Pametno stikalo

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.398
9.141
113
Jaz upravljam vse preko Home Assistanta, je pa le ta povezan tudi z Alexo, tako da lahko vklopim/izklopim stikala tudi preko Alexe. Sonoff naprave imajo Tasmota firmware, Shelly pa ima cloud funkcijo izklopljeno.
Prednost tega je lokalno upravljanje in kreiranje avtomatizacije na samem HA., edina naprava v oblaku je Alexa. Dostop do lokalnega omrežja imam preko VPN povezave.
to maš preko HASSIO clouda alexo povezano ali maš lahko lokalno alexo povezano.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
to maš preko HASSIO clouda alexo povezano ali maš lahko lokalno alexo povezano.
Lokalno je Alexa povezana na HA, preko Node-Red pa so pol stikala in luči narejene, da jih lahko kontrolira. Moraš angleška imena dati napravam, da jih lažje kontrolira.
Tako pa izgleda izsek iz Node-REDa
alexa.jpg

P.S. Preko tega vmesnika https://flows.nodered.org/node/node-red-contrib-amazon-echo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.398
9.141
113
da, hasio, zgibee kontroler in ikeina stikala tradifri ali vtičnice. recimo.
ali pa sonoff tudi, po novem ga tudi flashinti ne rabiš. Ampak to na daljavo pač ne bo šlo, vedno bo moral biti nek posrednik vmes, da se lahko ti domov prikljucis. Tako vsaj to razumem.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Če želiš diretno s stikalom komunicirat, preko interneta je oblačna storitev to kaj rabiš. Če imaš narejeno, tako kot jaz potem rabiš VPN povezavo v svoje omrežje.
Jaz recimo uporabljam OpenVPN, ker imam požarni zid doma, dela tudi preko mobilnih podatkov.