Ostranjevanje črk z zadka avtomobila

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Ker se mislim spomladi lotit poliranja avta, razmišljam da bi odstranil z zadnje havbe napis(PASSAT, TDI)...pa me zanima...je že kdo črke odstranit ter jih potem dal tudi nazaj?

(zanima me predvsem glede pravilne lokacije ponovnega lepljenja, razmaka med črkami....)

pa katero lepilo uporabit? Dvostransko deluje?

Ker ličarji predvidevam da počnejo ravno to.


(pa dol jih verjetno dobim z laksom?)
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Dol jih vzami s fenom. Res, da malo traja, ampak ne poškuduje značke/črke, niti ne laka.
 

Struna

Indijanc
7. jan 2008
290
0
16
42
www.aperion.org
S fenom gre najlažje,če je res prilepljena... To je pa odvisno od avta. Kolega se je lepo lotil s fenom doljemanja napisov in ugotovil,da so pritrjeni še z zatiči, namesto katerih ima zdaj na prtljažniku 4 lepe luknje, ki jih mora zakitat
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Passat ima limane črke. Segreješ jih s fenom, kot že napisano in z laksom odstraniš. Ne bo problem, ker grejo zelo rade dol
grin1.gif
Bolj kruta metoda je s širokim olfa rezilom. Preverjeno grejo tudi brez gretja s fenom. Lepilo spucaš z nitrom, bencinom... In ne, ne poškoduje laka, če se uporabi primerne količine. Nazaj se jih lima komot z dvostranskim lepilom.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
črke so kr debele, sploh na passatu tiste TDI in same passat, in se mi zdi da če bo prvič z fenom grel črke da bo uničil lak zraven črk. Če jih misli dat dol jih bo dal tak dol za vedno, tak da samo olfa nož pa previdno mal odlimat pol pa kr odtrgat dol...ostalo pa oprat z bencinom. Nitro tut razjeda lak, in če si mal bol počasne narave bo lak tam postal mat, in bo grdo ko pes. Sploh ker je zadn konc avtomobila ful opazen.

jst bi tko naredu da bi na rahlo z ofa nožem zarezal pod črke, da bi jo četrtinko odlimal, prijel z špic-cangam (pravega sskj ne poznam:) pa kr odtrgal dol. ko bi vse črke odstranil bi opral cel zadnji konec, še posebaj tam kjer je bla nalepka z bolj vročo vodo kot drugod, da bi se lim stopil. Potem bi vzel pa kakšno solidno polir pasto (3M, Avtomagic) pa z polir-gobico večkrat spoliral tist del da bi odstranil sledove lima in razlike v sijaju. pasta more bit groba.


Se mi zdi da je to nek najbolj trotl-zihr sistem kjer nimaš kej zaj*ebat...z raznim kemikalijam, lahka zajebeš da se bo vidla razlika v sijaju al pa ti bo kej mat ratal, z fenom lahka lak zažgeš. 15 min več cajta si uzameš pa nimaš kje zaj*ebat.

za vse črke odstranit in poliranje bo šla približno 1 ura, ne nimaš tolk cajta se sploh ne spravlji delat.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Jah z brenerjem bi že zakuru, z navadnim fenom pa ni šans... Pr men je šlo z lahkoto , pa sm mogu 4 napise dol dat, pozna se nič.

BTW črke bi raj pol nove uzel, itak so te zadeve poceni..
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ja za navadnim fenom za lase verejtno ne...samo z pištolo na vroč zrak ki se uporablja za takšne zadeve oz. z takšno pištolo na vroč zrak ki jo ima večina ljudi v svoji garaži traja pribljižno 4s da zakuriš lak, kr mehurčke nardi pa je fertik.


tole sm mislil
wink-1.gif
LINK
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
ja za navadnim fenom za lase verejtno ne...samo z pištolo na vroč zrak ki se uporablja za takšne zadeve oz. z takšno pištolo na vroč zrak ki jo ima večina ljudi v svoji garaži traja pribljižno 4s da zakuriš lak, kr mehurčke nardi pa je fertik.


tole sm mislil
wink-1.gif
LINK

No sej to sm tut jst omenil-brener.. Glede na to da je to pripomoček za barvo dol dajat
grin1.gif
se res ni za igrat..
Mislm da tut ostali so mel v mislih navaden fen za lase
smirk-1.gif
To pa res lepo deluje..
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Citat:
Uporabnik Struna pravi:
Napisal je, da bo poliral avto... Meni tudi sicer ni jasn,zakaj bi napise dol dajal zaradi tega


ja črke bi rad dal dol, in ker ima namen spolirat avto bi bil idealen čas da črke dol potrga ker ga bo pol čez spoliral...hvala bogu....bilo bi neumno da bi najprej spoliral avto in potem odstranil črke.
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Citat:
Uporabnik Struna pravi:
Napisal je, da bo poliral avto... Meni tudi sicer ni jasn,zakaj bi napise dol dajal zaradi tega


Tudi za tatove-mehanike je manj privlačen, če ne piše TDI.
Seveda, če si ga natančno ne ogledajo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
rad bi imel dobro spolirano površino (trenutno stanje je porazno)...in okoli črk ne prideš zraven - že tako je dosti mest kjer se ne bo dalo kaj dosti narediti, torej bi rad, koder je možnost, naredil kot se šika.

qcx-PICT24.jpg


Glede fena...imam doma tega 'industrijskega'..samo za moje pojme to prej skuri lak, predno segreje črko do te mere da lepilo popusti.

Razmišljam pa tudi sam, da bi enostavno kupil nove črke (obstoječe so dokaj boge)...bom pa najprej pogledal kako zgleda brez, pa mogoče tako tudi pustil.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
lej, da se spolirat na roke, da bojo tele krožne praske od gobe in vilede šle dol, samo ne s sonaxovo polir pasto.


prvo kar rabiš, je dobro polir pasto, brez tega je brezveze karkoli delat...zdej če si se že spustu v takšne nijanse, da bi okol črk mel v piko spoliran, dej rajš avto h kakšnem ki se ukvarja z tem za hobi...za od 50 -100 € (odvisno v katerem delu slovenije si) boš dobil tak avto nazaj , da ga ti sam niti približno ne boš mogu sam nardit...poleg tega te pa že sam 2 dobre polir paste pridejo 60€
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
mam jaz doma že kupljeno 'profi' opremo za poliranje (sem skoraj doktoriral na to temo
grin1.gif
) in želja in namen je, da ga spoliram sam.

Pa lahko ti zatrdim da na roke ne narediš nič! S pametnim polirnikom še gre, vse ostalo je zgolj mašenje prask do naslednjega pranja (..ker je že problem dobiti dobro polir pasto, ki ne vsebuje mašil, ampka je kot taka namenejna poliranju).

(čaka doma od Menzerne flaškon za srednje poliranje (intensive polish) + flaškon fino poliranje (final finish)).


http://www.menzerna.de/27.html?&=&L=1

http://www.blackfireusa.com/meinpo.html
 

CSF

Pripravnik
2. dec 2007
94
0
6
Celje
Obišči stran