Pahor ima na računu minus 1.820,69 evra

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Minus na tekočem računu je najdražji legalni kredit, ki ga je v Sloveniji možno skleniti. Če bi vzel 2.000 kateregakoli gotovinskega kredita in z njim poplačal minus na tekočem, bi se mu bolj splačalo.
Tule pa si ga pošteno mimo pihnil.
Imam podoben minus kot Pahor, pa sem prejšnji mesec plačal 8,38 EUR obresti negativnega stanja (limita), torej te letno pride cca. 100 EUR. Kje dobiš ugodnejše kredite?
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
To pa res dokazuje da je nesposoben
cheer.gif


Pa vse ima skoraj zastonj in ima se minus - verjtno kaksne "vitamine" kupuje
cool-1.gif
 

terencehill

Pripravnik
2. mar 2011
209
2
18
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
lej, fiksne stroške, ki jih ima na mesec za njega predstavljajo:
internet (+tv verjetno), elektrika in kurjava, vse skupaj ne more presegat 500€ mesečno, glede na to, da ga itak nikoli ni doma, kredita ima 150€ na mesec, pa 350€ na mesec da na stran, kar skupaj na nese potem 1000€

2000€ na mesec mu ostane za hrano, pijačo, obleke in zabavo. Tudi če kupuješ obleke za 1000€, pa vsak mesec eno, boš z malo racionalnosti vsaj z 0 prišel na konec meseca...

A ste pozabili, da mora placevati prezivnino za 2 "dva" froca?
17758-icon_confused.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

In taki zadolženi politiki ter stranke bi reševali državo
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Minus na tekočem računu je najdražji legalni kredit, ki ga je v Sloveniji možno skleniti. Če bi vzel 2.000 kateregakoli gotovinskega kredita in z njim poplačal minus na tekočem, bi se mu bolj splačalo.
Tule pa si ga pošteno mimo pihnil.
Imam podoben minus kot Pahor, pa sem prejšnji mesec plačal 8,38 EUR obresti negativnega stanja (limita), torej te letno pride cca. 100 EUR. Kje dobiš ugodnejše kredite?

moraš procentualno gledat
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Poleg tega oseba, ki ni dolgoročno zadolžena (stanovanjski problem), ne potrebuje življenjskega zavarovanja - še najmanj pa dveh. Smiselno je kvečjemu eno čisto (ne naložbeno) zavarovanje za primer invalidnosti.
Opa, ti pa obvladaš vidim.
No, pa recimo eno situacijo: mati je v familiji edina zaposlena s fajn plačo, ima še dva otroka in ''gospodinjca'' moža. Recimo, da avto imajo, stanovanje je rešeno.
Recimo, da jo jutri zgazi vlak. E, zdej mi pa povej ali je smiselno, da bi ona le morda imela življensko zavarovanje? Po tvoje očitno ne, ker ima rešen stanovanjski problem in bi bila neumna, če bi se zavarovala. No, po moje pa bi bila sebična in neumna, če se ne bi. Ker z zavarovanjem zagotovi, da otroka in mož nimata težav s preživetjem, če on umre.

Eh ja....

Izgleda teoretik ali pa napumpan s strani ''marketingarjev''.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Minus na tekočem računu je najdražji legalni kredit, ki ga je v Sloveniji možno skleniti. Če bi vzel 2.000 kateregakoli gotovinskega kredita in z njim poplačal minus na tekočem, bi se mu bolj splačalo.
Tule pa si ga pošteno mimo pihnil.
Imam podoben minus kot Pahor, pa sem prejšnji mesec plačal 8,38 EUR obresti negativnega stanja (limita), torej te letno pride cca. 100 EUR. Kje dobiš ugodnejše kredite?

Primer NLB

Limit:
- stroški odobritve limita do 12 mesecev: 2% od zneska - tukaj
- obresti limita: 11,45% letno tukaj

Kredit s fiksno obresno mero, brez zavarovanja:
- stroški odobritve: 1,3%
- obresti: 6,3% tukaj

Zapomni si - limit je drugi najdražji legalni kredit, dražja je samo še prekoračitev limita
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Samo za limit ni potrebna neka posebna operacija, pri kreditu pa moraš dati kri in urin.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Kaj hočeš s tem povedati?

Da ima vlada verjetno vse place na NLB, kje vse ima Pahor odprte racune in kolk ma gor pa noben ne ve.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.676
14.381
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Poleg tega oseba, ki ni dolgoročno zadolžena (stanovanjski problem), ne potrebuje življenjskega zavarovanja - še najmanj pa dveh. Smiselno je kvečjemu eno čisto (ne naložbeno) zavarovanje za primer invalidnosti.
Opa, ti pa obvladaš vidim.
No, pa recimo eno situacijo: mati je v familiji edina zaposlena s fajn plačo, ima še dva otroka in ''gospodinjca'' moža. Recimo, da avto imajo, stanovanje je rešeno.
Recimo, da jo jutri zgazi vlak. E, zdej mi pa povej ali je smiselno, da bi ona le morda imela življensko zavarovanje? Po tvoje očitno ne, ker ima rešen stanovanjski problem in bi bila neumna, če bi se zavarovala. No, po moje pa bi bila sebična in neumna, če se ne bi. Ker z zavarovanjem zagotovi, da otroka in mož nimata težav s preživetjem, če on umre.

Eh ja....

Izgleda teoretik ali pa napumpan s strani ''marketingarjev''.

res je. če imaš rešen stanovanjski problem še ne pomeni da so življenska zavarovanja (pa naj bodo to naložbena ali pa kakšna drugačna) odveč. poanta tega je, da imaš neke sorte backup v primeru, da umre nekdo od glavnih nosilcev denarja v družinski proračun. je pa res, da je pri vsem skupaj (oz. pri določanju zavarovalne vsote in posledično premije) zelo pomembno ali je človek v kreditih ali ne, ni pa to edina postavka, ki jo potrebuješ za smiselnost življenskega zavarovanja.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Poleg tega oseba, ki ni dolgoročno zadolžena (stanovanjski problem), ne potrebuje življenjskega zavarovanja - še najmanj pa dveh. Smiselno je kvečjemu eno čisto (ne naložbeno) zavarovanje za primer invalidnosti.
Opa, ti pa obvladaš vidim.
No, pa recimo eno situacijo: mati je v familiji edina zaposlena s fajn plačo, ima še dva otroka in ''gospodinjca'' moža. Recimo, da avto imajo, stanovanje je rešeno.
Recimo, da jo jutri zgazi vlak. E, zdej mi pa povej ali je smiselno, da bi ona le morda imela življensko zavarovanje? Po tvoje očitno ne, ker ima rešen stanovanjski problem in bi bila neumna, če bi se zavarovala. No, po moje pa bi bila sebična in neumna, če se ne bi. Ker z zavarovanjem zagotovi, da otroka in mož nimata težav s preživetjem, če on umre.

Eh ja....

Izgleda teoretik ali pa napumpan s strani ''marketingarjev''.

Se strinjam, da je v takem primeru življenjsko zavarovanje (ne naložbeno) smiselno. V Pahorjevem pač ne.

Če bi bil napumpan s strani marketingarjev, bi verjetno zagovarjal čimveč zavarovanj in "naložbenih priložnosti", se ti ne zdi?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Bukselj je...in to velik!!!!! Če je to res dal v javnost je pa še tolk večji. Kaj bi zdaj rad??? Da mu narod povrne minus al kaj??? Nej gre pred parlament pa klobuk nastavi. Nobene faušije ni tukaj, samo če on ne zna za sebe poskrbeti, kako bo za celo Slovenijo.
To da za slovenijo ne zna že vsi vemo, zdej smo se pa še prepričal, da za sebe tud ne. Pa ne mi o stroških predsedovanja bluzit.
Ima še on dodatkov..... sam z dnarjem očitno ne zna razpolagat. Dej men 3000 plače, pa da vidiš, kaj bom naredil v treh letih. Njem pa 500, pa da vidimo, al bi preživel živ en mesec. Obleke..... bla bla.... ne rabiš jurja vsak mesec, bencin... ja ja ... ko ga ne bi mi plačal.... hrana.... sej se hrani na državne stroške. Da ima folk malico v službi , ni hudič če ne bi imel on še kosilo. Samo dokazuje da je nesposoben. On ima minus pri 3002€, narodu da pa 560€. Če ima prevelke stroške, naj jih pa zmanša. Pa ne rabi bit vsak dan pr frizelju pa v fitnesu, ker itaq ni lep. Čevlje si naj pa očisti (kot fuzbalerjem), ne pa nove kupit. ahaa... pa še to... kako prišpara 350€ na mesec, če ima minusa 1800€??????? A gre tako, da denar dvigneš, ga daš u šparoček, pol pa jamraš da je tekoči račun prazen?? ahhh.... na bruhanje mi gre.......
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Minus na tekočem računu je najdražji legalni kredit, ki ga je v Sloveniji možno skleniti. Če bi vzel 2.000 kateregakoli gotovinskega kredita in z njim poplačal minus na tekočem, bi se mu bolj splačalo.
Tule pa si ga pošteno mimo pihnil.
Imam podoben minus kot Pahor, pa sem prejšnji mesec plačal 8,38 EUR obresti negativnega stanja (limita), torej te letno pride cca. 100 EUR. Kje dobiš ugodnejše kredite?

Primer NLB

Limit:
- stroški odobritve limita do 12 mesecev: 2% od zneska - tukaj
- obresti limita: 11,45% letno tukaj

Kredit s fiksno obresno mero, brez zavarovanja:
- stroški odobritve: 1,3%
- obresti: 6,3% tukaj

Zapomni si - limit je drugi najdražji legalni kredit, dražja je samo še prekoračitev limita

To so stari podatki iz časov inflacije, trenutno je za limit letna obrestna mera 8,5% (9,0% za nedovoljeni minus)

Tukaj: klik
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Poleg tega oseba, ki ni dolgoročno zadolžena (stanovanjski problem), ne potrebuje življenjskega zavarovanja

Ni čisto res. Če nimaš premoženja je življenjso zavarovanje lahko zapuščina za družinske člane. Poleg naložbenega dela zavarovanja, če ga ta vključuje.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Ups - sploh nisem pogledal datuma na linku.

Sicer sem tvoj link tudi sam prilimal (stroški odobritve limita), ampak podatka o višini obresti še vedno ne najdem
frown-1.gif


Ne glede na to - limit je še vedno dražji.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:

Se strinjam, da je v takem primeru življenjsko zavarovanje (ne naložbeno) smiselno. V Pahorjevem pač ne.

Tudi naložbeno je lahko smiselno v takem primeru. Naložbeno zavarovanje = naložba + zavarovanje. Plemenitiš prihranke po principu, ki si ga izbereš ob zavarovanju, hkrati pa si življenjsko zavarovan za primer smrti.

Življenjsko zavarovanje preveč povezuješ z življenjskim zavarovanjem kreditojemalca, ki se navadno nudi ob stanovanjskem kreditu.


Naložbeno Življenjsko zavarovanje za primer smrti ni smiselno za ljudi, ki so samski in nimajo nikogar, komur bi lahko zapustili zadevo oz. za kogar bi morali poskrbeti po smrti. Tak bo raje izbral neko stroškovno cenejšo naložbeno zadevo, kot so kaki skladi ali kaj tretjega, kjer ni zavarovalne komponente.