Osebno kasko, riziko, življ. zavarovanje - KJE?

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
A pa si ti prebral moj post?
confused-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Kaj ima Generali na to temo?
Povej koliko si star in natančno kaj te zanima, ker se mi ne da iti skozi celotno temo.

Zavarovalna vsota za smrt?
Zavarovalna vsota za invalidnost pri 100%? (stopnjevanje: progresivno 540%, progresivno 350%, linearno, linearno nad 21%)?
Trajanje zavarovanja za rizik smrti?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Žal sem Generali že črtal ven, ker so mi na info liniji ponudili mesečno 45 EUR za 70.000 EUR zavarovalne vsote zgolj za smrt. Potrebujem pa tudi za invalidnost isto vsoto. Če je bila napaka sporoči, pa se naprej pogovarjava.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Odvisno na koliko let se se sklene. Na 5 let je recimo okrog 33€ , na 10 let je okrog 40€ in tako naprej raste. Police na 10+ let imajo še odkupno vrednost po pretečenih 2 letih.

Je pa to rizik smrt, ne glede na vzrok smrti, edino samomor je v prvem letju brez kritja, do 3.leta se izplača matematična rezervacija, po 3 letih pa je krit v celoti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
No saj. Tukaj ste žal precej nekonkurenčni. Namreč Prva za 36 EUR mesečno nudi bistveno več.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Sem...
wink-1.gif

Če želiš od nezg. zavarovanja izključno invalidnost, pride v poštev WS, pa pri ZM mislim, da lahko skleneš nezg. zav., kjer se bo mesečna premija izračunala samo za invalidnino... Nimam več formule za izračun. Mislim pa, da se tudi pri ZM tole da uredit...

V glavnem, želel sem povedat, da moraš prvo ti vedet, kaj natančno želiš, potem pogledat, kje ti lahko tole ponudijo, kaj je vključeno, šele nato pride na vrsto cena oz. premija.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Saj sem jasno napisal: zavarovalna vsota 70.000 EUR za smrt in invalidnost.
To je to. Če ni doplačio predrago lahko pogledam tudi kakšno rento v primeru invalidnosti.
Kot rečeno WS Life Style bonus je odpadel (pa ne zaradi mene
rolleyes-1.gif
), tako da iščem drugo ugodno varijanto, da imam to pokrito.
Na bonus pri WS ne grem, ker mi potem nudi Prva več za isti denar.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Moraš pa vedet, da pri Prvi prvega pol leta ne boš zavarovan za toliko, kot boš sklenil in prvega pol leta tudi plačeval... Dejansko boš zavarovan šele pol leta po sklenitvi, premije pa boš plačeval že od prvega meseca.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Na bonus pri WS ne grem, ker mi potem nudi Prva več za isti denar.

KD Življenje tudi nudi več, vsaj na terenu...
evil.gif



Bonus ni nič drugega, kot dobiček.
Pri klasičnih ŽZ se dobiček pripisuje na varčevalni konto življenjskega zavarovanja, pri riziko zavarovanjih pa se dobiček izkazuje v obliki bonusa.
Pri WS premijski bonus ni fiksen, je le predviden in bo v praksi lahko ali manjši (če bo zavarovalnica delala slabo) ali pa, kar je verjetneje, večji.
Po zakonu je pač tak, da mora zavarovalnica del dobička pripisat zavarovancem.

Je pa na koncu odločitev vedno tvoja, ker ti si tisti, ki boš zavarovan in ti oz. tvoja družina bodo na koncu tisti, katerim je to zavarovanje namenjeno.

Aja, kaj je že bilo pred nekaj meseci z Adriatic Slovenico? Kam bi naj šlo 90% dobička, ki bi ga morali pripisat zavarovancem?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Glede bonusa sem mislil na žz z bonusnim razredom in ne life style. Ker naložbeni ali mešano me ne zanima.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
To vem...
Želel sem povedat, da mora zavarovalnica tudi riziko zavarovanjem pripisat dobiček, tako ali drugače. Če ima neka zavarovalnica fiksno premijo ŽZ, sta dve možnosti, ali je ta dobiček v premijo nekako vkalkuliran (v tem primeru si zavarovalnica lahko z dobičkom dela korist ali škodo, verjetnejša je prva možnost) ali pa se premija vsako leto spremeni, glede na dobiček, ki ga je ustvarila (dobiček se upošteva kot bonus pri premiji).

Pri eni od zavarovalnic pa bi naj šlo za tole, da je 90% dobička, ki bi moral bit pripisan zavarovancem, šlo v privat žepe...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:

Pri eni od zavarovalnic pa bi naj šlo za tole, da je 90% dobička, ki bi moral bit pripisan zavarovancem, šlo v privat žepe...
Še vedno ne razumem kaj ima to z mano
confused-1.gif
. Namreč, če je zame premija fiksna in sem na njo pristal ob sklenitvi, torej je bila zame sprejemljiva, me ne zanima ali si zavarovalnica tlači dobiček v svoj žep ali ga pa meče skozi okno ven. Zame bo namreč v vsakem primeru premija fiksna. Drugo bi bilo pri naložbenem ali mešanem zavarovanju.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Pri npr. WS premija nikakor ne bi bila fiksna... Zaradi bonusa bi se načeloma spreminjala vsako leto... Lahko da bi bila ob sklenitvi npr. 35 eur, naslednje leto 32eur (ker bi zavarovalnica imeli večji dobiček), potem 36, pa npr 31 itd. Nikoli pa ne bi premija presegla osnovnega zneska, ki je potem zmanjšan za bonus.

Če na podlagi zg. primera podam še en primer. Npr. imaš fiksno premijo 35 eur. Naslednje leto bi zavarovalnica zadržala 3 eur/mesečno od tvoje police in sorazmerni delež od vsakega ostalega zavarovanca, potem bi imela naslednje leto 1 eur minusa, pa nato spet 4 eur plusa, itd.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Hm,
WS LIfeStyle bonus je odpadel.

Zakaj? Samo za to ker si kadilec ali zato ker ne nudi česar kar bi sam rad?

Ni ti potrebno vzeti LifeStyle bonus če ne živiš zdravo. Še vedno je WS najcenejši z največjo premijo za denar.

lp
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Kot rečeno WS Life Style bonus je odpadel (pa ne zaradi mene
rolleyes-1.gif
), tako da iščem drugo ugodno varijanto, da imam to pokrito.

Sam sem naredil precej analize predno sem se odločil za WS, ki mi je nudil dobro premijo 75.000 smrt in 150.000 invalidnost brez tistih marketinških fint pri drugih zavarovalnicah da je potrebno vzeti še nezgodno komponento če želim takšne premije.

Res mi ni jasno kaj si našel pri WS da ti ne ustreza. Me res zanima.

Od Prve pa sam stran (moje mnenje). Nekaj ti je napisal tudi že gajbos ostalo pa so govorice naokrog glede agentov Proficio, ki ponujajo to zavarovanje.

Verjemi da takšne cene in takšnih vsot nisem našel nikjer drugje kot pri WS. Takoj za njo je bil Generali.

lp
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Katero zavarovanje pa si gledal pri Generaliju? Namreč meni so naračunali nenormalno ceno. Lahko podaš še primer premije, ki so ti jo naračunali za zgoraj omenjeni vsoti?
Na ws so mi zavrnili lifestyle bonus zaradi zdravstvenega stanja.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Life-Style bonus je dodaten privilegij za tiste, ki dajo kaj nase in se namerno odločijo za zdravo življenje, pa tu ne mislim na sistem, ki ga fura Garner v eni izmed tem, ampak na normalno življenje brez kajenja in alkoholizma, pa pogoj je tudi ta, da do sedaj ni bilo nekih hujših bolezni. Zdaj, če se ga nekdo malo odklopi na fešti, ni panike, drugače je s tisti, ki ga vsak vikend žlempa po kafanah in klubih.

Osnova pri WS je pa v vsakem primeru premija, zmanjšana za premijski bonus (ki ni nič drugega kot pripisan dobiček).


Nočem po nikomur pljuvat, ampak "agenti" zastopniških agencij, kot so Proficio, First, Emperata in podobnih so v 90% nestrokovni kolegi in prijatelji tistih, ki so že v mreži (tipični mrežni marketing), kjer se v večini primerov na ta način sploh prvič srečajo z zavarovalništvom in financami. Strokovnost jim je pa španska vas...
Bil sem na veliko sestankih in na nekaj seminarjih pri nekaterih izmed teh agencij, zato vem, kaj je rdeča nit sestankov, seminarjev oz. t.i. izobraževanj...

Vse je po sistemu, ki ga je začel v zavarovalništvu furat Safe Invest v 90-ih letih, nadaljevala ZM Agenta (govorim za naše območje), prava eksplozija "zastopnikov" pa je bila pri KD-jevem Svetu zavarovanj...
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
vzemi WS brez lifestyle pa je.

so še zmeraj najcenejši če želiš samo invalidnost + smrt kritje za takšne zneske.

lp
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Tukaj bi opomnil, da je potrebno ločit med strokovnostjo zastopnikov in samo zavarovalno ponudbo. Namreč v splošnih pogojih je vse jasno napisano, tako da če je tisto ok, potem je to to. Če pa nasedeš napačnim informacijam si si pa tudi sam kriv.
A sama Prva kot taka in sam zavarovalni produkt je ok?
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Ne.
Če že zaradi drugega razloga ne, zaradi tega, ker boš šele čez več kot pol leta zavarovan, če danes skleneš pri njih zavarovanje.