Pancar za mocnejso nogo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Ker je na alterju nekaj smucarjev, prosim za nasvet kateri rabljeni pancarji (proizvajalec model) ima v prodaji tudi pancarje ki ga lahko ubuje nekdo z visjim in sirsim nartom, ter vecjim obsegom golenice v zgornjem delu pancarja. Obul sem dovolj velikega, zgornje zaponke pa ni variante da zapnem. Spodnjo se nekako zategnem,ampak se pojavijo mravljinci v nogah scasoma.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Pobrskaj malo po Dalbello (točnega modela na žalost ne vem, vem pa, da znajo biti pri močnejših mečih rešitev, sem jih par videl v zadnjih letih). Ne vem pa, kje dobit ...
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
Mam široko stopalo in visok nart... pa močno golenico; Lange pancerje furam, pa mi je ok... prvi, v katerih me ne zebe. Probaj...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Hvala, itak iscem nekaj rabljenega in je kar nekaj ponudbe tudi med rabkjenimi. Je pa res da nisem se nobenega sprobal. Najraje bi kar na kakem ski servisu kaj kupil. Veliko rabljene izbire, moznost menjave ce ne bi ustrezalo.
Kater ski servis v lj in okolici ima veliko izbire
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Saj vem da imaš finančne razloge, a res odsvetujem nakup rabljenih. Pancer se s časom oblikuje po nogi in tvoja noga ne bo pasala gor.

Jaz imam sicer rossignol in to ne nek drag model in mi grejo čisto lepo na mojo precej močno nogo.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Ker je na alterju nekaj smucarjev, prosim za nasvet kateri rabljeni pancarji (proizvajalec model) ima v prodaji tudi pancarje ki ga lahko ubuje nekdo z visjim in sirsim nartom, ter vecjim obsegom golenice v zgornjem delu pancarja. Obul sem dovolj velikega, zgornje zaponke pa ni variante da zapnem. Spodnjo se nekako zategnem,ampak se pojavijo mravljinci v nogah scasoma.

Pojdi v Proshop za Bežigradom. Fantje znajo svetovati pa zdaj so tudi popusti. Tudi sam ti odsvetujem rabljen čevelj. Zadeva se sčasoma oblikuje po nogi. Dober čevelj ti bo trajal kar nekaj časa.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
glede na napisano si kandidat za boot fiting, ne pa za rablene pancerje.
Zapelji se v koalo. Greš 100% domov z pancerjem ki ti paše.
Drugače pa če še kje dobiš Lange Fluid so široki zgoraj in velik folumen okoli narta. Samo je pa to high performance pancer kar tebi ne pride v poštev glede na to, da iščeš rabljenega.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
V Proshopu in Koali bo takoj ob 300.- EUR. Da ne govorim o boot fitingu.
Naj proba kakšne rabljene, mogoče mu bo pa odgovarjalo, ne glede na to, da je vložek že malo preoblikovan. Nove gre še vedno lahko probat.
Če pa budget ni limitiran, potem pa le na juriš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Ko pa smo ze pri no limit. Zanima me pancar narejen po meri. Samo en, druga polovica je standard. Tukaj pa res zna biti no limit.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
pa saj to je v koali ali kerem drugem fiterju.
premerijo te, ti da pa rmodelov ki bi v teoriji mogli ustrezat, ti probaš. Izbereš kateri je najbližje 100% fitu in potem se prilagodijo malenkosti ki te motijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Sem pac mal "poseben". Glede na to da se po 15 letih se vedno ucijo delat cevlje za mojo nogo( izvajalec od Soce naredi ene najlabsih), da sem se ze nekjakrat samoplacnisko opekel (ena placa za cevlje katere ne morem nositi) postanes skepticen do takih poizskusov. Pa tolj spet nisem poseben, ker vcasih mi uspe celo v trgovini najti kaksne (mehke) cevlje ki jih lahko nosim. Ampak pancar, pa kolesarski cevelj pac nista mehka. Zato se poigravam z mislijo s ponovnim mavcnim odlitkom ali celo 3D scanom noge in izdelavo kopita.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Aja, pa ta moja noga ki rabi posebne cevlje ima normalno mečno misico in lahko ja desno nogo obujem vse fabrske cevlje. Levo smo pa mal preoblikoval pred 15 leti
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
idi na boot fiting pa ti bo jasno. Nerabiš nobenih posebnih kopit dat delat.
pancerji se raztegnejo, pobrusijo, notranji čevlji oblikujejo po nogi, nardijo posebni vložki. To ni hervis, ko ti reče hodi 5 minut sem in tja.
V glavnem pancer ti je na koncu na obeh nogah "vlit". In to je tak kot more bit, če hočeš skijat kot se spodobi. Ne pa da se najprej noga v pancerju premakne iz leve na desno, šele potem se ta gib prenese na skijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mdragan in Hanzi

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
kaj je to 300€ za pancar ki ti 100% ustreza? Nič.
Ja, to je meni jasno. Jih vedno vzamem v Koali.
Ampak, ker je OP izrecno omenjal rabljene pancerje, sam veš, da cena ni primerljiva. Sedaj je dobil pancerje za nekje med 50 in 100 EUR, ki mu odgovarjajo.
Rešil je problem in še nekaj denarja je prišparal. Win-win.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Da in ne. Dobil sem pancerje za en par standardnih "celih" nog(močnejše meče, visoka nart). Sedaj pa bi se po 15 letih spravil se sam na smuče. In glede na to da v trgovini ne dobim čevljev za mojo nogo, da mi jih ortopedski čevljarji naredijo precej čudno, sem najbrž lahko v skrbeh je dobiti pancerje za osnovno smučanje. Ker moja noga itak ne bo nikdar več za kaj več kot neke osnovne potrebe. Če gremo z otroci nekam na smučišče, bi rad bil z njimi na smučkah in ne za šankom. Pri osnovnem smučanju, lahko tudi na starih klasičnih smučkah, ne rabi biti carvinga. Ker mi bo še prej koleno raztrgal, katerga so dohtarjui več let skupaj sestavljal.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
josip Ampak mu ne odgovarjajo :D če piše, da ma eno nogo tak posebno, da rabi posebne čevlje. Torej mu v nobenem primeru druga noga ne paše v isti pancer kot tista nestandardna.
Oziroma če imaš pancerje iz koale veš kako more pancer sest na nogo. No takih smučarjev je 10%. 90% jih gladko vozi prevelike.

Hanzi v nobenih skrbeh ne rabiš bit, samo na boot fiting greš...S tem, ko iščeš neke rablene pancere si delaš več problemov v bistvu. Pa še bolj varno bo smučanje in za nogo in koleno, če ti bo pancer 100% pasal. in ne nekaj na pol pa da vse pleše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Čakaj, Hanzi. Malo zmedeno pišeš. Kaj zdaj, a si dobil rabljene ali nisi (Head)? Pašejo ali ne?
Drugače pa bi jaz malo razmislil o smučanju, glede na to, da si očitno imel kar precej poškodovano nogo. Nočem te odvračati od tega čudovitega športa, ampak veseeno bi prej ocenil riziko morebitne ponovne poškodbe noge.
To, da boš samo malo z otroci dričal po bejbikah, ni zagotovilo, da se ti kaj ne zgodi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Dobil Head za ženo. Zdaj sem pa samo še jaz bos, pa najbolj neumen na smučanje(do poskodbe pred 16 leti). In ja, me je pošteno strah kakrsnih koli poškodb na nogi. Po drugi strani ne pa se vedno ni srečala pamet. Dohtarji
po moje se noht ne bi do vlekli če bi bilo treba in bi cel konziij sklicali. So se pač 8 let zajebavali z njo. Pa še bi se , če ne bi jaz rekel da je dost....
In ja, razširitev ga je treba na sredini po zunanji strani, razsirit oziroma dvigniti pred palcem, pa celega podlozit 3-4,5cm. To podlogo bi lahko tudi sam naredil iz kakšnega aluminija ali česa podobnega, nimam pa orodja da bi notranjost brusil in vlekel.