Zaključni sloj za fasado - kje kupiti??

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem...

Torej, kje za dobro ceno kupit zaključni sloj za fasado (okolica MB)? Načeloma ne rabi bit ravno 1001 barvna lestvica, ker bo fasada umazano bela......

Najverjetneje bom vzel granulacijo 1,5mm (ali pa 2mm)... Kaj priporočate? Pri 1,5 se porabi manj materiala, je pa tudi sloj malenkost tanjši...

Zadnjič sem slišal prodajalca v Bauhausu, ko je eni stranki celo rekel, da je on za njegovo fasado šel v Avstrijo (nekje za Cmurek-om) po zaključni sloj, ker ga je kupil za precej boljšo ceno... Bi lahko to držalo?

Lepilo sem uporabljal Murexin Energy Top, samo to verjetno tak al tak nima kakšne posebne veze, kajne?

Je mogoče komu ostalo kaj umazano bele fasade? Rabil bi za nekje 180m2...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Jaz sem zakljucni sloj fasade vzel v Jagru.
Dobil sem dober popust, najceneje od vseh okol.
Je pa Ceresit CT74 barva obicna 2mm.

Ce se prav spomnim je rekel majstor, da 2mm bolj skrije napake kot pa 1,5mm (sam sem lepil gor stiropor).
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Kaki granulat pa je najboljše za fasado (1,5 mm ali 2 ali 2,5 ali ???)? Glede videza mi je vseeno...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Če ti je glede videza vseeno, ti je tudi za granulacijo vseeno... So pa detajli, če bi jih rad kaj pudaril, različnih granulacij. Navadna fasada pa je pomavadi granulacije 2. Pa razmisli o kakšnem dodatku v zaključni sloj. Tisti malenkostni dodatek se ti lahko še kako splača na dolgi rok....
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Kakšnen dodatek?

Tak al tak obstaja že preveč različnih izvedb: akrilni, silikonski, silikatni, silikatno silikonski, itd...

Spet vprašanje... Katerega priporočate? Stric mi je reko, naj vzamem silikatputz... :)
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Mi smo vzeli silkatno-silikonski. Doplačali nekje 300 € na končno ceno cca 15.000. Fasada po nekaj letih še vedno taka kot je bila. Gledam ostale nove fasade, sicer ne vem, kaj imajo, ampak se včasih čudim kakšna postane po nekaj letih.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
To sem opazil zadnje dni... Mi pa večino ljudi svetuje silikatni (silikonski naj bil sicer boljši, vendar je dosti dražji)...

Kaj mate kaj na domačih fasadah (akrilni, silikatni, silikonski)??
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Silikonski ima načeloma vse prednosti ki jih imata silikatni in akrilni, brez slabosti ki jih imata posamezno. Zato je najdražji. Ima tudi največjo odbojnost vode in hkrati paropropustnost kar tudi pomeni da je najbolj odporen na alge/plesen. Tako da če živiš v območju kjer je to problem (bližina vode, močvirja, gozda) se silikon splača, drugače lahko izbereš tudi enega od ostalih. Kaj je odvisno tudi od osnove (recimo na neko slabo paropropustno izolacijo [stiropor] lahko daš akrilni omet ker itak "dihanje" stene ne bo veliko, če imaš pa kameno volno je pa "greh" dajat plastiko (akril) in je boljši silikat).
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Pa ste zadovoljni s Ceresit? Mi je par ljudi reklo, naj se zelo izogibam tej firmi (da so fasade potem lisaste, da je težko delat z njim - je kao slab material, ...) ...
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Jao. Ceresit je firma, kot je Jub, kot je Rofix, itd. Znotraj ene od firm imaš pa vse zaključne sloje, kot je Utiševalec opisal. Najlažje se pa dela z akrilom, ki je tudi najcenejši. Če ti fasader reče, da dela samo z akrilom je verjetno slab fasader
grin1.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Če je ta komentar letel name, potem se nismo razumeli... Vem, da je Ceresit firma... Kolega mi je reko, da je posebno od Ceresit firme delal z akrilnim in je baje bil ful slab material (nevem točno zakaj)...

Saj skoraj vse zgoraj opisano že vem, zanimajo me malo vaše izkušnje...

Drugače pa sem sedaj poslal maile, naj mi sestavijo ponudbe od Baumit SilikatTop zaključnega sloja... Mi je največ znancev reklo, da večino delajo s tem in da je vredu izbira glede na ceno in kvaliteto... ;-)
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Da se pridružim: imam Weber zaključni sloj. Fasada je zaradi bližine prometne ceste precej umazana, zato bi jo prebarval na novo. Je kaj pomembno, da je nova barva iste firme? Pa zdaj bi dal silikonski sloj, ki ga bo najbrž lažje oprati, pa še grobi delci (1,5 mm) bi se z novim nanosom barve bolj zgladili, da ne bi bilo toliko prostora za umazanijo. Je potrebno prej premazati z emulzijo?
Saj vem, da je najbolje govoriti s proizvajalci, pa vseeno tukaj postavljam vprašanja, saj ste nekateri kar poznavalci...
Hvala!
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Rõfix ali Jub, pravijo naši fasadarji. Zakaj se izogibajo Webra niso povedali!
Ravno zaključujejo 1400m2.
Imaš pa privseh firmah vsaj 3 kakovostne razrede.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Webra se izogibajo, ker ne dobijo procentov od njih, in tako vsak svojo malho hvali...

Kaj ni pri barvanju fasade samo barva brez delcev? Jaz bi ostal pri istem proizvajalcu...

Imamo pa Weber silikat-silikon. In deluje tako kot je potrebno.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Pa ste zadovoljni s Ceresit? Mi je par ljudi reklo, naj se zelo izogibam tej firmi (da so fasade potem lisaste, da je težko delat z njim - je kao slab material, ...) ...
nobenih težav, lis ipd