Pervožena pot, kako jo shraniti na google maps?

Amilo

Zelenc'
10. avg 2007
21
0
1
Pozdravljeni
Prevozil sem cirka 1350km po Bosni in Dalmaciji. Kako bi lahko to pot shranil iz iGo na google maps, ali kam drugam na računalnik , ozioroma splet.
hvala za opdgovore
Amilo
 

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Poskušal ti bom odgovoriti, če je preveč podrobno ne zameri .

- prižgeš GPS IGO Primo
- pritisneš VEČ - DNEVNIK POTI ( označi pot )
- VEČ - IZVOZI
Zapustiš GPS Lahko ga tudi ugasneš
Iz Navigacije vzameš mini kartico , ali se z GPS povežeš z računalnikom. Kartico prečitaš poiščeš mapo TRACKS . V mapi tracks je shranje posneta pot z končnico GPX.

- Poženeš Google Zemlja - DATOTEKA - ODPRI, označiš svojo pot ( pazi spodaj moraš imeti odprto za končnice GPX).
- Odpre se okno v GZ ( uvoz podatkov GPS )
-Odkljukaš vsa 3 ( tri) okna - potrdiš.
- Izriše se ti tvoja pot, po kateri se lahko sprehajaš bereš podatke kdaj, kje in koliko si se vozil. Lahko tudi poženeš , da se avtomatično pelješ po njej.
Če ti ne bo kaj šlo se lahko oglasiš, toda ne prej kot v prvi polovici oktobra.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa še pika na i: če si se vozil v več etapah (kar si se sigurno pri toliko km) in je bil GPS vmes ugasnjen (kar je bil sigurno), nimaš le ene poti, pač pa cel kup njih in potrebno je izvoziti vse in jih potem tudi vse naložiti v GE.
wink-1.gif


PS: pa ne se sekirat, če ti ne bo ratalo, tudi meni večkrat kak del poti izgine, ali pa imam onemogočeno snemanje po defoltu kot pravita guru in prcednik.
smile-1.gif

PS2: aja predpogoj za vse skupaj pa je, da imaš na kartici dovolj prostora - vsaj 4 GB kartica je potrebna za vse skupaj (komplet iGO Primo z vsemi zemljevidi in snemanje).
PS3: pa še k osnovnemu vprašanju - potem v GE narediš novo mapo v "moja mesta" al nekaj takega in tam not shraniš vse kar se je odprlo v začasni mapi.