Palmo

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Tole čudo vidim prvič. Naj uganem: Kitajska proizvodnja?

Naj ti dam samo en nasvet. Pred morebitnim nakupom preveri, če se ga res lahko vozi z B kategorijo. Jaz osebno bi verjetno raje izbral kakšnega ATV-ja.
 

brancin

Zelenc'
27. apr 2008
19
0
1
Domžale
To da je Kitajsko ali Korejsko... me ne moti .Sam imam KIA cerato pa raje ne govorim okoli kako sem zadovoljen ker jim bo zrasla cena. Kar se pa tiče preverjanja voznosti z B kat pa res ne vem kje bi to preveril, kot pri prodajalcu.Če kdo ve naj mi prosim pove.Predvsem me pa zanima ali kdo koga pozna ki ga ima in kako se mu zdi.
In še nemški trgovec kjer trdi da je vozen z B kat.
http://www.palmo.info/
 

brancin

Zelenc'
27. apr 2008
19
0
1
Domžale
Kot kaže imate vsi izpit za A kat.
frown-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
A to je slabo, če imamo izpit za A kategorijo?
Saj izpit lahko narediš relativno hitro, poleg tega pa dobiš možnost, da si izbereš kakšenkoli motor/skuter/ATV/...
 

brancin

Zelenc'
27. apr 2008
19
0
1
Domžale
Sem mislil, da boš kot neki biker pogledal karakteristike motorja ali pa vedel vsaj kaj povedati pa nič konkretnega odgovora samo kaj maš pa kaj je bolj pa kaj bi ti napravu.SORČI.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik brancin pravi:
Sem mislil, da boš kot neki biker pogledal karakteristike motorja ali pa vedel vsaj kaj povedati pa nič konkretnega odgovora samo kaj maš pa kaj je bolj pa kaj bi ti napravu.SORČI.

OK.
Zračno hlajen enovaljnik, 150ccm. Precej zastarela zasnova.
11 konjev, maksimalna hitrost do 80km/h. Že če se vozi samo ena oseba, boš ovira v prometu in boš deležen hupanja ostalih udeležencev. Je pa dobra stran ta, da ne boš označen za divjaka.
160 kilogramov. Za to moč motorja kar precej.
Spredaj 13 in zadaj 10-colska kolesa. Ne pričakuj udobja.
Zavore spredaj kolutne, zadaj bobnaste. Podatka, ali se aktivirajo integralno (prednja in zadnja na eni ročki) nisem našel. Po slikah sodeč ima ročko za prednjo in pedal za zadnjo zavoro.
Menjalnik je avtomatski. To je ok.
Alu feltne. Tudi ok.
Bencinski rezervoar: 6 litrov.
13.gif
To je premalo. Če se peljeta dva, verjetno ne narediš niti 100 kilometrov. Velik minus.
Oddaljenost od tal: 110 mm. Ob veliki medosni razdalji kar pozabi, da bi zapeljal preko kakšnega robnika.
Voziš ga lahko z vozniškim dovoljenjem B kategorije. Velik plus za tiste, ki nimajo A kategorije.
cheer.gif


Moje mnenje je povsem nepomembno in prosim, da ga ne jemlješ resno. Jaz tega vozila ne bi kupil. Mogoče je fajn spremljevalec v avtokampih (na nemških slikah vidiš dodatno opremo-prtljažnik za avtodom) ali pa za na območje umirjenega prometa, da se pelješ pod streho. Za na cesto in za izlete pa ga ne bi kupoval zaradi slabotne mašine in majhnega bencinskega rezervoarja.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Če bi se rad vozil z motorjem investiraj 500 evrov v izpit in kupi nekaj poštenega.
gretzky ti je že povedal zakaj je to jajc.Vprašanje je tudi kako drago je pol vzdrževanje te stvarce in če se bodo dobili nadomestni deli.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Ali pa Gilera Fuoco.
O nakupu se boš moral odločiti sam. Jaz osebno bi na tvojem mestu naredil izpit za A. Je pa res da smo dokaj nezaupljivi proti kitajsko-korejskimi zadevamo. Si se slučajno kaj pozanimal kako je s servisi, rezervnimi deli?Ter cena le teh?
 

B81

22. jul 2007
34.549
8.992
113
Access Motor...Tajvan. Atv-ji so solidni, boljši od kitajskih jajc, pravijo.