PHEV vs čisti štrom

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.338
113
Pomurje
Screenshot_20200831-071730_Samsung Internet.jpg
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Za vožnjo po AC je elektrika totalna bedarija. Smiselno je pri vožnji v konicah v mestu od semaforja do semaforja. Če že, potem se vzame hibrid. Pospeški so res brutalni, kolikokrat pa to v resnici rabiš. Ko se jih boš navadil ti bo spet premalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Hondi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Za killo bi moral biti kar friznen motorček v stilu Grubelica v S2. ;)
KillaKHAN upam da te ne dobijo prevečkrat s prsti v marmeladi (z 200+) še slabše da se ti enkrat ne bo izšlo in bomo brali med bedaki na cesti.....alterejvci te rabimo v primeru tezav
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Za vožnjo po AC je elektrika totalna bedarija. Smiselno je pri vožnji v konicah v mestu od semaforja do semaforja. Če že, potem se vzame hibrid. Pospeški so res brutalni, kolikokrat pa to v resnici rabiš. Ko se jih boš navadil ti bo spet premalo.

Saj zdaj se mi bo spremenilo oz. se mi je že in se bo še bolj, razmerje AC / ostala vožnja. Prej sem imel 80% po AC, zdaj bo šlo verjetno na 40% AC. Ampak itak avta ne kupujem zato, da bi prišparal na gorivu, ampak mi je všeč ideja, da se od doma peljem do šole/vrtca, do službe, v trgovino in nazaj brez da karkoli zasmradim na celi poti, potem pa spokam na morje in odpeljem do Šibenika brez postanka. Je pa res tako kot je johnny napisal, s temi 530e/740e ni ravno nekega presežka v moči, sploh kadar ne delata oba pogona hkrati. Kdaj rabim pospeške? Praktično vsak dan. Saj to ne pomeni, da se moraš 250 peljat, to samo pomeni, da prideš od 0-150 maksimalno hitro. Že to doda veliko pri veselju do vožnje....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Kaj pa če ga na sončno elektrarno priklopim? Kam sem pa takrat auspuh prestavil?
Na Kitajsko...
Drugače je pa to zame popolnoma zgrešeno razmišljanje. S sedmico boš dostavljal froce in skakal po mestu, lool. Obdrži to ladjo, ki jo imaš sedaj za daljše vožnje in kupi nek manjši elektro avto za skakanje po mestu in okolici. Če boš izbral pravega bodo pospeški čisto ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Blackjack

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
za rabljene hibride in EV si malo prehiter, vsaj kar sam gledam, da bi za novo dal 60k€ do 100k€ mi na kraj pameti ne pade, rabljenih pa še ni. Tako da bo potrebno še mal počakat, in dalje dizelico vozit (moj primer)... mercedes bo recimo (že na trgu) precej modelov ki imajo kao 80km range, plug in hibridi, ravno dovolj za fijakanje lokalno, ko pa kam greš pa fuck elektrik in se pelješ. Čeprav je s tehničnega vidika totalni nonsense imet podvojene pogone..ampka okej, ima se može se.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
za rabljene hibride in EV si malo prehiter, vsaj kar sam gledam, da bi za novo dal 60k€ do 100k€ mi na kraj pameti ne pade, rabljenih pa še ni. Tako da bo potrebno še mal počakat, in dalje dizelico vozit (moj primer)... mercedes bo recimo (že na trgu) precej modelov ki imajo kao 80km range, plug in hibridi, ravno dovolj za fijakanje lokalno, ko pa kam greš pa fuck elektrik in se pelješ. Čeprav je s tehničnega vidika totalni nonsense imet podvojene pogone..ampka okej, ima se može se.

Jaz bi recimo kaj takega:


Nisem sicer gledal nič še kake so kaj opcije opreme itd, vem edino da je to ta močna baterija. Sicer je avto grd za popizdit...

Tale bo čez eno leto za kupit, samo spet je grd za popizdit. Edino če bi all black verzijo dobil, tista je še za prebavit:


Kaj takega recimo. Dobro leto in pol samo staro:

Mi pa ni čisto jasno pri teh sedmicah, pri večini piše 258 PS pri nekaterih pa 326 PS. Je to razlika med deklarirano močjo bencina in benz + elektro? Ker ajde, se strinjam da 2.0 ni lih za tako kravo, sam če ma 260 ps brez elektrike bi pa še šlo...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Štirivaljniki v teh ladjah so za res umirjene voznike, ne za nekoga, ki uživa v pospeških. Razen, če misliš nikoli spraznit baterije.
Sicer pa preden sploh diplomiramo iz tega, se zapelji z enim, da vidiš, če ti sploh ustreza.
Onanirat na mobile.de in tehnične podatke je eno, realnost pa velikokrat žal druga.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Samo update, 530e in 730e sta out. Za Teslo še nisem imel časa pogledat in peljat, ampak dvomim da me bo prepričala, ker tudi zaradi ranga samega, naprimer jutri imam pot 650km v eno smer in nato isti dan nazaj. Tako da bom najverjetneje počakal še leto ali dve na 545e oz 745e.