Peskanje...

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Kdo ve, kje bi se dalo dat peskat ohišje ojačevalca? Je precej zapacan in popraskan ampak praske niso globoke. Lahko predlagate tud kakšn drug način kako spucat ohišje (barvanje ne pride v poštev).


 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
@cresh... sem probal s čistili, ampak se še vedno maže. Drugače pa se mi gre tudi da bi praske zabrisal. Pa iz aluminija je, ja.



@WhiteCell ... okolica Grosuplja. 15km stran...
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Težko bo enakomerno nardit... predvsem rebra znajo bit problematična. Bom mal pri robu probal.. da ne bom še bl zafukal kokr je že
grin1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
s peskanjem bo v vsakem primeru hrapavo kot hudic.
kaj ce bi s polirno pasto spoliral?
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
sej se z finim peskom speska. Sam je treba pol štrihat. Feltne k se dajo speskat in prašno poštrihat ne pridejo nič hrapave.

Sem pa vsekakor da se na roke zbrus z finim paprijem, oziroma videt kokšne so poškodbe pa tačet tm z 800 granulacijo in potem nadaljevat za eno stopnjo višjim tja do 1200. Potem pa se lepo spolira. Ma da se sija. Sam tista rebra ti bodo vzela čas in živce.
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Tudi če bo z finim peskom peskal bo preveč hrapavo, feltne pridejo lepe ven samo če jih potem prašno barvaš, ker prašek lepo steče skupaj in še debelina nanosa je tu večja kot pri klasičnem barvanju. Če pa hočeš peskane feltne s pištolo barvat moreš našopat gor filerja da glava peče in še precej brusit.
Tako da bi jaz isto naredil z smirkovin papirjem pač malo več časa ampak na koncu bo izpadlo lepše.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
v vsakem primeru bo mogu barvat, ker se bo poznal da je edn neki delu gor...to je treba najprej razstavit da ti ostane samo ta pločevina. pol se more pa odločt ka bo naredu al pelje enem steklarju da mu na fino popeska z kakšno sodo-bikarbono, če jo bo sploh mel.

al jo bo pa pomoču v kakšno kislino da bo to dol požrl.

V vsakem primeru priporočam barvanje, kr bo grdo ko pes.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
To je že v osnovi aluminij, ki je mat... tako da sija nočem. Barvanje pa tudi ne pride v poštev, ker pol Steg ni več Steg :p Vseeno hvala za predloge
smile-1.gif
 

crest

Pripravnik
14. sep 2007
30
0
6
Od ojačevalca hladilnik je iz alumija, in se ga ne barva temeč eloksira ! Če želiš da bo lepo delu oz. da se ne bo pregrevu, ne smeš na hladilnik nanašati nobenih debelih baru. Najbolje ga je eloksirat , drugače pa lepo zbrusi hladilnik in nato polakiraj, če se ti gre pa za napis si pa sprinataj logo pa ga nalimi gor nato pa polakiraj.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Sem že dobil informacije kam dat speskat... zdej si morem samo še cajt uzet pa vn odšraufat. Barvanje itak ni prišlo v poštev, logo se pa lepo dol odlima, pa pol nazaj da...



hvala za informacije
 
Nazadnje urejeno:

han

Pripravnik
15. okt 2007
126
0
16
laibach
ena stvar se da dobit k se ji reče ALUgold in je neke vrste barva samo da ni na oljni osnovi...ko boš speskal/zbrusil daš v vročo milnico da razmastiš, če si kej kemika boš naredil raztopino NaOH z zelo,zelo majhno koncentracijo (0,5%) in boš na hitro pomočil notri in razmastil nato pa dobro spral z vodo...vse skupaj pomočiš v ALUgold n pride res dobr ven...ni navadna barva zato aluminij ohrani vse lastnosti toplotne prevodnosti...vse skupi morm met kje napisan, ko najdem ti napišem točno kako in kaj..