PHILIPS ali SHARP ? Ambilight ali kvaliteta?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.235
2.302
113
Ne ne ne izzivam! Sem naenkrat v enaki dilemi kot ti le da jaz kupujem 32"..... Mogoče bi šel pogledat novega Sharpa z LED tehnologijo... Meni se res zdijo lepe barve na Sharpih...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
KSZ...

Včeraj gledal v MediaMarktu (Celovec) malo to čudo od LED-a (ponuja že tudi Philips model 97xx), mislim da tudi Samsung. LG,...

Samo roko na srce...v primerjavi z LCD serijo 9xxx (od Philipsa...primerjano z 97xx Philipsovo LED) ni bilo za opazit kaj drastičnega (priznam: nisem jo opazil)...bil pa je prižgan program testni program Ard1 (HD)...na vseh.


Tako da...kdor pravi da je LED svetlobna leta pred LCD-jem...ne vem no kaj je gledal.

Sem pa opazil (žel nisem siguren za proizvajalca..tak da, ne me držat za besedo) daje imel en 47 colski LED (LG se mi zdi) blazne probleme z gibanjem slike...komaj mu je uspelo sestavljati sliko iz kock. Tak da..ni samo za skočit na LED tehnologijo...spet bo pomembno kaka elektronika od zadaj bo vse skupaj krmilila.
(kdor si je kupil soliden LCD, naj ne bo v skrbeh..nobene revolucije v sliki ni...navdušujoča je predvsem poraba el. energije)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.235
2.302
113
Ja in sama teža LCDja je manjša. Saj to ni nihče pričakoval da bo revolucionarna slika konec koncev je to le osvetlitev če prav razumem? Se pravi da na samo kvaliteto sliko kot same nima vpliva?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Včeraj gledal v MediaMarktu (Celovec) malo to čudo od LED-a ...

Ti najbrz govoris o LCD TVju z LED osvetlitvijo ? Razumljivo, da ima v primerjavi s starimi (s CCFL) prednost samo zaradi bolj lokaliziranega izvora osvetlitve, torej vecji "dinamicni kontrast". Ko bodo TVji enkrat uporabljali LEDice kot izvor sliek (namesto bele svetlobe, barvnih filtrov ter polarizatorjev v obliki tekocih kristalov), bo pa postena razlika - priblizno tako, kot je danes plazma : LCD (crna crna, brez flekov neenake osvetlitve, boljsi kontrast).
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Electronic4you mi je olajšal izbiro. Kljub temu, da mi je obljubil, da bo danes imel v abholshopu Klagenfurt na zalogi oba, toda po klicu sem izvedel, da je na zalogi samo Philips 42' 8404. Ok, bom vzel pa tega in se po službi odpeljem gor. Toda ni mi dalo miru in sem šel prej še čez cesto v MediaMarkt, kjer imajo priklopljenih kakšnih 100 različnih LCDjev
bonk.gif
Seveda tudi Philipse serije 7, 8 in 9 v velikostih 32-52 col) in enako tudi Samsunge. In na vseh enak (promo) program, tako da s primerjavo ni bilo težav.

Sicer imajo vsake oči svojega malarja, toda slika na 46' Samsungu B650 je bila precej lepša od slike na 42' Philipsu serije 8. Lepše linije, lepši prehodi med barvami in precej manj "kockasta" oziroma s čudnimi vzorci (npr. na človeških laseh). Razlika med 46' Samsungom in 47' Philipsom je bila še očitnejša. Na seriji 9 je bila sicer nekoliko boljša, toda še vseeno sem bil rahlo razočaran... Cena 42' Philipsa 8404 ali 46' Samsunga B650 je 1199€ ( 200-230€ več kot v e4u). Zanimiva pa je bila cena 46' Samsunga, ki je v akciji 1250€. Žal pa pri primerjavi neke praktične prednosti nisem našel. Prodajalec mi je pravzaprav kot edino vedel povedat da gre za 100hz vs 200hz, toda če sem še tako gledal, razlike med njima ni bilo videt...

Je pa gor tudi cel kup LED televizorjev in se lahko dobro primerja. So tanjši, malenkost boljši kontrasti (čeprav v primerjavi s LCDji s criystal zasloni tudi ni bistvene razlike) in več kot 30% dražji. Jaz žal nisem videl razloga da bi se zagnal vanj...

Ostali me niso prepričali. Ali slika ni bistveno izstopala v +, ali pa funkcijsko niso bili na nivoju. No, res pa je, da se kaj dosti s TVji nad 1500€ nisem ukvarjal, ker se mi po eni strani že 1000€ za televizor zdi metanje denarja vstran...

Tako da iščem Samsunga LE-46B650. Če ga kdo lahko zrihta za pod 1000€, se priporočam za informacije
cheer.gif
Edini pogoj je dobava pred božičem pa da ima tovarniški 2 leti garancije (načeloma vseeno ali je SLO ali Avstrijska). Iskat ga lahko grem nekje do LJ, MB, Celovca ali Graza...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Zaloge ni več nikjer. Trenutno je mogoče dobit edino pri Pixmanii, cena ugodna, dostava tudi, samo ne vem kako je z garancijo. Naš zastopnik je dal vedet, da za 651 (druga barva, v slo uradno ni dobavljiv) oni ne priznajo garancije, četudi je worldwide...

A mogoče kdo ve, če je med B650 in B620 še kakšna druga razlika kot da B620 nima NetTvja? Ker v tem primeru bi bil nakup 620 + xtreamer še boljša varjanta...