PayPal in tezave

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Na PP imam odprt racun. Nanj sem povezal TR svoje banke. Racun je preverjen/verificiran. KREDITNE KARTICE NIMAM VEZANE na racun.
imel sem primer na ebayu, da sem narocil izdelek, vendar placilo ni bilo mozno, ker NIMAM kred. karte.
Ce zelim iz svojega TR na PP balanco naloziti denar preko Trustlyja, mi ponudi samo SKB, NKBM in Inteso San..., moje banke pa ne.
Kaj za vraga naj storim, da si na PPbalanco nalozim denar. Ko mi je v zgoraj opisanem primeru znanec nakazal denar na moj PP racun, je roba bila takoj placana.
Lp
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Mogoče enak krivec kot na prilepljeni sliki. Sam sem sicer bp plačal direkt s TRR.

1527711907573.png
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
V ebayu imam polinkan e-naslov od PP. Muci me, kako napolnit dobroimetje/balanco na PP iz mojega TR. Rabil bi IBAN PayPala in sklic, da bi nalozil denar na moj PP racun.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Js sem nazadnje direkt z linkanim trr na paypal plačal. Brez posebnega nalaganja na PP.
Če nimaš druge opcije, si lahko urediš tudi zastonjski revolut (če boš aktiviral lasten iban ga prijavi na edavke) in tja nakažeš in linkaš na paypal.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Js sem nazadnje direkt z linkanim trr na paypal plačal. Brez posebnega nalaganja na PP.
Če nimaš druge opcije, si lahko urediš tudi zastonjski revolut (če boš aktiviral lasten iban ga prijavi na edavke) in tja nakažeš in linkaš na paypal.
To o revolutu sem ze razmisljal.
Pises, da si lahko placal. A imas na PP povezano tudi kreditno karto? Ker ce bi sam imel karto, potem ne bi tukaj pisaril. Predvidevam, da bi z dodano kred. karto placilo slo skozi.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
kolegu das npr. 100€ in ti na tvoj registriran PP email kot darilo nakaze denar in potem imas ta znesek nalozen na PP balance, res pa je pa bos moral primakniti 2-5€ za provizijo nakazila, lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Abanko je prevzela NKBM in sedaj sem seveda dobil novo VISO debetno, katero sem si dodal v paypal. Vse lepo in prav do sem, ampak nikakor je v paypalu sedaj ne morem verificirati. Ko kliknem na verifikacijo in vpišem security code, se mi v telefonu avtomatično odpre mDenarnic@ in znesek 1 usd katerega potrdim in mi tudi napiše, da je plačilo potrjeno. Takoj zatem, ko dobi papypal odgovor iz strežnika pa mi javi tole:

Screenshot_2.jpg


..in kartica še vedno ni verificirana. Probal sem vsaj 10x z chromom in z mozillo, na obeh enako.. Sicer kolikor gledam po prometu me za to niso bremenili (čeprav je kao javilo da je plačilo potrjeno). Res je, da je imela NKBM tehnične težave zadnja 2-3 dni in je mogoče s tem kaj povezano. Kartia sicer deluje b.p saj sem z njo še včeraj plačeval bencin.

Za znoret, ne vem kaj naj še naredim, paypal rabim precej frekventno. Še kdo mogoče s podobnimi težavami?
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
Pokliči na banko, naj preverijo, zakaj je plačilo zavrnjeno. To ti bo pomagalo k rešitvi.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pomoje to kaj drugega kot to kar ti piše (contact the card issuer) ne preostane. Številka bi morala bit napisana na kartici.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kartični centri običajno delajo 24/7, najboljše poklicat takoj ko pride do težave pri transakciji.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Abanko je prevzela NKBM in sedaj sem seveda dobil novo VISO debetno, katero sem si dodal v paypal. Vse lepo in prav do sem, ampak nikakor je v paypalu sedaj ne morem verificirati. Ko kliknem na verifikacijo in vpišem v security code, se mi v telefonu avtomatično odpre mDenarnic@ in znesek 1 usd katerega potrdim in mi tudi napiše, da je plačilo potrjeno. Takoj zatem, ko dobi papypal odgovor iz strežnika pa mi javi tole:

Poglej priponko 40153

..in kartica še vedno ni verificirana. Probal sem vsaj 10x z chromom in z mozillo, na obeh enako.. Sicer kolikor gledam po prometu me za to niso bremenili (čeprav je kao javilo da je plačilo potrjeno). Res je, da je imela NKBM tehnične težave zadnja 2-3 dni in je mogoče s tem kaj povezano. Kartia sicer deluje b.p saj sem z njo še včeraj plačeval bencin.

Za znoret, ne vem kaj naj še naredim, paypal rabim precej frekventno. Še kdo mogoče s podobnimi težavami?
Zelo verjetno, da kartica še ni aktivirana za plačila preko interneta. To ti uredi banka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
Ali sploh gre potrditi debetno kartico na PayPalu?
Ker nove od NKBM so Visa Debetna (ni kreditna).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ali sploh gre potrditi debetno kartico na PayPalu?
Ker nove od NKBM so Visa Debetna (ni kreditna).
Seveda. Že 10+ let nazaj je delovalo s predplačniškimi in debetinimi karticami, takart recimo kreditne sploh imel nisem.

Vsako debetno kartico je treba posebej aktivirati za internetna plačila.
Vsake ravno ne. Do sedaj nisem rabil posebaj aktivirat še nobene debetne ali predplačniške (recimo od Sparkasse Maestro, NKBM predplačniška Visa, Sberbank Maestro, Sberbank MasterCard Debit, Revolut MasterCard/Visa Debit/Prepaid, N26 MasterCard Debit, Curve MasterCard Prepaid/Debit...). Edino pri Sberbanku sem nekaj časa rabil tist "kalkulator" za OTP, imel sposojenega na začetku potem so pa itak uvedli mžeton v mobilni aplikaciji. Se pa spomnim, da je moral kolega pri NLB posebaj vklopit spletna plačila in potem plačevat varnostne SMSe.