne vem kateri spol bi potem to bil)
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Če ga želi kdo probat po znižani ceni, ga imajo v Leclercu po 10,36€/kg (20% popusta gre na kartico). Reklamni letak pa velja od 15.10.-26.10.
 

pikanika

Pripravnik
26. nov 2007
131
0
16
Vsi, ki dvomite, da so pri nas naprodaj 14 dni stare ribe, se sprehodite do Leclerca pa poglejte mal na tiste tablice, ki so zraven vsake ribe.
Par primerov (od danes), kvaliteta: extra sveža, ulov 12.11., rok uporabe 20.11.
ulov: 10.11, rok trajanja 22.11. in tako naprej. In to za ribe iz domačih ribogojnic. Za tiste, ki pridejo od daleč, nisem niti gledala. Pa tudi kvaliteta vseh rib ni extra sveža, ampak prva, pa tudi druga.
Slavni piranski brancini so bili ulovljeni 13.11.