ping dela, msn dela, websajtov ni :(

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Kako je lahko mogoče, da mi računalnik normalno pinga vse mogoče zadeve, dela traceroute in vse, internetnih strani pa ne pokaže nikakor, če pa že, pa zelo s težavo, in čakat je treba 5 minut. Ta problem je prehud zame, zato bi prosil za kak nasvet. Resetiral sem že modem in računalnik, pa ne pomaga.

Popravek: Msn je samo povezan, pogovarjat se ni mogoče, torrenti pa tudi delajo pri minimalni hitrosti.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaki modem ?
Kaki računalnik (OS) ?
Ruter ?
Koliko virusov imaš gor ?
Kaj pa programo, ki na velko prenašajo podatke po mreži ?
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Jp, to bo to... najmanj polno spywarea je pa sigurno, tako da le popucat mašino, pa bo...
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Ne, na koncu ni bilo to. Računalnik je čist kot solza, za viruse in spyware bi skoraj trdil da ga ni. Na koncu je pomagala komanda
netsh > interface > ip6v > reset.
Ne vem pa kaj ga je zmotil. Mogoče ker sem zagnal en brokerski program, ki porablja svoje protokole.
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
komu na čast pa uporabljaš ipv6 ?
pri katerem ponudniku sploh si ?


to maš winxp ?
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Ne uporabljam. Verjetno se je moralo z nečem povoziti, sem na guglu našel, da pri podobnih problemih ta zadeva pomaga, in očitno je.
smile-1.gif


Imam pa visto.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik pero pravi:
Ne uporabljam. Verjetno se je moralo z nečem povoziti, sem na guglu našel, da pri podobnih problemih ta zadeva pomaga, in očitno je.
smile-1.gif


Imam pa visto.

Če nimaš lokalnega omrežja, potem si verjetno s čim povozil nastavitve, in ta komanda "resetira" vse nastavitve ne samo ipv6.
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Žal se je izkazalo, da je tisti reset ipv6 pomagal samo enkrat. Sedaj spet ne dela nič. Čeprav si precej zaupam glede svoje uporabe računalnika, sem za vsak slučaj še preveril, če ste imeli nekateri prav in sem fasal spyware/viruse/karkoli... sem naredil teste z antivirusom in z adawarom, pa ni našlo nič. Še malo pa bom obupal in potem lahko pridete pod moje okno lovit skoraj novega laptopa.
smile-1.gif
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
da nimaš kje dodeljenega statičnega IP-ja in vzpostavljaš več povezav?
imaš mogoče možnost poskusit še s kakšnim drugim računalnikom ali pa če tega zaženeš npr s kakšnim live cd-jem? tako boš vedel, če je težava v tvojem sw ali kje drugje.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik pero pravi:
Žal se je izkazalo, da je tisti reset ipv6 pomagal samo enkrat. Sedaj spet ne dela nič. Čeprav si precej zaupam glede svoje uporabe računalnika, sem za vsak slučaj še preveril, če ste imeli nekateri prav in sem fasal spyware/viruse/karkoli... sem naredil teste z antivirusom in z adawarom, pa ni našlo nič. Še malo pa bom obupal in potem lahko pridete pod moje okno lovit skoraj novega laptopa.
smile-1.gif

Sp1 maš gor naložen ?
Kaj pa pingi pravijo ?
dns dela ?
Nazadnje ti lahko ostane format compa, boš vsaj ziher da nimaš virusa gor
wink-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.538
8.980
113
KSZ

Podoben problem. ko zaženeš rač. zjutraj, ne gre net. Vse kaže nastavljeno, a nič ne dela. Potem daš v IE explorerju na diagnose connection problems in potem, ko konča, gre spet vse. Je virus in spyware free, čez noč pa izklopim modem in router tudi iz. el. omrežja.
Kakšna ideja morda?

@avtor, sorry, da sem si temo sposodil.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Ponavadi se to dogaja na routerjih, ko ga resetiraš je pa spet ok (nekaj časa).
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Ugotovil sem da utorrent nagaja. Začel je kar iz čistega miru tako srat. Prej ni nikoli. Zanimivo je, da nagaja že samo če je program zagnan, sploh ni treba da se kaj prenaša.
Bom že nekako, zdaj ko vem od kje naprej gledati.

lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik pero pravi:
Ugotovil sem da utorrent nagaja. Začel je kar iz čistega miru tako srat. Prej ni nikoli. Zanimivo je, da nagaja že samo če je program zagnan, sploh ni treba da se kaj prenaša.
Bom že nekako, zdaj ko vem od kje naprej gledati.

lp

Router ?
Firewall ?
Antivirus ?

Če imaš katero od teh zadev poizkusi izklopiti in poročaj...
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Sem skušal izklopiti firewall in antivirus, pa problem ostaja.
Zanimivo je, da če imam v utorrentu naštimano, da je lahko aktivnih 6 torrrentov (ali pa 16, nima veze), ne morem surfat. Še kakšen teden nazaj, sem lahko nastavil kolikorkoli aktivnih torrentov, pa je delal internet normalno, zdaj pa če sta 2 že neha. No, saj prenaša ju dobro, samo surfanje je nemogoče. Da bi bil problem v routerju dvomim, ker na ostalih 4 računalnikih vse dela, in to tudi takrat ko pri meni vse stoji.
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
To imam zelo omejeno. Na 300/30 pri 10M/768k povezavi. Zanimivo mi je, da je to začelo štekat kar naenkrat.. Tuhtam da bi zamenjal torrent klienta, al pa čist zbrisal vse kar je od tega utorrenta na računalniku pa še enkrat naložu.