Pa začnimo - letne gume

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Počasi bo treba menjat, sploh če se bo tako vreme nadaljevalo.
Potreboval bom dimenzije 195/65/15, po testih so naslednje nekje pri vrhu (ja, ni ista dimenzija in to zna precej spremeniti, ampak to sem našel):
- Continental PremiumContac 2 na vrhu ( klik ).
- Bridgestone Touranza ER 300 ( klik )
- Dunlop SP Sport Fastresponse ( klik )
- Vredestein Sportrac 3 ( klik ) - fajn zgleda, blink blink
evil.gif


Kaj naj vzamem? Rad bi predvsem dobro gumo po mokrem in pa da je ne pobere po 10k km, torej vzdržljivo gumo. Ne potrebujem športne gume, čeprav ojačani robovi bi kar prav prišli
cool-1.gif
.

Kako se sicer obnesejo kaj Goodyear Hydragrip? Nisem jih zasledil na nobenem testu
confused-1.gif
.

Še dodatek: prosim da čungalunga gum ne omenjate. Pri 60k km letno nisem pripravljen tvegat izletov s ceste zaradi tistih 100 EUR več na kompletu gum. Bom raje malce dlje na kruhu in vodi, pa bo
evil.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ponavadi vsak priporoča tisto kar ima tudi sam...tako gre moj glas za Turanzo
zmaga.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Hydragrip nikakor ne!

Turanzo kup, se ti bo odlično obnesla...taka fotr guma.
evil.gif


Ostalo, kar je dober so pa same sportske gume in v tej dimenziji ne prav pogoste.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Ponavadi vsak priporoča tisto kar ima tudi sam...tako gre moj glas za Turanzo
zmaga.gif
Če bi še malce utemeljil svoje priporočilo bi bilo bolj verodostojno, a ne?
evil.gif

Lanska sezona prevožena bp in brez vidne obrabe. 225/45 R17 Potenzo bi v eni sezoni že kar konkretno pobralo. Turanza pa je zakon touring guma za štepanje razdalj
zmaga.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ble so škart, zvedel sem da so tudi v tvoji dimenziji prodajali škart robo pri kateri se je naredila žaga in guma je bila zanič. (direkten nateg). Kar se pa samega oprijema tiče je bil pa tudi hin po prvi sezoni, kar se dežja tiče....drek od dreka.

Super guma zate je tudi kontinentalka, sportske so pa Toyo T1R, Pirelli PZero Nero (hudo presenečen kva je to ugodna in dobra guma), Bridgestone pa ne vem kaj ma zdaj...

Drugače me pa ne narobe razumet....GY bi že kupil sam Hydragrip modela nikoli več!
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Tule bo vsak hvalil svojega konja, zato kaj pametnega izvedel boš ne. Teste, cenike in kalkulator v roke... Lahko pa zamižiš, 2x vržeš kovanec in med predlaganimi izbereš favorita. Rezultat bo v obeh primerih dober
cool-1.gif


Jaz sem lansko sezono kupil Turanzo. Zelo zadovoljen z oprijemom, sem sicer bolj penzionerski voznik ampak sem ravno zaradi gum začel bolj šibat skozi ovinke
wink-1.gif
Sem pa prepričan, da bi enako mislil tudi o ostalih 3 modelih.

p.s.
se pa strinjam, Goodyear Aquatred so bile zakon.

B.
 
Nazadnje urejeno:

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Jaz sem enkrat imela Turanzo sicer v drugi dimenziji in so mi bile ok za normalno vožnjo.
Me pa nekaj zanima, sicer sem že nekje drugje zastavila to vprašanje, vendar brez odgovora: Kje bi dobila letne gume Federal?
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
konc februarja oz začetek marca so ponavad objavljeni testi letnih gum za 2008 sezono
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Na gume-direkt sigurno. Za trgovino pa nebi vedel, preglej avtonet pa bolho, sigurno se kaksne prodajajo.

LP

Niti ne. Iščem 205/55/16 in jih ni za dobit. Dobiš samo zimske. Avto net in bolha tudi nimata. Sem že iskala vsepovsod.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Moje mnenje: poglej kaj ponuja Bridgestone in Pirelli " v tvojem razredu".. Primerjaj cene in uzem kar je bolj ugodno (lahko so kr razlike v ceni). Zadnja leta so gume teh dveh proizvajalcev vedno med top 3 v vseh razredih..