"Par" predlogov v zvezi z novim alterjem

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Vem, da ste komaj naredili nov alter, in da ima glavni admin veliko izpitov, ampak se vseeno nisem mogel premagati:
  • Naj se na prvi strani avtomatsko pod “maš da preveriš” kategorijo da najnovejši vodič/članek/novica, ker kolikor vidim to admini dajate ročno gor
  • Lahko naredite, da se ob dvokliku na link odpre link editor, ob dvokliku na sliko pa oni editor za vstavljanje slike?
  • Da bi lahko pri dodajanju postu v forum nekje kliknil na gumb pa bi se ti odprl editor, ki je za članke, novice ipd. in bi lahko v tem napisal post za forum.
  • Ocenjevanje Člankov, vodičev in postov v blogu z zvezdicami
  • PDA del je še vedno star.
  • Kakšni so kriteriji za uporabnik tedna? Število postov zagotovo ne...

To bi bilo zaenkrat vse
tongue-1.gif
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Citat:
# Naj se na prvi strani avtomatsko pod “maš da preveriš” kategorijo da najnovejši vodič/članek/novica, ker kolikor vidim to admini dajate ročno gor
To je point vse zgodbe, da se takoj na prvi strani ne pojavijo stvari, ki niso dovolj kvalitetne.

Citat:
# Lahko naredite, da se ob dvokliku na link odpre link editor, ob dvokliku na sliko pa oni editor za vstavljanje slike?

Nebi vedel če je to možno, še nikjer na netu nisem zasledil da se to da - to je možno samo v windows aplikacijah - razen če najdeš kje kakšno stran ki ima to že implementirano

Citat:
# Da bi lahko pri dodajanju postu v forum nekje kliknil na gumb pa bi se ti odprl editor, ki je za članke, novice ipd. in bi lahko v tem napisal post za forum.
Hehe, sem vedel da bo zadeva prirasla k srcu... Bomo videli kako bo kaj s tem...


Citat:
# Ocenjevanje Člankov, vodičev in postov v blogu z zvezdicami
V načrtih je ena pomembnejša zadeva, ki funkcijsko manjka pri celi stvari, najprej tisto, potem pa zvezdice...

Citat:
# PDA del je še vedno star.
Vemo
redface-1.gif


Citat:
# Kakšni so kriteriji za uporabnik tedna? Število postov zagotovo ne...
To pa je dogovor znotraj ekipe - število postov definitivno nima nobene veze. Nagradi se tistega ki je za kaj zaslužen. Jutri mene ne bo več tam
smile-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ko smo že pri najuporabniku tedna - stavek utemeljitve ne bi škodil.
wink-1.gif


Konkterno tvojo počasitev se že da uganiti, ampak če zdaj date koga drugega, ki npr. deluje samo v računalništvu, se pa meni sanjalo ne bo, kakšne zasluge je imel.

IMHO.
smile-1.gif
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
A je pri meni ali pri vas napaka, da ko stisnem na gumbka za ustvarjanje linkov ali slike, se mi tisto okence kar nekaj časa odpira(kakšni 2 sec da se okence sploh pokaže in kakšne 3, da se naloži.)?

EDIT: Prav bi prišla možnost shranjevanja osnutkov, če delaš kakšen dolg sestavek in ti zmanjka časa, da ne gre delo v nič. Avtomatsko konventiranje BBkod v novem editorju tudi ne bi bilo napak.

EDIT2:(ko pišem vodič par stvari ugotavljam): Če je slika za naslovnico manjša od default velikosti, pa tudi če le za nekaj pikslov, alter sliko raztegne in jo nato obreže. Raztezanje še razumem, ampak cropanje... In še nekaj: Če klikneš na link v editorju, ti ga odpre. To je zelo motoče, sploh če si dosti napisal in ko klikneš nazaj, ti vsa vsebina izgine in si na zaæetku. Verjamem, da je dobro mišljeno, vendar naj raje odpre v novem okencu.

EDIT3:(gotovo že pretiravam)Podpisom in titulam pri komentarjih vodičev/novic/člankov/blogpostov ne delujejo šumniki.
 
Nazadnje urejeno:

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Citat:
Uporabnik matejdro pravi:
A je pri meni ali pri vas napaka, da ko stisnem na gumbka za ustvarjanje linkov ali slike, se mi tisto okence kar nekaj časa odpira(kakšni 2 sec da se okence sploh pokaže in kakšne 3, da se naloži.)?
Hja, tega niti nisem opazil... Stvar je generična tako da nimamo kaj dosti popravljati tega editorja...
Citat:
Uporabnik matejdro pravi:
EDIT: Prav bi prišla možnost shranjevanja osnutkov, če delaš kakšen dolg sestavek in ti zmanjka časa, da ne gre delo v nič. Avtomatsko konventiranje BBkod v novem editorju tudi ne bi bilo napak.
V bistvu če daš predogled je narejen fake, tako da se stvari že takrat shranijo v bazo. Tam vidiš potem tudi IDv naslovu, in potem samo vpišeš namesto https://www.alter.si/vsebine/editContent.php?id=1234&catID=2 - recimo da je ID objave 1234

Bom pa poskušal narest kakšen pogled imenovan nepotrjene objave al pa kej v tem smislu, ker se bodo nahajale te, katere še niso bile objavljene. In ja, predogleda ni več, ko je objava enkrat že publishana.
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik matejdro pravi:
EDIT2:(ko pišem vodič par stvari ugotavljam): Če je slika za naslovnico manjša od default velikosti, pa tudi če le za nekaj pikslov, alter sliko raztegne in jo nato obreže. Raztezanje še razumem, ampak cropanje... In še nekaj: Če klikneš na link v editorju, ti ga odpre. To je zelo motoče, sploh če si dosti napisal in ko klikneš nazaj, ti vsa vsebina izgine in si na zaæetku. Verjamem, da je dobro mišljeno, vendar naj raje odpre v novem okencu.
Resizanje / cropanje: imamo standardni format slik, da vseskupaj čimbolje paše na strani. Vendar očitno temu ni tako v tvojem primeru, ko objavljaš zelo specifične vsebine s print screeni itn. Moj predlog je, da se v takih primerih držiš dimenzije 330x220, ker bo tako volk sit in koza cela. Za linke se bomo pa potrudil nekej narest... Se strinjam da je to velik problem.

Citat:
Uporabnik matejdro pravi:
EDIT3:(gotovo že pretiravam)Podpisom in titulam pri komentarjih vodičev/novic/člankov/blogpostov ne delujejo šumniki.
Ne pretiravaš. S tem sem se ukvarjal že cela dva dni, pa mi ni uspelo, ker je baza foruma v napačni kodni tabeli - in je potem to s fejkom rešeno da stvari delajo kot je treba. Ko pa pride do "srečanja" z vsebinami pa to neha delovati... Morem še 2 dni uložiti v jajcanje s pretvarjanjem pa ni hudič da mi ne bo uspelo
smile-1.gif
.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

A ni tako, da če je , potem se slika obreže in resize-a, če pa je [IMG], potem pa ostane v izvirni velikosti?

Ker če je to bug in ne feature, ga prosim pustite [IMG]https://www.alter.si/tabla/images/graemlins/smile-1.gif .
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Še ena stvar za to-do.


Moti me, ker so komentarji novic in forum ločeni. Super bi bilo, če bi se dalo novice integrirati v sam forum (ali pa vsaj tekstovni del + komentarji). Sedanji sistem, kjer je oboje povsem ločeno, je precej bolj nepregleden.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Točno tako!


Po mojem je nesmiselno ločevati novice+komentarje in forum. Tako imaš dvojno delo, če želiš pregledati stvari. Kot bi obiskoval dve ločeni strani.

Prva stran lahko pač ostane takšna kot je... edino vse novice+komentarje bi bilo treba preslikati še v forum (kjer bi se tudi dalo odgovarjati na njih).

En primer nepreglednega obstoječega sistema je:

https://www.alter.si/vsebine/content.php?id=45&catID=2

Kjer debata o tem poteka tako pod novico kot v forumu "elektronika".
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.745
9.441
113
kje utripa kaksna kuverta al neki, da vem da je prisel PM???? jaz jih potem berem ko je ze vse mimo. zalosten sem.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Takole kot je na sliki izgleda, gre pa (scroll) s teboj, ko se pomikaš po tabli navzdol.
365668-zs.jpg
 

Priponke

  • 365668-zs.jpg
    365668-zs.jpg
    20,4 KB · Ogledi: 195

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Tole bi pa res bilo pametno, če se na kratko napiše, zakaj je nekdo uporabnik tedna, da vsi vemo, s čim si je prislužil laskavi naslov.
zmaga.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ko smo že pri opozorilu za prebrana/neprebrana sporočila...

Mogoče bi za kakšne računalniške telebane a'la jest, z mini zaslonom in tono tubnailov na levi strani,... premaknili opozorilo iz desnega kota ekrana na levega?
17758-icon_confused.gif