Pasja "električna" ovratnica - daljinska

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Pepe, večje bedarije kot si jo napisal v prejšnjem postu nikakor ne bi mogel napisati.

Kako se pes počuti vidiš po njegovem obnašanju in po posameznih detajlih - rep (spuščen - nelagodje, med nogami - strah, migajoč - veselje, raven - pričakovanje), ušesa (spuščena - nelagodje, dvignjena - dobro počutje), pogled (direkten - veselje, pričakovanje).

Poizkusi ti psa kaznovati ali pohvaliti (že samo verbalno) in boš dobro videl, kdaj se pes dobro počuti. Res je, da nisi pes. A se tudi vidi, da s psmi ne delaš, saj bi drugače opazil odzive in razpoloženje in ne bi pisal takih bedarij.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.692
113
Mislim, da si me narobe ocenil. Moji starši so zmeraj imeli psa, sedaj pa ga imam tudi sam. Res me je zaneslo iz teme, da sem šel filozofirat s temi, ki se višje v temi zgražajo nad Hanzijem, da si je sploh upal vprašati za način dresure psa s pasjo ovratnico. Načeloma p......m, ko vidim razne oddaje, kjer se jokajo, kaj se je zgodilo z raznimi domačimi živalmi. Nimam nič proti taki skrbi takrat, ko se ne bo nekje ljudem po svetu godilo še slabše, kot se tem živalim. In verjemi, da živijo ljudje, ki jih ustrahujejo s hušjo metodo kot so električne pasje ovratnice. Mogoče se otroku za sosednjimi vrati godi slabše kot zatiranemu psu... Samo tega ne bomo gledali...
Če pes v naši družbi maha z repom, je vesel. Ampak mogoče bi bil celotno življenje še bolj vesel, če bi bil svoboden in sploh ne bi živel z ljudmi. Sicer je to utopično, ker smo naravo preveč prilagodili, da bi pes v dobršnem delu sveta lahko sam preživel (potepuški mestni psi niso ta kategorija). In denimo kako tudi največji pasjeljubci skrbijo za parjenje svojih ljubljenčkov. Partnerja jim zbere človek, ne pa žival sama. Ne reči, da to ni mučenje. Ali pa kastracija? Najbrž večje mučenje, kot če bi si človek vzel čas, se podučil najprej sam in z "električno" ovratnico natreniral psa v enem mesecu in nekaj skupnih urah en ali dva ukaza. Če se to sploh da??? E, to pa ne vem...
Jaz mojega poskušam učiti z nagradami, imam nizke cilje, ker sem pred injekcijo rešil tri leta starega psa in ni najbolj učljiv, ampak si ne delam utvare, da je psu najbolje, ker je z mano. Sem tak "pasji sovražnik", da bi sprejel, če bi mi nekdo za nizek denar ponudil, da bo psa odvadil pobiranja sumljivih predmetov (morebitni strup) s tal, tudi če bi vedel, da bo uporabil električno ovratnico. Torej na vislice s Pepetom
uf-1.gif
.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
Pa kaj so te ovratnice "zlate"

Ovratnica

Pri nas je 400 evrov v tujini je pa 200$ (120 evrov)
tujina
priden.gif


Ebay

Me prav zanima kje se bo cena ustavila. Me je kar sram ko ne znam nemško in ker ne upam na ebay stopit
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Torej na vislice s Pepetom
uf-1.gif
.

Pa še jaz se ti bom moral pridružiti.
Lepo sei napisal, ljudje sploh ne vidimo dlje od svojega praga. Ne vidimo ljudi ki veliko bolj trpijo kot ti psi ki bi nekajkrat v življenju dobili "poučen" ukaz.
Imam jih za podobne zaščitnike kot vegeterijance, ki se jim vsaka krava, prašič smili do .... Zato jejo samo zelenjavo. Ne vprašajo se pa koliko uši, pikapolonic, hročev, deževnikov....je umrlo da oni pojejo kg zelenjave - povrh vsega to metanje pesticidov in insekticidov v zemljo veliko bolj škoduje kot pa kravji drek, ki ga vaški kmet trosi pod "gosposkih" oknom ki mu to neznansko smrdi in samo zaradi tega ne je mesa. Naj enkrat gre na njivo ko šprica "njegovo" neoporečno in neškodljivo zelenjavo. Od vonjav dreka jih še ni veliko crknilo, od šprica pa...


Ovratnica: Niti pod razno ne dam takega zneska. Mogoče bi si jo prej sposodil za kak teden-mesec,ker sem prepričan da je precej učinkovit pripomoček pri "učenju" Ampak sposoja pa ne laufa. Æe bi se gibal bolj v pesjanarskih krogih bi mogoče koga spoznal s to opremo, tko pa....
 

WolfSLO

Pripravnik
20. avg 2007
183
0
16
Lepo, da se poizkušaš pozanimati pred nakupom
cheer.gif


Električna vratnica (½štrom½ v vsakdanjem pogovoru na tem področju) je LE POMAGALO pri šolanju, katerega se priporoča le izkušenim kinologom (v Sloveniji je le nekaj ljudi, ki s tem znajo PRAVILNO delati
smirk-1.gif
). Pri tem pomagalu veljajo VSI zakoni šolanja, kot pri vseh ostalih metodah in nekaj dodatnih oz specifičnih. Posledice zaradi nepravilne uporabe so lahko relativno hude- psihične in tudi fizične. Na hitro le nekaj pripomb:

1. Uporaba temelji na kaznovanju, le nekateri načini in nekatere vratnice omogočajo stimulacijo v določenih primerih in pravilni uporabi- potrebno izredno poznavanje!
2. Pred uporabo mora pes jasno poznati in vedeti kaj se od njega pričakuje- mora poznati komando in niti slučajno z njim ne učimo od začetka!
3. Zahteve morajo biti psu jasno predstavljene in mu razumljive
4. Uporabljena mora biti PRIMERNA jakost (ne premajhna, ne prevelika)
5. Pred uporabo moraš POVSEM poznati odziv psa na različne dražljaje, da lahko PREDPOSTAVIŠ kako se bo odzval

Osebno ti NE PREDLAGAM uporabe, rajši si kupi najdaljši FLEXI povodec!

PS: vse ostalo lahko na PM
 

WolfSLO

Pripravnik
20. avg 2007
183
0
16
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
"električno" ovratnico natreniral psa v enem mesecu in nekaj skupnih urah en ali dva ukaza. Če se to sploh da??? E, to

Psa se s tem niti pod razno ne uči novih ukazov, v poštev ob PRAVILNI uporabi pride le v primeru, ko pes VE kaj MORA narediti in on tega NOČE! Uporablja se v principu kaznovanja!
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ma pes se vsega nauči.....probaj par dni....če ne bo učinka opusti.....
sicer malo kruta varjanta....jaz svojemu tega ne bi dal....

vprašaj kake lovce kako dresirajo svoje pse.....zadnjič je en šel na lov...s 4 zverinicami......domov je odšel samo z 2....
ko jih je poklical, je počakal še 5 minut, nato vrgel jakno na tla in se odpeljal.....naslednji dan sta ga oba čakala pri jakni....
pa ko jim merjasec razpara trebuh...tip lagano iglo in laks in zašije psa.......

a moj neka zdravila, tablete, pregledi, uspavanje, satelit....

btw....kaj stena ovira signal te ovratnice.....med kuhinjo in dnevno imam 2 stene
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.692
113
Saj sem v prejšnjih postih zabluzil, ampak ti si povedal prav. Mislim, da je sam pripomoček za laika predrag in ne zagotavlja uspeha. Denimo, da bi Hanzi rad psa navadil, da se pes ob klicu zmeraj takoj vrne k njemu. Ob napačni uporabi se bo pes navadil, da ob klicu pobegne nekam izven dometa oddajnika
smile-1.gif
in bolečine oziroma motnje. Ne obsojam pa uporabe, če se s tem res kaj da narediti v rokah tistega, ki to zna uporabiti. Razen tega ne dvomim, da so nekateri psi tako premeteni, da točno vedo, kdaj imajo to reč na vratu in bi samo takrat ubogali...
Po mojem laičnem mnenju, ki tega še nisem videl...
 

WolfSLO

Pripravnik
20. avg 2007
183
0
16
V bistvu si povsem zadel nepravilno uporabo. Pri samem procesu šolanja je potrebno že od vsega začetka imeti ogromno pozornosti na tem, da pes ne povezuje že samo nošenje vratnice s kaznovanjem.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Ti vsekakor nisi za imeti psa. Še nisem videl psa na kmetiji, da ne bi ubogal lastnika oz. čuval hiše.
Možne sta dve varianti:

-si imel težko otrošvo, so te tepli ipd. in zdaj ti to skušaš izvajati naprej
-ubral si napačno pasmo psa; husky ipd. niso recimo dobri za čuvanje kmetije...
hysterical-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Budale zahojene,kaj pa kacji pastir ko kravo zabije direkt v smrcek!?
 
Nazadnje urejeno:

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
tist je okej ker tist je zahojeno govedo in ne pes, clovekov najboljši prijatelj..

bi pa te ovratnice priklopil na marsikaterega cloveka, bi si jo bolj zasluzili kot psi. moje mnenje..pa vsaki dan bi 100x vklopil... recimo danes takim ki pokajo s karbidom, in ker pok ni dovolj je treba 200 litrski sod, da vse razfuka, pa da cakamo da bo sajbe ven vrglo...pa ze klik. pa da bi jih pobilo poleg.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Okoli bajte si naštimaj električnega pastirja, ni drag, pa tudi ne kaj dosti vpadljiv. Imamo doma in super deluje (cucek - no ja, 70 kg - je letal na zgledno urejen sosedov vrt). Dvakrat je šnofnil v špagico, zdaj pa mu niti na misel pade, da bi šel dlje kot en meter od meje.
smile-1.gif


Ovratnice pa ne bi montiral.
ne-ne-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Govedo je eno...krava enkrat takne in ji že zaleže v glavi, medtem ko je psu lajež že nagonsko dan...Tako da če ga boš 100tič zdrmal ne bo nehal lajati, in to je praktično že mučenje s tvoje strani s tisto usrano ovratnico.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
tist je okej ker tist je zahojeno govedo in ne pes, clovekov najboljši prijatelj..

Saj ne vem kaj bi pisal.
A veš da je krava SVETA ŽVAV
evil.gif

BOG -BUDA? ne daj se ji kaj zgodi.

Glede pastirja pa: razmišljam o njem za govedo(na drugi lokaciji), za psa ne pride v poštev-vsaj ne za tega katerga iščem ovratnico.

Verjemite da pastir bolj rukne kot pa ovratnica. Če ne verjamete pa enga probajte
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

scukar

Zelenc'
3. dec 2008
1
0
1
mam huskija sem mu kupu ovratnico zarad tega ker mi je neprestano uhajal
uporabil sem jo samo petkrat na sprehodu ko mi je skusal pobegnit
od takrat se mi ni enkrat usel

zamislite si ko mi je usel cez cesto da ga bi zbil avtoin bi odpeljal naprej brez da bi koga obvestil pe bi pa lezal na soncu z zdrobljenim zadnjima nogama na soncu pri 28 stopinjah

bil sem prica taksnemu prizoru na zalost,me pa zanima neki KJE STE BLI VI ZAGOVORNIKI ZAVETIŠČ TAKRAT
KAMOR KOLI SEMKLICU SO MELI KAO FUL VELIK DELA PA NI BLO AVTA FREJ A KO JS V SPREMSTVU POLICIJE PRIPELJEM PSA DO ZDRAVNIKA V ZAVETIŠČU STA BLA NA PARK PLACU DVA AVTA,ZATO LEPO PROSIM VI ZAGOVORNIKI HUMANEGA RAVNANJA Z ZIVALMI MORTE ZACET UREJAT STVARI V SVOJI GLAVI SELE NATO V PASJI KER VCASIH ZIVALIM SPLOH NISTE ORASTLI

P.S.z psom od petkratneuporabe ovratnice nimam vec tezav z poslusnostjo in jo pes ima gor samo takrat kadar greva na kako dovgo turco pa se to za vsak slucaj

simon
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ker lahko poveš iz lastnih izkušenj mi povej kako močno to psa udari, je kaj zacvilil, je fajn trznil, kake znake je dal v trenutku ko si stisnil na daljinčka????
si morda preizkusil moč tudi na sebi?