Paket iz kitajske (info nujno)

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Zame večinoma vozi in carini Cargo Partner pa Schenker včasih...
Nikoli še ni bila pošiljka na poti od Koper do nas več kot 10 dni (pa so v Kopru uvajali nov Informacijski Sistem)
Običajno je 5 dni (če maš vse papirje)..

Pa imam več kot 10 uvozov letno z ladjo..Prej 20 kot 10...
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
ko "opravijo" carinski postopek, pa pravijo da imaš 4 dni free storage... potem pa 5€/dan/m3... samo ok, mi niso zaračunali za 3 mesece nedela...
Če so tvoji podatki točni (če je res ladja šla na pot takrat kot praviš)...Ker pri prevozu so pa zamude lahko do 90 dni, pa ne šteje kot zamujeno...
Si sledil ladjo od naklada izplutje, med plutjem in prispetjem v Koper? Če nisi so te tukaj lahko lagali...
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
mi niso stroji življensko pomembni... pač, če sem 10 let brez, bom pa še 2 meseca si mislim... ampak ja, brez veze k se nobenmu ne da delat...

drugače pa ne vem, men ko dajo kp destinacijo, me vedno kontaktira iz boxline, da bo pri njih pošiljka in če bom tudi carino pri njih opravljal ali jo bo kdo drug... pa da ne kompliceram mi jo kr oni... ja, sem mislil, da bo kej prej... sam ok, že more toliko časa trajati...

ne, ladjo sledim vedno iz cn... pa tudi 5 dni predno prispe v kp, mi iz boxline piše, da bo prišla ladja v pristanišče... in to je to...
tokrat so mi poslali ladjo 15.1.23, tam so mi rekli, da bo potovala 28 dni... iz shanghai... in je prispela v luko kp 8.2.23... 4.2. mi je iz boxlina poslal, da bo zame prispela pošiljka 24.2.23 in če mu lahko pošljem papirje... in to je to... ladja pa je APL chongqing, trenutno sidrana v kp...
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
mi niso stroji življensko pomembni... pač, če sem 10 let brez, bom pa še 2 meseca si mislim... ampak ja, brez veze k se nobenmu ne da delat...

drugače pa ne vem, men ko dajo kp destinacijo, me vedno kontaktira iz boxline, da bo pri njih pošiljka in če bom tudi carino pri njih opravljal ali jo bo kdo drug... pa da ne kompliceram mi jo kr oni... ja, sem mislil, da bo kej prej... sam ok, že more toliko časa trajati...

ne, ladjo sledim vedno iz cn... pa tudi 5 dni predno prispe v kp, mi iz boxline piše, da bo prišla ladja v pristanišče... in to je to...
tokrat so mi poslali ladjo 15.1.23, tam so mi rekli, da bo potovala 28 dni... iz shanghai... in je prispela v luko kp 8.2.23... 4.2. mi je iz boxlina poslal, da bo zame prispela pošiljka 24.2.23 in če mu lahko pošljem papirje... in to je to... ladja pa je APL chongqing, trenutno sidrana v kp...
Jaz se vedno vnaprej zmenim, kdo bo moj špediter...Predno gre kontejner na pot....
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
sej pravim, da bi se mi mudilo ja... tko pa ko bo bo... dost sem tudi sam kriv... sam res pa da ne počnem tega vsak mesec... 1x na leto nekako v povprečju...
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ni bil cel kontejner... je bil "paket"... pa sta bla 2 iz dveh različnih kontejnerju k sta prišla 1 tedn narazen... pa niti ne tako majhna... 2x6x1,8 metra... ampak ja, se zgodi da založiš takšno stvar :D

pa tam ti še številke ne dajo, da ga ne moreš klicat... samo preko maila jim lahko težiš...
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
ni bil cel kontejner... je bil "paket"... pa sta bla 2 iz dveh različnih kontejnerju k sta prišla 1 tedn narazen... pa niti ne tako majhna... 2x6x1,8 metra... ampak ja, se zgodi da založiš takšno stvar :D

pa tam ti še številke ne dajo, da ga ne moreš klicat... samo preko maila jim lahko težiš...
Jaz zato vedno koristim SLO špediterja...Mam vsaj koga v Quratz poslat....No to zadnje se kar dogaja....predvsem ker včasih ni pravočasno naloženo, drugič pa ladje ubirajo čudne poti...