Par Symbian - vezanih vprašanj ....

MaHe

Zelenc'
11. okt 2007
2
0
1
Živjo!

Včeraj sem se končno premaknil naprej in svoj odsluženi CX65 zamenjal za Nokio 6120 Classic. Telefon je super, ima vse kar potrebujem. Razen WiFi. Ker sem v Symbianu nov, me zanima par stvari:

1. Vem, da je možno telefon povezati s PCjem in preko njega uporabljati internet. S HSDPA je reč celo nadudobna, me pa zanima nekaj čisto drugega - proces bi rad obrnil; torej, PC bi rad uporabil kot Bluetooth dostopno točko, preko katere bi na telefonu surfal (Nokiin MiniMap je odličen), ker če hočem iz kavča preverit mejl ali kakšen forum, je hitro treba plačat.
Glede na to, da je 6120 Classic koneckoncev smartphone, bi zadeva v teoriji morala biti možna. Pa kaj takega tudi dejansko obstaja?

2. Bedasto vprašanje, ampak ne najdem odgovora: kako zamenjam bližnjice v začetnem meniju (vrstica pod uro in oba softkeya)? Symbian 9.2 ...

3. Microsoft je očitno izdal Windows Live Messenger za Symbian telefone. Vendar na uradni strani ne najdem nič, vedno pa naletim na kakšno različico, starejšo od najave modela mojega telefona - najraje pa bi imel najbolj ažurno različico.
crazy1.gif

(ja, vem da so tu še Agile, IM+, mig33, Fring in še nešteto drugih, ampak rad bi preizkusil vse, da vidim, katera mi najbolj ustreza)

4.Obstaja kak način, da bi radio lahko na svojem telefonu tudi snemal?

5. Zraven telefona sem dobil ožičen set za prostoročno telefoniranje - vse lepo in prav, ampak čemu je namenjen gumb na mikrofonu? Za dvigovanje telefona že ne služi (preverjeno) ...

Hvala za vse odgovore!
zmaga.gif
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Uporabnik MaHe pravi:
Živjo!

Včeraj sem se končno premaknil naprej in svoj odsluženi CX65 zamenjal za Nokio 6120 Classic. Telefon je super, ima vse kar potrebujem. Razen WiFi. Ker sem v Symbianu nov, me zanima par stvari:

1. Vem, da je možno telefon povezati s PCjem in preko njega uporabljati internet. S HSDPA je reč celo nadudobna, me pa zanima nekaj čisto drugega - proces bi rad obrnil; torej, PC bi rad uporabil kot Bluetooth dostopno točko, preko katere bi na telefonu surfal (Nokiin MiniMap je odličen), ker če hočem iz kavča preverit mejl ali kakšen forum, je hitro treba plačat.
Glede na to, da je 6120 Classic koneckoncev smartphone, bi zadeva v teoriji morala biti možna. Pa kaj takega tudi dejansko obstaja?

2. Bedasto vprašanje, ampak ne najdem odgovora: kako zamenjam bližnjice v začetnem meniju (vrstica pod uro in oba softkeya)? Symbian 9.2 ...

3. Microsoft je očitno izdal Windows Live Messenger za Symbian telefone. Vendar na uradni strani ne najdem nič, vedno pa naletim na kakšno različico, starejšo od najave modela mojega telefona - najraje pa bi imel najbolj ažurno različico.
crazy1.gif

(ja, vem da so tu še Agile, IM+, mig33, Fring in še nešteto drugih, ampak rad bi preizkusil vse, da vidim, katera mi najbolj ustreza)

4.Obstaja kak način, da bi radio lahko na svojem telefonu tudi snemal?

5. Zraven telefona sem dobil ožičen set za prostoročno telefoniranje - vse lepo in prav, ampak čemu je namenjen gumb na mikrofonu? Za dvigovanje telefona že ne služi (preverjeno) ...


1) Ne bi vedel, nisem probaval. Imaš pa nekaj aplikacij za delo z namizjem
2) Nastavitve/nastavitve telefona/prilagajanje/pripravljenost/apl. v aktivni priprav. za pod uro in enako, samo da bližnjice namesto apl. v aktivni priprav.
3) Razni forumi, kot je iPmart, recimo. Tu najdeš Windows Live messenger
4) pojma nimam, mogoče s kakšnim snemalnikom
5) Kolikor vem, bi tipka morala delovati za prevzem in prekinitev klica.
 

Gmh

Pripravnik
15. okt 2007
30
1
8
1. Programček ki to omogoča se imenuje Gnubox. Tako pravijo, testiral se nisem. Za instalacijo bos moral sam certificirati .sis file.
4. Poskusi z Ultimate Voice Recorder, ce ta ne zna posneti, najbrz noben drug ne zna...

(Oboje omenjeno najdes na zgoraj omenjenem forumu.)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
1. da se. z gnuboxom, kot je bilo rečeno. ne deluje najhitreje, ampak za kak mail ipd bo že v redu.
4. kolikor vem ne. lahko snemaš kakšen opomnik ali telefonske klice. najbližje posnetim radio odajam je kaki podcast, če ga imajo, kjer pa se spet pretoči ogromno podatkov in tukaj gnubox poklekne - razen če nimaš cel dan časa.