Parcela in opcije, stroški...

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ok, nisem tu doma, ampak a obstaja kje kakšen punkt, kjer bi lahko izvedel osnovne informacije o gradnji ipd. Ovohavam eno parcelco pa me zanima kako veliko zadevo sploh lahko postaviš, papirji, stroški, skratka rad bi si prišel malo na jasno, da ne kupujem mačka v žaklju. Menda mora biti odmik 4 m od meje, za manj so potrebna soglasja.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
greš na tamkajšnjo občino in vložiš zahtevek za lokacijsko informacijo za gradnjo hiše.
notri ti bo lepo pisalo kaj/kako lahko gradiš na tisti parceli.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
meni bolj ni jasno, kako lahko spravijo skozi takšne "remek" bajte na nekaterih delih, kjer je v LI točno določeno kaj in kako se gradi. Kuverte? poznanstvA? ali enostavno gradnja na pamet, pa potem noben ne preverja?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
4 metre mislim da ne velja nikjer več. Sedaj moraš imeti v projektu " izračunano" vplivno območje. in če to območje posega na sosedovo zemljišče potem rabiš soglasje. So pa ponavadi navedeni odmiki od cest, infrastuzkture ....

če veš lokacijo parcele potem najdi v pisotu ali kje drugje njeno namebnost in podobne informacije. lahko pa greš samo s številko parcele na občino pa zaprosiš za lokacijkso informacijo. Tam bo nekaj osnovnih odgovorov navedenih, pa čeprav bodo nesmiselni.
Ko sem šel jaz po LI imam v njej napisano da objekt ne sme imeti kleti , ker je na poplavnem območju. pa je parcela v bregu, brez nadzemnih potokov v bližini, dvignjena približno 50 m nad ljubljansko kotlino. Se pravi 99% ljubljane in okolice bo moralo biti ppod vodo, da bo voda prišla do mene, jaz pa zaradi tega ne smem delati kleti.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vsaj pred leti je veljalo zadnje. Poznam kraj, kjer so vsi predložili isti načrt za pridobitev GD, pa je vsaka bajta drugačna.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Naselja tipskih hiš niso redkost. V tistih časih se je dalo fino privarčevat, če je biro risal enkrat (s popravki) za celotno ulico. Potem pa so nekateri delali še "malo" po svoje. Nekateri so svoje spremembe celo vnesli v dokumentacijo, drugi pač ne (ker je bilo treba doplačati).
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
4 metre mislim da ne velja nikjer več. Sedaj moraš imeti v projektu " izračunano" vplivno območje. in če to območje posega na sosedovo zemljišče potem rabiš soglasje. So pa ponavadi navedeni odmiki od cest, infrastuzkture ....

dj ne piši bedarij..da te ne bo kdo resno vzel.
večina občina imaš še zdaj odmik 4m(od najboljizpostavljenega dela objekta) od parcelne meje.
vplivnega območja oz območje strank v postopku že nekaj časa ni več. je pa res da so vsi mejaši kot stranke v postopku. ampak tudi če ti ne podpišejo soglasja oz izjave da se strinjajo s tvojo gradnjo, dobiš GD.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
ko si enkrat na 4 metre od soseda, je zelo podobno kot da si doma v vrstni hiši oziroma v bloku... tega se izogibaj, oz. takšnih "stisnjenih" parcel
 
19. jul 2007
2.763
1.493
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
ko si enkrat na 4 metre od soseda, je zelo podobno kot da si doma v vrstni hiši oziroma v bloku... tega se izogibaj, oz. takšnih "stisnjenih" parcel

Čeprav, če imaš možnost | 7 m | hiša | 7 m | ali pa | 10 m | hiša | 4 m |, je druga opcija precej boljša, ker imaš vsaj nekje nekaj svojega prostora.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
to je res. problem je pri parcelah ko so 20 x 25 metrov... je lifestyle malo boljše kot vrstna hiša ali dvojček. Dvojček je pa blok z malo več trave.