Otroški sedež spredaj + enduro kolo, kaj sploh paše gor??

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Torej, išče se nekaj da bi otroka starega malce več kot 1 leto lahko vozili na kolegu spredaj, saj je želja da se ta nosilec zmontira na karbon enduro kolo, težava pa nastane da kar smo gledali ali ne paše, ali pa ni možno dobit ustreznega adapterja.

Hamax Observer ali Yepp Next mini , oba sta za spredaj, vendar nikakor dobit jih na tak kolo, kakšna ideja kako rešit? Klasičen Hamax zadaj ne pride v poštev zaradi poškodovanja karbona.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Torej, išče se nekaj da bi otroka starega malce več kot 1 leto lahko vozili na kolegu spredaj, saj je želja da se ta nosilec zmontira na karbon enduro kolo, težava pa nastane da kar smo gledali ali ne paše, ali pa ni možno dobit ustreznega adapterja.

Hamax Observer ali Yepp Next mini , oba sta za spredaj, vendar nikakor dobit jih na tak kolo, kakšna ideja kako rešit? Klasičen Hamax zadaj ne pride v poštev zaradi poškodovanja karbona.

prikolica croozer ne pride v upostev?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Prikolica zaenkrat ne pride v poštev, sploh ker na kakšen rožnik in podobno nebo noben gonil prikolice, medtem ko v sedežku ga boš pa kakor toliko normalno peljal gor.

ginekolog na kakšen način je vpetje na kolo? Če je šansa, slikaj in mi naloži, saj je med okvirjem in fajfo zelo malo prostora.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Da greš z otrokom spredaj na traile je precejšnja neumnost. Tudi za te profije z gmbn-ja. Kdo pa pravi, da se ne morejo skipat na zobe že za prvim ovinkom.

Namesto da tlačiš sedež na enduro bicikel si kupi family bike, se pač pelješ nekam po ravnem namesto na golovec. Kolo je sicer težko in nerodno, ampak stabilno in ceno drži že 20 let odkar so jih nehal delat enako (250+ eur).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, Hondi in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.598
113
Verjetno se ljudje z otrokom na kolesu vseeno potem ne vozijo po trailih in pač samo hočejo uporabiti kolo, ki ga imajo in jim je všeč. Upam.
Čeprav je vse možno. Pred leti je en smučal z otrokom na hrbtu tako dolgo, da so mu zmrznile nogice. Zakaj bi se zaradi otroka odrekel svoji navadi?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Da greš z otrokom spredaj na traile je precejšnja neumnost. Tudi za te profije z gmbn-ja. Kdo pa pravi, da se ne morejo skipat na zobe že za prvim ovinkom.

Namesto da tlačiš sedež na enduro bicikel si kupi family bike, se pač pelješ nekam po ravnem namesto na golovec. Kolo je sicer težko in nerodno, ampak stabilno in ceno drži že 20 let odkar so jih nehal delat enako (250+ eur).

Kaksne traile je kdo omenil?
Kolo se uporablja na dnevni bazi in bi dal gor otroka, sploh ce je kaksen klanec da se moja manj matra v klanec, pot na roznik je pa taka da se gre gor z vozickom, tako da nevem kje si nasel traile, razen v videu ki si ga sam nalozil.

Glede predloga da se kupi se en kolo zaradi tega, no comment res, naj torej kolo ki je vrhunsko za vozit bo doma, in naj z nekim jajcem za 250 eur se vozi ki ima vozne lastnosti osla.‍ :rolleyes:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Zdaj, sicer jaz ne razumem, ker najprej omeniš da prikolica odpade, ker je ne misliš vleči na Rožnik, medtem ko spredaj froca BP, pol praviš da na Rožnik itak greš samo z vozičkom... Drugače pa glas za prikolico, ni ga bolj komot, da o varnosti niti ne govorimo... Se pa tudi nebi strinjal, da je manj napora z sedežem na kolesu kot s prikolico zadaj...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Jaz imam weeride. Sicer ne na karbonu. Štanga od sedeža do balance, nanjo je nameščen sedež. Načeloma je dobro zaščiteno, lahko še kaj vmes podložiš. Meni je to špica, komuniciram z malim, razgled na vse, ne samo na hrbet. Imam ga že pri tretjem otroku, gor gre do dobrih treh let, če le nima prevelike riti. Mali je že pri enem letu sedel gor, sicer pa tu mali ne more spati, ko malo zraste, pa lahko...
 
  • Všeč mi je
Reactions: lost1

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Malo moraš svoj sedež dol spustit, ker moraš iz edeža dosežti do tal. Morda malce širše s koleni voziš kot običajno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Prikolica zaenkrat ne pride v poštev, sploh ker na kakšen rožnik in podobno nebo noben gonil prikolice, medtem ko v sedežku ga boš pa kakor toliko ...

ah dej no. se se malo porekreiras zraven. tamal pa lezi v "mrezi" zadaj in dremlje...

seveda, treba je malo zapihat v klanec, ampak sej... zakaj pa je kolesarjenje na Rožnik?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Fantje, išče se sedež za spredaj, kaj ima sedaj tu vezo neko dokazovanje kako je prikolica super? Verjetno ima tudi vsak ki ima le malce pameti, ve da otroka nebo peljal na downhill traile, jumpe itd, vsaj ne starega med 1-2 leti.

Tako da če si kdo želi prikolico, baje je na komot, vrhunska je, predlagam da jo kupi, jaz pa iščem sedežek ki se zmontira spredaj, to je to.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Vozil sem nekaj let otroke spredaj, najbolj komot je bil familiy bike, na tem smo se vozili štirje, jaz in trije otroci, eden spredaj, eden zadaj in tretji je stal na srednji štangi, par sezon vsako popoldne 10-15 km. Vmes se mi je zlomil, smo pošvasali in furali dalje. Ker je bil to mestni bicikel sem iskal točno to kar iščeš ti, sprednji sedež za mtb, za otroke 6m+. Nazadnje sem si zmontiral enega belelija na klasičen 20 let star mtb, ampak je bila kar jeba, sediš preveč pokonci in potem ti je balanca predaleč. Gre, ampak je to za en qrac vožnja oziroma brezveze. To kar iščeš ti (sedež za enoletnega otroka) lahko natakneš na ženski mestni bicikel. Vse ostalo je shit.

Ja, še en bicikel, pa kaj, pri bajti jih mamo 15, pa nas je samo 5. Kupiš, odfuraš in prodaš naprej ko ne rabiš več, kot vsako drugo otroško opremo.

Kakor komu paše, tudi prikolico sem si enkrat na dopustu sposodil pa se mi je samo potrdilo prepričanje da je ne rabim. Eni so po drugi strani čist navdušeni nad njo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Fantje, išče se sedež za spredaj, kaj ima sedaj tu vezo neko dokazovanje kako je prikolica super? Verjetno ima tudi vsak ki ima le malce pameti, ve da otroka nebo peljal na downhill traile, jumpe itd, vsaj ne starega med 1-2 leti.

Tako da če si kdo želi prikolico, baje je na komot, vrhunska je, predlagam da jo kupi, jaz pa iščem sedežek ki se zmontira spredaj, to je to.

ja seveda, vsakemu svoje.

dokazovanje pa zato, ker ocitno bos tezko dobil sedez, in je smiselno razmislit o alternativi. ce bi dobil sedezek brez problema se jest sploh nebi oglasal.

to je to.