Pijača v zimskem času

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Živjo

V zimskem času moramo biti še posebaj previdni, da ne pijemo hladnih pijač. Sprašujem vas, kaj pijete pozimi: je to čaj, domači sokovi, kupljeni sokovi, kje hranite vse to.

Sam poskusim čim manj piti vodo iz pipe, ker je mrzla za znoret ne varno za grlo..., če že nujno si naštimam toplo vodo in pomešam s sokom, vsak dan pa tudi naštimam čaj iz šipka, bezga (cvet in jagode), lipa vse to nabrano med letom na domači zemlji.
Čaj pride precej močan, kot pa tisti iz trgovine.
Prej nazaj sem dostikrat, kar iz pipe pil mrzlo vodo in se, kaj hitro prehladil grlo.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
AwJeez,NotThisShitAgain!.jpg


Pijem mleko all year round. Ko delam v garazi spijem vodo, ki ima cca par stopinj in mi nikol nc ni.
In ja sm mestna srajca, never sick no notthing. Eat that redneckboy
 
Nazadnje urejeno:

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
In zakaj že bi morali biti pozimi "še posebej previdni da ne pijemo mrzlih pijač" ?
Ker je to rekla "stara mama" ali ker "tako piše v "Lepa & Zdrava"?

Eh... v "razvitem" svetu pojedo sredi zime povsem isto količino sladoleda kot čez poletje, s hladnimi pijačami pa je podobno. V bistvu če iščemo nevarnost je (lahko) prej škodljiva temperaturna razlika če pijemo vroče v hladnem.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Kuhan vinček
cheer.gif


Drugače pa vse kot ostale letne čase...tudi s temperaturo pijač se ne obremenjujem, pa nimam nobenih problemov.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.212
20
38
Hujš k babe
bonk.gif


Delam še zmer v kratkih rokavih(nism pisarniški molj), pijem vse iz hladilnika in sexam nag (če je kj)
hysterical-1.gif

Kaki čajčki - najmn 3 En.Napitka še vase zlijem pa je
zmaga.gif
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
metin čaj, marelični sok (včasih z vodo, 1:1), ledeni čaj...
to je nakak to kr jz pijem
smile-1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Redbull-vodka, pivo, kuhano vino, (zadnjič je bla) tekila...K spiješ par kozarčkov, ti je itk tk vroče, da piješ mrzlo naprej. ko greš na čik, se mal oblečeš, pol pa sipaj naprej
cheer.gif
...

Aja, je mogoče trust mislu brezalko? Mogoče kak čaj (recmo 200%
grin1.gif
) več kot pa poleti. Drugače je pa brezalko pijača ista kot poleti...
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
511
79
28
Na smučišču naprimer, ob lepem soncu še vedno najbolj paše pirček. Pa še topu ne rata!!

Z zdravjem imam pa probleme, če pijem mrzlo vino ali pa mrzlo mleko. Tko da sm na piru čez celo leto in ni problemov.

Za veseli december pa tud nemorš čajov pit no!!
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Kakšno grlo imaš ti to? Mi imamo doma water cooler in je poleti in pozimi na isti fino mrzli nastavitvi. Iz pipe tudi teče mrzla, vendar proti tisti je to nula.

Pozimi pijem to kar poleti.
wink-1.gif
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
jest pa prisegam poleg drugih na čaj iz ingverja. odličena preventiva pred zimskimi nadlogami.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Največ popijem vode iz pipe, pa Hoferjev jabolčni sok mi je tudi OK. Čaj sam kadar sem bolna oz. prehlajena, kofe z mlekom vsak dan zjutraj eno velko šalco. Od alkohola pa pijem breezer pa kakšen kozarček terančka kdaj ruknem, ampak tega samo ob hrani.