Par vprašanj

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Zdravo

Zopet se ne znajdem najbolje in bi rad vprašal par stvari.

Gledano povsem hipotetično - imel bi dlančnik in gps sprejemnik. Torej:

- če kupim Garmin gps sprejemnik, bo le-ta deloval samo v kombinaciji z Adriaroute, ali tudi z vsemi drugimi programi za navigacijo (TomTom, iGO itd itd) ?
- se sploh splača nabaviti Adriaroute? je slovenija 100% pokrita? so posodobitve brezplačne?
- za tole vprašanje prosim moderatorje, da malo zamižijo
grin1.gif
: ali se na netu dobi skrekana verzija programa in map, pri katerem je slovenija spodobno pokrita (vsaj na nivoju ulic - hišne številke niso ravno nuja) ?


Hvala
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Adriaroute je sicer najbolj pokrita (slovenija, hrvaška, bih), od ostalih je pa tomtom s svojo EasternEurope karto.
če boš potoval po ostalih srednje in vzhodno evropskih državah je odgovor samo eden; TomTom!

I-go in miomap še nisem sprobal, ker mi tomtom zelo odgovarja!

lp
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
1.) Po pravici povedano ne vem... se sicer dobijo programi, ki garminov protokol pretvorijo v NMEA... a ne vem, če se to dobi tudi za dlančnike... jaz bi rekel, da se da usposobiti, a prepričan pa nisem.
2.) Če res želiš pokritost slovenije na nivoju hišnih številk, boš pač kupil Adriaroute... nadgradnje so pa brezplačne ja.
3.) Trenutno imaš na nivoju ulic mape za iGO/MioMap in TomTom... hišne številke pokrivajo je 42% prebivalstva. Vse (mape in programe) lahko dobiš na ipmart forumu.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik matix pravi:

Zdravo



Zopet se ne znajdem najbolje in bi rad vprašal par stvari.



Gledano povsem hipotetično - imel bi dlančnik in gps sprejemnik. Torej:



- če kupim Garmin gps sprejemnik, bo le-ta deloval samo v kombinaciji z Adriaroute, ali tudi z vsemi drugimi programi za navigacijo (TomTom, iGO itd itd) ?

- se sploh splača nabaviti Adriaroute? je slovenija 100% pokrita? so posodobitve brezplačne?

- za tole vprašanje prosim moderatorje, da malo zamižijo
grin1.gif
: ali se na netu dobi skrekana verzija programa in map, pri katerem je slovenija spodobno pokrita (vsaj na nivoju ulic - hišne številke niso ravno nuja) ?





Hvala




Jaz sem rešil ta problem takole:

nabavil sem si dlančnik, za GPS napravo pa sem si omislil garminov Mobile 10 Deluxe - bluetooth. Tako imam sedaj na voljo komplet: garmin in tomtom
cheer.gif


adriaroute mi dela brez problema btw...

 
Nazadnje urejeno:

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Garminovi GPS sprejemniki (vsi, ki jih lahko povežeš preko bluetootha z dlančnikom) delajo tudi na ostalih programih za navigacijo. Sam imam GPS 10, pa dela z iGO, Tomtom, Navigonom ...

Trenutno je Adriaroute najboljša karta za Slovenijo, kar pa ne pomeni, da je popolna ali da nima napak, vendar je zdaj že skoraj vredna svojega denarja. Brezplačne nadgradnje so, pa upam, da ne samo do vezije 2.0. (trenutno 1.80)

Kar se tretjega vprašanja tiče, pa so ti že povedali. Dodal bi edino to, da če nimaš garminovega GPS-a lahko vseeno uporabljaš Adriaroute in ostale garminove karte, ampak samo v 2D tehniki in v povezavi z GPS Gate ali podobnim programom. Zenkrat je ta rešitev še nelegalna, naj bi pa prišel tudi Adriaroute na SD kartici, ki bo podpiral neGarmin GPS-e. Take GPS sprejemnike, pa dobiš že pod 100 EUR.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Hvala za odgovore, sedaj imam Adrio in deluje odlicno
smile-1.gif


Zanima me pa se ena zadeva.. glasovno vodenje z dlancnika (ipaq h4150) je izjemno tiho.. v avtu se pa sploh ne sliši razločno. Pozna kdo kako "foro", da vodenje naredim glasnejše (iz samega dlančnika, na radio vezat ne mislim)? Audio output je naštiman na max..
frown-1.gif
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Citat:
Zdaj pa še nekaj! kako naštimam, da mi na garmin que puščica stoji zmeraj na sredini (moja trenutna lokacija) ? Zdaj se puščica premika in je sploh ne vidim več, če karte ročno ne premikam v določeni smeri...gre kar izven vidnega polja.. upam, da razumete

V Que čisto spodaj imaš "Menu" in nato male gumbke. Če pritisneš 4. gumbek izmed tistih (na njem je narisana puščica), se ti bo puščica prestavila na sredino.
Sam sem v "Menu -> System Setup -> Buttons" enega izmed gumbov nastavil kot "Center on Vehicle/Cancel", tako da lahko kadarkoli tudi s hardverskim gumbom centriram puščico na sredino ekrana.