Passat l.99 ne dela gretje

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Kaj bi lahko bilo narobe, da ne dela gretje na passatu l.99, 1.9 TDI, ročna klima. Termostat je OK, saj je avto normalno ogreje na delovno temperaturo po cca 10 km vožnje. Ventilacija dela normalno, klima tudi hladi...
Sem pa imel pred meseci problem z vdorom vode v kabino, saj se mi je zamažil odtok pod akumulatorjem...morda je kaj povezano? Ampak do sedaj je gretje delalo, napako sem opazil včeraj...
Kako se lotit popravila? Hvala za odgovore.

LP
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Verjetno je zaštekala loputa ki spušča toplo vodo v izmenjevalec potniške kabine.

Poskusi večkrat (ako imaš gumbe) obrnit gumb iz vročega na hladno v celem obratu.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Načeloma so lopute na zraku, ne na vodi

@avtorju
Odstrani ventilatorsko ploščo in poglej, če gumbi "povlečejo" zajlo, lahko je bovden (plašč).

Si opazil razlike v delovanju gumba (se vrtijo težje, pokajo, se zaskoči)?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Pa nivo hladilne tekočine ne pozabi preveriti. Brez tople vode ti tudi radiator ne deluje.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Pusti avto brez ventilatorja kabine delovat 10 minut na mestu. Nato vklopi gretje. Če bo pihalo toplo in potem zmeraj bolj hladno, imaš zabir radiator (pečko) v kabini. Sam sem jo pri drugem avtu uspešno očistil.
Če efekta po opisanem postopku ne bo, potem preveri kar so ti napisali - pozicijo loput itd, čeprav sam menim da to ni to glede na dejstvo da je klima ročna.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
P.S. - zabit radiator potrdiš tudi tako, da najdeš obe cevi, ki vodita v kabino. Če je dovodna topla (vroča), povratna pa hladna, potem voda ne kroži ker je zabit radiator. Če sta obe topli oz. vroči, je vzrok v morebitnih loputah (zajlah, motorčkih itd).
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
P.S. - zabit radiator potrdiš tudi tako, da najdeš obe cevi, ki vodita v kabino. Če je dovodna topla (vroča), povratna pa hladna, potem voda ne kroži ker je zabit radiator. Če sta obe topli oz. vroči, je vzrok v morebitnih loputah (zajlah, motorčkih itd).

to
467716-post_slo.gif
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
ksz...

danes ugotovil, da nekje spušča voda, tako da je bilo krivo premalo vode v sistemu. Dolil 2L antifriza, gretje je takoj pričelo delovati, vendar pa je pod avtom majhna luža.Tega popravila pa se lotim čez vikend. Hvala vsem za pomoč (5x*)
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Upam da nem ker je bila menjana pred 48k km, ko se je delal veliki servis. Na eni cevki sem videl da kaplja, vendar je nedostopna iz zgornje strani, moram do kolega na dvigalo in pogledat.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Upam da nem ker je bila menjana pred 48k km, ko se je delal veliki servis. Na eni cevki sem videl da kaplja, vendar je nedostopna iz zgornje strani, moram do kolega na dvigalo in pogledat.

preglej prirobnico, ki gre iz bloka motorja, tam kjer je senzor za temp vode...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Pri vzdolznih PD motorjih dostikrat pusca rahlo olje na vakumpumpi in prezre cev za vodo direktno nad senz.temp.vode4 pinskim

rak rana pa so hladilniki vode, spustijo spodaj v kotu
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Mogoče spušča semering pri ventilu ki odpira dotok vode za gretje v radiator kabine.