Pesek za posipavanje cest - kje?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej vsem... ;)

V nekem pogovoru (na enem rojstnem dnevu) sem enkrat slišal, da lahko greš nekam (DARS ali nekaj podobnega) po pesek za posipavanje cest, če tvojo cesto ne plužijo in posipavajo... Je to res? Rabil bi torej pesek za posipavanje cest (super bi bilo, če bi že bil zmešan s soljo) in če ga dobim kje zastonj, še toliko boljše... ;)

Ve kdo kje?

Ali pa če napišete, kje ga kupujete?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
V Ljubljani ti ga dajo na KPL.

Pod kakšnimi pogoji in koliko pa tja pokliči.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Aja še to: a nebi raje svojega upravljalca ceste prosil za postavitev "škatle" za zimski posip? Razen če gre za povsem privatno cesto, tam pa bo težka.

DARS sigurno nima nič s tem, razen če bi rad kako avto ali hitrocesto posipaval. ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Pozabil napisat, da me zanima MB (in okolica)... Pa ja, men se zdi, da so se pogovarjali o Nigrad, ja... Bom jih poklical in vprašal... ;-)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Sem klical Nigrad in so mi povedali, da ima zdaj to prek krajevna skupnost.

No, in sem klical na krajevno skupnost in so mi povedali, kje se nahaja kup peska in da si lako nabašem... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem klical Nigrad in so mi povedali, da ima zdaj to prek krajevna skupnost.

No, in sem klical na krajevno skupnost in so mi povedali, kje se nahaja kup peska in da si lako nabašem... ;)
Predlagaj jim postavitev škatle s kupom peska bliže tvojemu kuclju, pa ne rabiš nič basat. ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hja, saj so včasih delali majhne kupe peska ob glavni cesti na vsakih nekaj 100 metrov, očitno so to spremenili in naredili 1 velik kup, kjer si lahko vsak vzame...

Se mi zdi celo boljša ta opcija, ker vem, da so včasih tisti majhni kupi peska potem tam ostali celo leto in se sčasoma pomešali z zemljo...