Parkiranje na parkirišču ki ni tvoje in sankcije

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.575
113
A ni bilo zadnjič nekaj podobnega po TV? V Mengšu je ob nedokončanem (investitor v stečaju) stanovanjskem bloku "parkirna hiša" in ker je odprto vsi parkirajo tam, lastnika boli kita. Zdaj pa se nekateri od teh ki tam parkirajo zastonj bunijo ker nekateri (od te iste skupine, ki parkira zastonj) tam skladiščijo odslužene avtomobile.
bonk.gif


Skratka po slovensko. Za vse je dovolj in za vse je zastonj, ampak, raje nimamo nič samo da drugi nima več od tega zastonjskega kot jaz.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.900
3.021
113
Citat:
Uporabnik landcruiser pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Pri nas na firmi je nekaj časa en pametnjakovič parkiral tam ko nebi smel. Po dveh opozorilih smo mu zaparkirali avto za dva dni dokler ni skoraj na kolenih prosil da nebo več. Od takrat je mir.
V takem primeru "pametnjakovič" kliče policijo, saj mu onemogočate vključevanje v promet (oz. nekako tako se glasi ta dikcija), tako da lahko policija kaznuje tistega, ki ga je zaparkiral.
Imamo podobno situacijo v na dvorišču firme, ki ni fizično zaprto in občasno uletavajo parkirat padalci. Sem se nekajkrat pogovarjal s policaji na to temo in dejansko kot lastnik nimaš prav nobenega uradnega sredstva kako ukrepati proti tujcu, ker ima on v končni fazi skorajda več pravic kot lastnik. Vsi "mehki" načini komunikacije kot so dvigovanje brisalcev in spuščanje gum so idealna osnova za lastnika vozila na podlagi katerega lahko on kliče policijo in poda prijavo za nastalo škodo, scenarij z zaparkiranjem in posledice pa sem omenil že zgoraj ...
Edino kar lahko uradno narediš kot lastnik parkirne površine je, da ga daš odpeljati na lastne stroške in potem sodno izterjaš stroške za odvoz od njega.

Tudi jaz bi bil vesel kakega pametnega pravnega sredstva, ampak žal ... očitno obstajajo izključno samo bolj neuradni načini komunikacije v tem primeru.

Ne ne more poklicati pajka in tudi pajek ne bi prišel ker gre za zasebno parkirišče poleg tega je premalo prostora za odvoz + ne vem če lahko kombi dvigne
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Edino kar lahko naredijo je, da sami pokličejo pajka in plačajo odvoz. So včasih v centru tako meni zaparkiral garažo pa sem klical policiste, ki na privat zemljišču nimajo pristojnosti, ergo tudi kazni ne morejo napisat...

Za stroške povračila pa sklepam, da morajo vložiti civilno tožbo...
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Lahko bi , pokličejo cigansko avtovleko, ti pridejo s polprikolico , potegnejo avto ven na svetlo in odpeljejo na za to predvideno deponijo pri Novem mestu.
hysterical-1.gif

Drugač pa ja to je resen problem, folk parkira kjer se mu zljubi,sosed je moral postaviti rampo pred obratom ker so mu v nasprotnem vse zaparkirali, če je pa komu kaj dejal ga je pa gledal kot tele, češ saj tu pa ja lahko parkiram.
 

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Vprašanje. Lastnik zemljišča plača pajka, da odpelje avto. Lastnik avtomobila (predvidevam) plača, da avto dobi nazaj. Torej se stvar plača dvakrat? Ali lastnik dobi kaj nazaj?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.508
9.211
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Sem se pa sedaj nekaj spomnil... oni imajo na moji (ja tudi sam sem solastnik) fasadi parkirne hiše še kakšnih 5 let reklamo. Bemtiš pa me niso nič vprašali ali mi dali kakšne odškodnine
smile-1.gif
Ne, bi bilo pa fajn, da na sestanku stanovalcev sprejmete sklep, da se to odstrani (če seveda on še nima neprodanih stanovanj, pa vas bo z večino povozil
evil.gif
). Oz. bolje je, da se sprejme sklep, da naj podajo ponudbo za najem.
Vem da imajo v Ljubljani eni bloki na ta račun brezplačne stroške upravljanja in v rezervni sklad jim je toliko kanilo tekom let, da so tudi do menjave fasade prišli brezplačno. To sem slišal od kolega, tako da, če se je on kaj zmislil zraven, ne bom jaz nič kriv
grin1.gif
.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Citat:
Uporabnik Grim pravi:
Torej se stvar plača dvakrat? Ali lastnik dobi kaj nazaj?
Ne plača se dvakrat, vsak plača svoje (eden odvoz, eden hrambo).
Lastnik seveda lahko s tožbo zahteva povrnitev stroškov.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Pri nas imamo tudi take "padalce". Pa je čisto privat parkirišče, še za nas komaj prosto. Je pa zraven banka in včasih gladko zaparkirajo po 2,3 naše avte. Pravno ne moremo kaj dosti, lahko bi šli tožiti za motenje posesti. Tako, da smo se sedaj zmenili s sosedom, ki ima avto vleko, da bo naslednjega, ki nas zaparkira odvlekel nazaj na cesto.(pa še ful prometna je). Pa naj se redarji z njimi ukvarjajo.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Smo imeli primer, ko je ponoči pijanček zaparkiral dva avtomobila pred blokom
evil.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Drugič pač počakajte minuto, da se policisti spokajo, nato pa prestavljajte po mili volji.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Drugič pač počakajte minuto, da se policisti spokajo, nato pa prestavljajte po mili volji.
Kot da potem nisi odgovoren za nastalo škodo?
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Tudi Meni pred garažo občasno kdo zaparkira izvoz,...Na srečo lepa beseda lepo mesto najde, grožnja s pajkom in policijo pa še vedno deluje .
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kot prvo mora sploh nastati kakšna škoda. Avto pač prestaviš pa je.

Pa probaj se vživeti v situacijo, kjer ti je nekdo premaknil avto, bo zdaj policija zasliševala cel blok, kdo je bil zraven, kdo ne,.. ravno toliko koristi bo od nje, kot jo imaš ti, ko jo kličeš zaradi tistega, ki te zaparkira. Nič.