Peugeot 508 (mnenja)

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Hmmm, tudi v forda 2.0 (transit custom, euro6) gre nekih 9l baje. Mogoce na racun kolicine olja upajo narediti interval na 60kkm.
Cena olja na servisu je pac napihnjena za faktor 3-5 ali celo vec.
Razen ce nasi trgpvci vsi po spisku prodajajo olja sumljivega porekla.
A gre tole olje notri?

https://www.mimovrste.com/motorna-olja/total-motorno-olje-quartz-ineo-ecs-5w-30-5-l
Tulen je manj kot 6evrov liter, cena na servisu pa skoraj 30 evrov?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
A je treba odgovarjat na to tvoje vprašanje? POVSOD na pooblaščencih boš dobil olje iz soda ki ustreza specifikaciji, njihova nabavna cena pa biiiiistveno manj kot 5-6EUR na liter. Olje je pravi denar, tam je marža, kaki filtri, kako delo....
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Dejte mi neki povedat, ker vidim, da ste tukaj vsi strokovnjaki za olja. Moj post ni namenjen provociranju ampak me resno zanima. Pri vseh novejsih avtih poslusam o problemih z dpf, verigami, elektroniko, turbinami, dsg pri vw, xdrive in ketna pri bmw in tako dalje in tako dalje. Ne poznam pa nobenega primera, da bi nekomu zaribala masina pri 200-300k km zaradi menjave olja na 30k. Razumem, da olje zgublja mazalne sposobnosti in ne vem kaj se, ampak resno, glede na to da so doloceni intervali na 30k predpisani in vemo, da se kasneje to velikokrat pri kaksnih ne ravno zglednih lastnikih to se podaljsuje, a je to res tak problem. Jaz mam obcutek, da vse drugo prej crkne pri modernih avtih kot pa masina zaradi starega olja?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
A je treba odgovarjat na to tvoje vprašanje? POVSOD na pooblaščencih boš dobil olje iz soda ki ustreza specifikaciji, njihova nabavna cena pa biiiiistveno manj kot 5-6EUR na liter. Olje je pravi denar, tam je marža, kaki filtri, kako delo....

Nabavna za točno mojega je slabih 5,5eur + ddv na liter. Sem "po pomoti" videl izpis garancijskega popravila.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.084
113
Da bi klasično zaribala mašina ( da bi bati prijeli) ni problema ne. Recimo poglej si 1.9 in 2.0 tdije (PD) neredna menjava in nepravo olje pa so ribale odmične.
Potem je tu turbo. Recimo 16v 1.6 hdi in problemi s turbinami ki so doživele infarkt. Oljni filter zabilo, olje šlo mimo in zamašilo mrežico v dotočni cevi na turbino. Z menjavo na 15k km tega problema ni bilo.
Spomnimo 1.9 in 1.5 dci. Interval na 15k km definitivni pomaga.
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Pa kvaliteto izrabljenega olja ne moreš ceniti zgolj po izgledu.
Treba je naresti analizo olja, koliko kovinskih opilkov po 30 k km vsebuje, koliko drugega sranja, ki ga olje čisti vsebuje in koliko so razni aditivi v olju, ki opravljajo različne funkcije, že izrabljeni.
To niso zadeve za laike, ki blefirajo v prazno, po občutku.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Pa kvaliteto izrabljenega olja ne moreš ceniti zgolj po izgledu.
Treba je naresti analizo olja, koliko kovinskih opilkov po 30 k km vsebuje, koliko drugega sranja, ki ga olje čisti vsebuje in koliko so razni aditivi v olju, ki opravljajo različne funkcije, že izrabljeni.
To niso zadeve za laike, ki blefirajo v prazno, po občutku.


saj vidiš da imajo alterjevci po 30k km prevoženih še bolj svetloolje kot so ga nalili v motor:p
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Najprej bereš alter...kako olja sploh ni treba menjat, potem pa bereš, da so londonski taxisti rešili problem dpfjev na svojih galaxyih in s-maxih tako, da menjajo olje na 5000 km... Ampak alter ima sigurno prav.
A NI TEMA P 508, ne pa preserevanje kdo nima za menjavo olja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Btw, na starem mondeu so delali senzorji takoj ko si dal v rikverc. Menda tudi samo ob kontaktu (se mi zdi). Bemti novo tehniko, senzorji so IMO priklopljeni na menjalno rocko, daj samo kontakt, v rikverc in sprobaj.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pol pa nekaj ne štima. Al jebeš takšno olje ki niti 15k ne zdrži ali pa jebeš takšno znamko ali jebeš tak DPF filter ki je tako občutljiv in deluje praktično zgolj na sveže olje...