Philips TV 2020 + audio

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
To kaj predvaja mi je vseeno, ampak za resetiranje in zatikanje pa mi ni.
Samsungov Tiezen in LGjev WebOS sta znana po svoji hitrosti. Bi pa lahko bila še hitrejša.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
No ja... low end Tizen iz leta 2020 je počasnejši kot low end Tizen iz leta 2016. Tako da ne moreš kar posploševati. Moderni android TV-ji so iz leta v leto hitrejši. WebOS je pa konstantno hiter... ampak ima druge probleme.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
1.) Slaba implementacija CEC-a (ne posredujejo vseh tipk, slabša kompatibilnost, itd)
2.) Manj aplikacij v trgovini v primerjavi s konkurenco
3.) Mene osebno precej moti miška, ki se prikaže, ko primeš daljinca
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: bpfc in Cash

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Da se razumemo... pri nakupu TV-ja se mora vsak zase odločiti, kaj želi imeti in katere funkcije bo uporabljal. Za osnovne Smart TV funkcionalnosti in dobro sliko je LG še vedno odlična izbira. Tudi Samsung ni slab (ampak bi letošnje low end modele zaradi počasnosti res odsvetoval). Moj osebni favorit (če se bodo primarno uporabljale smart funkcije) je Android TV (če se kupi modernega, je lepo odziven in od vseh Smart TV sistemov še najbolj "uporaben"). Mimosun je recimo Saphi na low end Philipsih (premalo aplikacij). Če je pa primarni namen TV-ja, da se gor priklopi škatlico od operaterja in še kak box za filme, je pa OS relativno nepomemben (razen recimo, če želiš uporabljati CEC)... tam je pa treba iskati najboljšo sliko za svojo ceno.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB

Kar je meni recimo zanimivo je to, da v bistvu vsi pizdimo cez prve pametne tvje stare 5+ let ker so danes pac za krščen duš, vsi so imeli smart sisteme vsak od svojega proizvajalca s slabim razvojem in isto omejenim ekosistemom.

na primeru webosa pa bi zdaj eni radi to prikazali kot prednost.

se pravi obsojen si na dobro voljo proizvajalca in njegov razvoj napram androidu ki je najbolj podprt in razsirjen operacijski sistem na svetu.

naprimer prav vse vod platforme ki se pojavljajo zdaj bojo delale recimo samo na najnovejsih verzijah webosa, se pravi se lahko tud z 2 leti starim tvjem slikas da bos uporabljal disney+ ipd, nadgradenj verzij pa ni.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
1.) Slaba implementacija CEC-a (ne posredujejo vseh tipk, slabša kompatibilnost, itd)
2.) Manj aplikacij v trgovini v primerjavi s konkurenco
3.) Mene osebno precej moti miška, ki se prikaže, ko primeš daljinca
Z 1. in 2. se strinjam, glede 3. pa bi res lahko dodali opcijo nastavitve občutljivosti bujenja miške. Magic mouse je sicer za moje pojme daleč pred ostalimi kar se tiče navigacije in dodaten + za LG.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Ce se mene vprasa, jaz vec ne bi mesal tv pa "smart". Za tv bi mel najraje cim boljsi ekrsn, za smart pa externo napravo, npr: Nvidia
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
3.) Mene osebno precej moti miška, ki se prikaže, ko primeš daljinca
Tole vsaj pri mojem (B7V) definitivno ne drži. Lahko držim daljinec, klikam s smerni tipkami, menjam kanale, spreminjam glasnost, itd. pa se miš ne bo kar pokazala sama od sebe. Se pokaže šele če odprem recimo guide, nastavitve ali premaknem kolešček za scroll ampak potem tudi dejansko pride prav. Kolikor se mi je od začetka zdel ta airmouse brezveze, ga sedaj na drugih tvjih prav pogrešam.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Saj zato sem napisal "mene osebno". Verjamem, da so ljudje, ki jim je ta miška všeč. Mene pač moti. LG posiljuje to miško... aplikacije ne sprejmejo v svoj store, če miška ni podprta... potem pa velika večina (tudi oni sami) miško podprejo po liniji najmanjšega odpora in v vsaki aplikaciji dela drugače in v nobeni preveč dobro. Youtube je recimo lep primer aplikacije, kjer miška dela slabo... ampak ker bi brez youtuba težko prodajali TV-je, so jim pogledali skozi prste.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
No pač pravim, da na mojem tvju se ne prikaže ko daljinec primeš v roke, kar praviš da te moti.

Kar se pa tiče tega, da ne sprejemajo appov brez podpore za miš pa se mi zdi čisto pravilno. Če že imajo miš, naj bo vsaj uporabna.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Kar se mene tič ne fali nič (imam EON, Youtube, Netflix, HBO GO, Plex) oziroma nič več ali manj kot na Tiznu, kjer ni miši. Je pa dejstvo da je na Android TVju več appov, v praksi pa je verjetno Kodi edini, ki bi mi dejansko prišel prav in ga ni ne na WebOS ne na Tiznu.

Ampak ko sem kupoval TV je bil najcenejši OLED z Andorid TV skoraj 50% dražji od LGja, ki sem ga vzel, in še vedno ni imel eARC, da bi lahko dobil nekompresiran multi CH zvok na receiver, gigabit etherneta ter dovolj zmogljivega chipseta, da ne bi zakašljal pri vsebini z zelo visokim BR, tako da sem že v štartu ciljal na uporabo Apple TV 4K + Infuse player. Prazprav Apple TV uporabljam za vse razen Youtubea (zaradi nepodpore VP9 in posledično 4K vsebin) ter EONa (ni appa za tvOS), ki ju laufan direktno na TVju.

Čist razumem tvoje frustracije glede miši z developerskega stališča, ampak razumem po drugi strani tudi to, da nočejo featurja, ki deluje na pol, torej v enih appih ja, v drugih pa ne.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
No ja miš se včasih pojavi, če na hitro premakneš dalinca. Samo če potem pritisneš katero od smernih tipk, gre takoj nazaj v navaden način.

Bolj me npr. moti, da si ne zapomni npr. eon-a kot zadnje aplikacije, ko prižgeš TV. Če si nazadnje gledal Netflix, si pa zapomni.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Android TV in Tizen pustita odprt zadnji app. Izjema so tukaj neki Philipsi, ki se zjutraj resetirajo. Sicer lahko pa na Android naložiš app, ki ti zažene poljuben app ob vklopu TV-ja. Tizen ima pa opcijo, da zažene zadnji app, ki je bil odprt bred izklopom (če tv popolnoma ugasneš).
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Kar se mene tič ne fali nič (imam EON, Youtube, Netflix, HBO GO, Plex) oziroma nič več ali manj kot na Tiznu, kjer ni miši. Je pa dejstvo da je na Android TVju več appov, v praksi pa je verjetno Kodi edini, ki bi mi dejansko prišel prav in ga ni ne na WebOS ne na Tiznu.

vidis, zato sem jaz tud vzel takrat Philips android - da bom imel lepo kodi v TV in pozabim na vse. Problem pa je bil,. da je Philips predvajal multichannel zvok iz njihovih aplikacij, "3rd" party pa ne.
Ironija je bila, da j sem kupil 4k TV, ki je imel integriran Netflix - se gumbek na daljincu, ko pa sem predvajal 4k vsebino iz Netflixa pa je predvajalo samo stereo zvok. Isto na Kodi ni spravilo nic drugega kot stereo zvok ven, ce pa sem dal spilat isti film preko internega predvajalnika pa je predvajal multichannel