Passat - 'snemanje' strešnih sani

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Je že kdo telovadil pri golfu ali passatau (karavanu) ter jemal dol strešne sani?

Zanima me predvsem kako je z odstranjevanjem stropne obloge od znotraj?..veliko dela, kako je pritrjena, kako je z lučkmai in roči (grejo dol?, ostanejo na oblogi)...pa kako gre izmikanje obloge iz vogalov stebričkov kjer so airbagi (imam aribage v stebričku spredaj kakor tudi stranskem (torej bočni airbag...med obijimi vrati).
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Je že kdo telovadil pri golfu ali passatau (karavanu) ter jemal dol strešne sani?

Zanima me predvsem kako je z odstranjevanjem stropne obloge od znotraj?..veliko dela, kako je pritrjena, kako je z lučkmai in roči (grejo dol?, ostanejo na oblogi)...pa kako gre izmikanje obloge iz vogalov stebričkov kjer so airbagi (imam aribage v stebričku spredaj kakor tudi stranskem (torej bočni airbag...med obijimi vrati).

a bos dal kromane sani gor?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Ne. Imam druge plane
smile-1.gif
...samo če je preveč zakomplicvirano oz. vzame preveč časa potem bom opustil (bebasto?) idejo.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ne. Imam druge plane
smile-1.gif
...samo če je preveč zakomplicvirano oz. vzame preveč časa potem bom opustil (bebasto?) idejo.

pred leti sem v nemciji kupil par kompletov kromanih sani za passata 3B, 3BG in so imeli cisto vsi kompleti polomljene plastike, ki pridejo cez vijake na zgornji strani. tako da predvidevam, da bos tezko snel sani dol, brez da bos kaj polomil. si vprasal pri kaksnih kleparjih kako je z demontazo sani?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
plastiki sta poceni
problem je pri kromiranih da se "napihnejo" ker rjavijo pod kromom
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
in so imeli cisto vsi kompleti polomljene plastike, ki pridejo cez vijake na zgornji strani.

tega pa ne razumem najbolje?

a so sani privite na steho z vrha?...pa so šravfi skriti v te 'plastiki'?

ker jaz si predstavljam v tej smeri, da so na saneh fiksni vijaki, ki jih 'porineš' čez streho, potem pa od spidaj pritrdiš z matico

confused-1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
in so imeli cisto vsi kompleti polomljene plastike, ki pridejo cez vijake na zgornji strani.

tega pa ne razumem najbolje?

a so sani privite na steho z vrha?...pa so šravfi skriti v te 'plastiki'?

ker jaz si predstavljam v tej smeri, da so na saneh fiksni vijaki, ki jih 'porineš' čez streho, potem pa od spidaj pritrdiš z matico

confused-1.gif

vijaki niso fiksni. bom poslikal. mislim da imam en komplet od passata se doma ....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
. bom poslikal.

se priporočam!

sem ravno zjutraj malo geldal...pa sem res opazil da na stiku sani s streho je palstika (oz ni tako kompaktno..mogoče kje pleh?)..torej lahko sklepam da je to 'pokrovček' ki je čez šravf?

Torej se da sani sneti dol, ne da bi rabil snemati notranjo stropno oblogo? (to bi bilo ideališe
smile-1.gif
)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
greš na tole stran:

http://www.slikomat.com/

naložiš sliko (določiš resolucijo nr. 640 x ...) ter nato prilepiš zadnji link v sporočilo pa bo slika vidna.


Sem že včeraj gledal v ELSI....pa je res da so pokrovčki ter spodaj vijaki...prvi in zadnji kot kaže gresta navpično dol (kako težko/lahko si lahko le domišljam) sredinskega pa potegneš pravokotno ven (vzporedno s streho).

Tako da zgleda da bi ta opcija mi prišla prav
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
druga opcija pa je da ko odogovoriš na sporočilo, na dnu pustiš vklopljeno vejico pod ' Želim pregledati svoje sporočilo in/ali priložiti datoteko

kar ti da opcijo v predogledu da naložiš še eno slikico.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
druga opcija pa je da ko odogovoriš na sporočilo, na dnu pustiš vklopljeno vejico pod ' Želim pregledati svoje sporočilo in/ali priložiti datoteko

kar ti da opcijo v predogledu da naložiš še eno slikico.
236822-sanikromM1.GIF
 

Priponke

  • 236822-sanikromM1.GIF
    236822-sanikromM1.GIF
    158,8 KB · Ogledi: 468

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
druga opcija pa je da ko odogovoriš na sporočilo, na dnu pustiš vklopljeno vejico pod ' Želim pregledati svoje sporočilo in/ali priložiti datoteko

kar ti da opcijo v predogledu da naložiš še eno slikico.

tukaj vidis, kako je pokrov zataknjen ....
236823-sanikromM2.GIF
 

Priponke

  • 236823-sanikromM2.GIF
    236823-sanikromM2.GIF
    174,6 KB · Ogledi: 430

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
druga opcija pa je da ko odogovoriš na sporočilo, na dnu pustiš vklopljeno vejico pod ' Želim pregledati svoje sporočilo in/ali priložiti datoteko

kar ti da opcijo v predogledu da naložiš še eno slikico.

sanka z notranje strani ....
236826-sanikromM3.GIF
 

Priponke

  • 236826-sanikromM3.GIF
    236826-sanikromM3.GIF
    220,7 KB · Ogledi: 429

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
druga opcija pa je da ko odogovoriš na sporočilo, na dnu pustiš vklopljeno vejico pod ' Želim pregledati svoje sporočilo in/ali priložiti datoteko

kar ti da opcijo v predogledu da naložiš še eno slikico.

pokrov se enkrat ....
236829-sanikromM4.GIF
 

Priponke

  • 236829-sanikromM4.GIF
    236829-sanikromM4.GIF
    375,9 KB · Ogledi: 413

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
super hvala ti!

Tile pokrovi...zdaj če prav zastopim s slike....ga je treba najprej dvigniti (da gre ven iz tistih dveh čepkov) potem pa potegnit na stran da se izkoči iz 'vodila' ki je na pokrovu
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
super hvala ti!

Tile pokrovi...zdaj če prav zastopim s slike....ga je treba najprej dvigniti (da gre ven iz tistih dveh čepkov) potem pa potegnit na stran da se izkoči iz 'vodila' ki je na pokrovu

nekako tako, ja. prlet cez vikend ali pozno popoldan enkrat na vic pa jih lahko vidis v zivo. v glavnem so bili vsi potrgani in so bili potem s kleparskim lepilom nazaj lepljeni na svoja mesta. najbrz jih bos tezko dobil dol popolnoma cele .....